Strona glówna Forum Leksykon Szukaj Użytkownicy Grupy Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polerowanie szyb
Autor Wiadomość
Lolopolozo 

Wysłany: 17 Czerwiec 2009, 12:28   Polerowanie szyb

Czy ktoś ma doświadczenie w polerowaniu szyb.Mam z tyłu szybę porysowaną przez wycieraczkę .Po prostu bapka która jeździła wcześniej wydarła wycieraczkę i ramieniem zrobiła 3 pasy na szybie .Czym to można spolerować.I na przedniej szybie są ślady po jakiś drobinkach szorowanych po suchych szybach.Może te z przodu chociaż czymś zatuszować .Może jakieś płyny ,mleczka lub pasty.

firmek 

Wysłany: 17 Czerwiec 2009, 13:19   

Co prawda na innych forach, samochodowych i bardziej od strony uzytkownika, poruszany byl ten temat. Osoby ktore skorzystaly z polerowania przedniej szyby nie byly zadowolone. Wniosek byl taki ze bardziej oplaca sie wymiane szyby niz zlecenie polerowania. Chodzilo o polerowanie mechaniczne i zaklady zajmujace sie renowacja szyb.

nOx 
Partner Forum

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 17 Czerwiec 2009, 13:32   

ja na bocznych używałem http://www.gebauer-gmbh.c...s.php?arid=0127

filc na wiertarce ! przetestowałem na starym graciku :D wyszło dobrze potem na aucie brata i również jest ok rysy nie były bardzo głębokie ale zeszły bez śladu .

Lolopolozo 

Wysłany: 17 Czerwiec 2009, 13:53   

Myślałem żeby spolerować tą tylną a przednią jakoś zatuszować te małe ryski .Jeszcze jest taka firma ale o ich efektach nigdy nie słyszałem.Może ktoś z was miał z tym do czynienia http://www.glasweld.pl/usuwanie_zarysowan.html .

mrutyna

Wysłany: 24 Sierpień 2009, 12:14   

orientowałem się w firmach zajmujących się takimi rzeczami jak renowacja szyb, polerowanie itp. i taniej wyjdzie w popularnych samochodach jak się szybę przednia wymieni, efekt lepszy bo nowa bez odprysków po kamyczkach a cena niewiele wyższa. No chyba, że mowa o szybach ciężko dostępnych w jakiś klasykach to taka renowacja jest opłacalna.

Łukasz 
Administrator

Wysłany: 24 Sierpień 2009, 12:28   

Mam w domu tlenek ceru, którego używają w zakładach lakierniczych do polerowania szkła i m.in. szyb samochodowych. Czytałem, że kilka osób robiło sobie szyby właśnie nim i efekty były bardzo dobre i nie było żadnych zniekształceń itp niedoskonałości szyby.

Mam też lekko pękniętą szybę od auta w piwnicy i noszę się z zamiarem próby wypolerowania mikrorysek od wycieraczek i innych takich drobiazgów.

Jak w końcu znajdę czas to postaram się wrzucić tutaj efekty mojej pracy.

cyprianmeister 

Wysłany: 7 Październik 2009, 21:51   

co z tymi szybami panowie , wymiana nie wchodzi w gre poniewaz szyba nie jest az w tak zlym stanie aby to czynic , mowa tu o Fiacie Punto z 97 roku. Interesuje mnie usuniecie drobnych rysek. Czy jest roznica w polerowaniu przedniej szyby a innych ? Jak to jest ze szklem? gdy polerujemy wiadomo - scieramy , czy nie powstana przez to odblaski ? Moze lepiej delikatnie recznie polerowac ?

Marcin GDA 

Wysłany: 23 Grudzień 2009, 04:59   

Z polerowaniem szyb to nie taka prosta sprawa, ja na razie przetrenowałem na kilku szybach do wyrzucenia żeby ewentualnie w przyszłości nie zniszczyć jakiejś szyby na aucie. Efekty są dobre, nie zauważyłem żadnych hologramów jak to ma miejsce często na lakierze ale.......

Generalnie ręcznie to nie dasz rady, chyba ze robiłbyś to z tydzień, jedynie wiertarka/polerka wchodzi w grę i wypolerowanie obszaru wielkosci całej przedniej szyby nawet przy odpowiednim dozowaniu wody do tlenku ceru( bo to bardzo wazne) to praca na co najmniej pól dnia, co najmniej... do tego polerowanie samych rys da później efekt soczewki, i w tym miejscu, kiedy będziesz patrzył na cokolwiek za szyba będą zniekształcenia. Wiec np polerka szyby przedniej jest możliwa tylko i wyłącznie jeśli masz mikro zarysowania np po piórach wycieraczek, ale jeśli już to są rysy to nie ma szans z całej szyby zebrać tyle samo materiału w każdym miejscu. To dlatego polerka przedniej szyby nie ma sensu.

Przemek 

Wysłany: 23 Grudzień 2009, 07:43   

Przychylam się do wypowiedzi Marcina, zwłąszcza o motyw, że można sobie niezłą soczewkę zrobić.

Marcin 

Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 07:11   

czy ktos z Was moze uzywal tego produktu ?

http://www.autokosmetyki...._szyb,p992.html

czy usuwa on drobne ryski od wycieraczek itp ?

MetalMagnes 

Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 07:37   

Marcin, myślę że zdecydowanie lepszym środkiem będzie Car Glass Polish Autoglyma http://www.autoglym.com/e...06VQ=FE&Range=1
W tym temacie masz zdjęcia po zastosowaniu Car Glass Polish Autoglyma
http://forum.kosmetykaaut...er=asc&start=45
Produkt znajdziesz na allegro.

lub

Nu-Glass Duraglosa http://www.waxparadise.pl...--755,6387.html
i wątek o Nu-Glass http://forum.kosmetykaaut...r=asc&start=105

Marcin 

Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 07:39   

czy trudno sie tym preparatem poleruje szyby ? bo nie chcialbym tego robic poprzez maszyny polerskie itp

i czy dobrze usuwa taki drobne rysy ktore pod slonce widac ?

MetalMagnes 

Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 07:43   

Bardzo łatwo. Robi się to ręcznie za pomocą aplikatora lub mikrofiby.

Marcin 

Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 07:45   

ktory z tych dwoch co podales lepiej usuwa owe ryski ? cena podobna ale ktory lepiej usunie ?

MetalMagnes 

Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 07:49   

Raczej nie spodziewaj się usunięcia rys po tych, czy po żadnym innym preparacie! Preparaty te stosuje się na wcześniej umyte szyby. One spowodują, że szyba stanie się krystalicznie czysta, gładka itp. będzie jak przezroczysta;-)
Ostatnio zmieniony przez MetalMagnes 16 Kwiecień 2010, 07:54, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu