Strona glówna Forum Leksykon Szukaj Użytkownicy Grupy Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Eryczek
29 Grudzień 2013, 10:20
Coś z wyższej półki
Autor Wiadomość
Carire 

Wysłany: 1 Sierpień 2012, 21:55   

Griffe,
to czekamy więc na update tego jak bedzie, ile wytzyma i z kolejnego woskowania co tam wymyslisz :)

Griffe

Wysłany: 2 Sierpień 2012, 08:03   

W ten weekend bedzie kolejne mycie S3 i obserwacje jak sie ma Atlantique pojawi sie update. W szranki ze stosunkowo wysoka polka stanie przedstawiciel PolishAngel, jeszcze nie wiem ktory, zobaczymy :-]

Carire 

Wysłany: 2 Sierpień 2012, 08:09   

Griffe,
widze że masz szeroki wybór i cieszy mnie to bo zobaczymy co i jak i porownamy :)
a co kładziesz na rs6 najszęściej?
Bo to raczej nie jest poligon doświadczalny :P

mario 

Wysłany: 2 Sierpień 2012, 08:16   

Panowie. Zaglądnąłem wczoraj do mojej lodóweczki i jak byk jest napisane na Atlaniqe: Nie pozostawiać do wyschnięcia.
Może jednak te 10 minut to za długo :?:

Carire 

Wysłany: 2 Sierpień 2012, 08:23   

mario,
ja zawsze latam całe auto najpierw i potem od razu fibra scieram i nie było żadnych problemow. To zostaw na 5 min i wytrzyj i zobacz jak bedzie a przy kolejnym pozostaw na 10 i zobacz czy jest różnica i będziesz sam wiedział :)

Griffe

Wysłany: 2 Sierpień 2012, 08:27   

Na RS6 mimo wszystko najczesciej lezy "pospolity" Glasur i Concours, ale byl i Destiny, a ze stajni rywalizujacej Mirage i Mystery. Wlasnie SV Mystery zrobil na lakierze RS najwiekszy szal, a w zasadzie szajn :lol:
Co do aplikacji Atlantique mylilem sie, Zymol wyraznie podaje 5 minut, nie 10 MEA CULPA, 10 jest dla Royale
Let Atlantique stand for up to five minutes
pozniej zalecaja przepolerowac za 3-4godziny

mario 

Wysłany: 2 Sierpień 2012, 09:29   

Dzięki Panowie. Wkróce zabiorę się do pracy.
Spostrzeżenie - auto nadal się nie kurzy. Co prawda na noc je garażuję, ale w dzień stoi w miejcu, gdzie bardzo się kurzy. Przed ubieglotygodniową aplikacją mixów wosków codziennie było zakurzone. Od tygodnia nie jest. Nie umiem tego wytłumaczyć , ale się cieszę.
Chciałem wam powiedzieć, że po własnych doświadczeniach i kolegów piszących do tego wątku, przestaję już kombinować z woskami. Będę - do końca życia :-] - używał Zymoli: Glasur, Titanum, Carbon, Concours, Atlantic i Destinity. A na dach, progi i dolne partii drzwi - plebejski Megs#16, którego dwie puszki udało mi się wyrwać przed końcem produkcji.
Mam też już swój środek wybrany do opon, gum i plastików i przy nim zostanę (Zymol Tyre) oraz do plastikow wewnętrzynych (Zymol vinyl). To nie żaden snobizm, one naprawdę sprawdzają się w moim poczciwym MKV.
Cieszę się z tego, bo teraz będę mógł się skupić na upiększaniu mojego bolidu w akcesoria - sorki za OT.

Griffe

Wysłany: 2 Sierpień 2012, 10:39   

Osobiscie z Zymola tez jestem bardzo zadowolony, mam zamiar jednak wgryzc sie jeszcze w temat SV dokladniej, zeby miec wieksze porownanie. Duza zagadka poki co sa dla mnie woski PA, poki co moge powiedziec, ze opakowanie robi robote i zostawia konkurencje w tyle, byc moze to czarny kon :-]

Carire 

Wysłany: 2 Sierpień 2012, 16:58   

Griffe, a jaki masz lakier na rs6?
o czym konkretnym myślisz z Pa i Sv'a?

mario, tez tak uwazam ze nie przyciagaja kurzu az tak jak Colli ale wiadome jest czemu on tak przyciaga ;)

Griffe

Wysłany: 2 Sierpień 2012, 21:24   

z SV zasadniczo kilka chodzi mi po glowie, Concorso, zeby miec bezposrednie odniesienie do Concours, Mystery, bo raz uzywalem i RS6 wygladal oblednie, Crystal Rock - wiadomo. W kwestii PA poczekajmy, sam sie zastanawiam, ktorego uzyc ;)

Carire 

Wysłany: 2 Sierpień 2012, 22:29   

Griffe,
jak masz zapodaj te fotki po mystery jak tak zachwalasz że zrobiło robite;)

Griffe

Wysłany: 3 Sierpień 2012, 07:57   

Carire wrzucilem do dzialu nasze pieszczochy ;)

Griffe

Wysłany: 5 Sierpień 2012, 21:17   

Kilka fotek z pierwszego smalcowania Husaria. Suche fakty:
podanie i opakowanie na plus w stosunku do konkurencji
zapach rozany, w tej kategorii konkurencja wypada lepiej (zapach rozy lubie, ale tu wiecej chemii jak zapachu)
wosk twardy, bardzo ladnie sie rozprowadza
poleruje sie lepiej niz wszystkie z jakimi mialem doczynienia ;)
kropelki to czysty No.1 - klasa sama w sobie, chociaz praktycznie nie dalem mu szans, aplikacja na umyta maske ale bez glinkowania i IPA, tylko cleaner PA, na to wosk, spolerowany bez czekania na stabilizacje i wypocenie, odrazu chlup.
Kilka fotek, milego ogladania:

Tytulem podsumowania, zakup bardzo udany, juz sie stal jednym z moich ulubionych woskow, mimo slabego wyniku w kwestii zapachu, co do trwalosci, bede obserwowal, ale z przymruzeniem oka. Trzeba dac rowne szanse i posmarowac wg 10 przykazan oraz wskazowek SJake.

Bieniek 

Wysłany: 5 Sierpień 2012, 21:25   

To ta duza puszka?
Wosk bedzie w ciaglej sprzedazy?

Griffe

Wysłany: 5 Sierpień 2012, 21:28   

Tak, to ta duza, z tego co wiem na ten rok 20 sztuk limitowana, wiec warto sie spieszyc

Odpowiedz do tematu