Kosmetyka aut
Pierwsze polskie forum o Auto Detailing'u

Inne urządzenia elektryczne - Jaki dobry odkurzacz ?

summer - 7 Marzec 2010, 17:15
Temat postu: Jaki dobry odkurzacz ?
Witam wszystkich,przyszedł czas że muszę zakupić dobry odkurzacz,który poradzi sobie ze wszystkim,używany będzie do tapicerki oraz wykładzin.Na myśli mam tu odkurzacz bezworkowy-kory będzie jak najmniej ubsługowy,co polecacie?
kanar - 7 Marzec 2010, 19:34

nawet w przemyslowych uzywa sie workow, pomimo tego, ze maja filtry. Za ile kasy to ma byc?
Marco - 7 Marzec 2010, 19:39

Na sucho,piorący?
summer - 7 Marzec 2010, 19:50

Ma to być odkurzacz na sucho,który będzie wręcz idealny do wydobycia jak najwięcej syfu,do ok.1 tyś.zł. Może podzielicie się informacją o swoim sprzęcie? jaki na co dzień używacie?
pLaYmAn - 7 Marzec 2010, 19:54

Polecam Rainbow, można go dostać na allegro od 1000zł
kanar - 7 Marzec 2010, 21:05

Rainbow jest spoko, ma fajną elektryczną szczotkę ale ma słaby ciąg, poza tym, przy użytkowaniu non stop kilka godzin dziennie przez kilka dni z rzędu wymięka. Jak ci się trafi auto po budowlańcu z cementem w bagażniku to spalisz silnik, raczej domówka, opinia na podstawie własnych doświadczeń. Kup sobie jakiś mokro/sucho do prac przemysłowych. Do tysiaka jest całkiem spory wybór. Jak będę miał jutro więcej czasu to coś poszukam.
summer - 7 Marzec 2010, 23:55

Dobra,dzięki Kanar,będę wdzięczny jak mi coś znajdziesz.
Gibon86 - 11 Marzec 2010, 23:04
Temat postu: Jaki odkurzacz do 1500 zł ?
Co byście polecili do tej ceny? Moim faworytem narazie jest makita 446L. Sprzet ma byc używany do odkurzania wnętrz na auto myjni. Dotychczas miałem karchery i kilka makit (modeli nie pamiętam) ale już swoje zrobily. Zależy mi na bezawaryjności, sile oraz łatwym dostępie do serwisu.
kanar - 11 Marzec 2010, 23:32

http://www.sklep.cleanlin...ucho-mokro.html trochę powyżej, ale ciężko zajeździć taki sprzęt. Właścicielem sklepu jest jeden z forumowiczów "gecko"
Gibon86 - 11 Marzec 2010, 23:34

Jak to wypada w porównaniu z makitą według ciebie? Trwałe to widzę że jest ale chodzi mi o wydajnośc
kanar - 11 Marzec 2010, 23:41

Dane numatica:

Charakterystyka
Silnik 1200W
Napięcie 230V
Przepływ powietrza 40l/s
Podciśnienie 2500mm
Poj. suchy 15L
Poj. mokry 9L
Dł. kabla 13,4m
Waga 9,6kg
Wymiary 358x450x710mm

Podaj dane makity to porównamy, bo nie wiem jak model chcesz przyrównywać.

Gibon86 - 11 Marzec 2010, 23:44

Moc - 1.500 W
Max. natęż. przepł. : 3600 l/min.
Max. podciśnienie : 230 mbar
Regulacja siły ssania
Półautomatyczny system czyszczenia filtra Pusch &Clean
odkurzacz zachowuje parametry ssania bez względu na stopień zapełnienia zbiornika
Objętość zbiornika brutto : 27 l
Wymiary: 390 x 380 x 570 mm
Przeznaczony do pyłu o maksymalnej wartości stężenia 1 mg/m3
Odpowiadający klasie pyłu L - zgodnie z normą europejską
Masa : 10 kg
Bez konieczności stosowania worków
Automat. system uruchomienia z mocą przyłączeniową 2.400 W
Zabezpieczenie pływakowe do odkurzania na mokro
Poziom hałasu tylko 59 dB

AKCESORIA:
- foliowy worek na pył
- papierowy worek na pył
- wąż do przyłaczania elektronarzedzi
- rury aluminiowe

kanar - 12 Marzec 2010, 00:04

ile ta makita kosztuje?
Gibon86 - 12 Marzec 2010, 00:06

Cena prawie identyczna 1616 brutto
kanar - 12 Marzec 2010, 00:11

Ma większy przepływ o ponad 1000 litrów na minute, mocniejszą turbinę. Zdałoby się jeszcze sprawdzić jaką faktycznie ma pojemność zbiornik (27 l brutto ;) ). Póki co jestem za makitą.
Gibon86 - 12 Marzec 2010, 00:14

Co do tej pojemności to akurat strasznie nie jest ważne dla mnie. Liczy się wytrzymałośc i siła żeby jaknajszybciej i najlepej odkurzyc auto
kanar - 12 Marzec 2010, 00:25

no to makita, co do wytrzymalosci to nie mam pojecia, osobiscie nie pracowałem na nich przez dluzszy czas. Znajomy ma makite (budowlaniec) i bardzo chwali z kolei w firmach sprzatajacych polecaja numatica jako wytrzymaly sprzet.
TAG - 12 Marzec 2010, 12:33

A co myślicie o odkurzaczach firmy Starmix?

PS. Przedstawiciel w/w firmy twierdzi, że Starmix produkuje odkurzacze m.in. dla Makity.
Czy to prawda? Nie wiem, ponieważ nie zawsze wierzę w słowa wypowiadania przez przedstawicieli firmowych danych firm :) Starmix

summer - 13 Marzec 2010, 16:03

Ponawiam pytanie :o
kanar - 13 Marzec 2010, 19:52

Kurcze umknął mi ten temat, coś poszukam w wolnej chwili.
yooz3r - 13 Marzec 2010, 19:57

Sprawdź odkurzacze Vax... używany jest u mnie 10 rok... pracował przy remontach domu, bieżących porządkach, działa bez problemowo na worki a jak się skończą to nalewasz wody i działa tak samo :) jedyny mankament to jego gabyryty no i cena :P
summer - 13 Marzec 2010, 20:02

Zaraz sprawdze mozesz podac jaki model?
yooz3r - 13 Marzec 2010, 22:36

właśnie byłem w piwnicy jest to Vax 4100
kanar - 14 Marzec 2010, 11:53

Summer jak to ma być kwota, bo na gg pisałeś 1500 a tu 1000. W granicach 1500 to masz odpowiedz w temacie poniżej.
W granicach 1000 to np Soteco:

http://sensim.pl/dakota-115-p-433.html?cPath=4_83

yooz3r - 14 Marzec 2010, 12:16

kanar a Ty uzywasz takich odkurzaczy ? czy tylko tak latasz po stronach i patrzysz na parametry wypisane przez producenta ?
kanar - 14 Marzec 2010, 12:20

Jak bym miał wszystkich używać to bym miał całe podwórko zastawione odkurzaczami, opieram się na opiniach innych ludzi i parametrach z netu.
yooz3r - 14 Marzec 2010, 12:23

No to normalne, że byś mial całe podwórko w odkurzaczach - ciekawe jak z filtrami do tych odkurzaczy, czy nie ma problemów z dostępem
kanar - 14 Marzec 2010, 12:25

Są to sprzęty powszechnie używane w firmach sprzątających więc nie sądzę, aby był jakiś problem.
summer - 14 Marzec 2010, 12:35

Dzięki za namiary,ale ja bym jak najbardziej potrzebował bezworkowy odkurzacz,a wogóle idzie taki kupić?
yooz3r - 14 Marzec 2010, 12:43

w vax'ach masz opcje albo worek albo nalewasz wody i wtedy wszystko jest w pojemniku z wodą w tych co napisał kanar pewnie tez taka opcja jest :)
summer - 14 Marzec 2010, 12:56

A tego warto?http://numatic.pl/catalog/48/45/profesjonalny-odkurzacz-pioracy-15-9l-.html
kanar - 14 Marzec 2010, 18:41

W każdym odkurzaczu mokro/sucho jest taka opcja. Jak ciągniesz wodę to wyciągasz worek, logiczna sprawa.
tdi - 17 Marzec 2010, 14:23

A ja mam takie pytanie. Mogę przeznaczyć na zakup odkurzacza 2 tys. i potrzebuję czegoś uniwersalnego, czyli żebym tym odkurzaczem mógł odkurzyć garaż i przeprać tapicerkę w aucie. Koniecznie z oferty Karchera. Jakieś propozycje?
A odkurzacze które zasysają na mokro, wyciągną bród z tapicerki, jak najpierw spryskam środkiem do prania a potem wciągnę brud?

kanar - 17 Marzec 2010, 15:52

Takiego uniwersalnego to Karcher nie ma. Do 2000 to proponuje:

- puzzi 8/1: http://www.ceneo.pl/91474...CFRko3wodwiL1TQ

- do tego odkurzacz 2254: http://www.ceneo.pl/;004+skarcher~~M2254

Oczywiscie jesli mowimy o sprzecie tylko i wylacznie Karchera.

[ Dodano: 17 Marzec 2010, 15:52 ]
Taki co odsysa na mokro wyciagnie brud ale szału tym nie zrobisz.

poorboy - 17 Marzec 2010, 15:57

Szkoda że musi to być koniecznie Karcher. W cenie do 1500zł jest Numatic GVE-370-2 George.
I jest to naprawdę uniwersalna maszyna z kitem A26.
Spełni wszelkie oczekiwania i jeszcze zostanie $$$ na dobrą chemie:)

tdi - 17 Marzec 2010, 16:09

kanar, poorboy, dzięki
Gibon86 - 1 Kwiecień 2010, 14:59

Co myślisz Krzysiek o takim sprzęcie jak Nilfisk advance GWD 350 s2 dwusilnikowy podaję dane:

Dane techniczne: GWD 350 S2
Moc silnika: 2700 W
Moc ssania 425 W
Podciśnienie: 22 kPa
Poziom hałasu: 66 dB(A)
Średnica wlotu: 40 mm
Pojemność zbiornika 50 l
Pojemność worka na kurz 30 l
Pow. filtra gł. 2260 cm2
Waga: 20,5 kg

Wyposażenie standardowe GWD 350 S2
Wąż plastik kpl 40/1900 mm
Rury stalowe 2 x 500 mm
Filtr workowy
Rękojeść stalowa śr 40
Filtr silnika
Dysza szczelinowa śr 40
Dysza do zaniecz suchych śr 40
Dysza do zaniecz mokrych śr 40

Cena wyższa o 600zł i silnik troszke energii bierze ale czy odczuję dużą różnicę przy pracy? Może głupie pytania skoro mam dane techniczne ale nie wiem króre z nich jest najważniejsze. Niby moc silnika dużo większa a jednak podciśnienie podobne (to chyba od niego zależy moc ssania?) Jak z jakością takiego sprzętu

kanar - 8 Kwiecień 2010, 16:07

Nie zauważyłem tego postu wcześniej, będą miał sekundę to sie przyjrzę sprzętowi i postaram się coś napisać.
Gibon86 - 12 Maj 2010, 00:48

Wybrałem Makite model chyba 440. Sprzet naprawde elegancki. Ojciec ma tylko takie na swojej myjni. Kiedyś karchery ale pozamieniał. Duża zaletą jest fakt że są zamieniki worków (orginały chyba ponad 30zł sztuka) oraz zmaienniki silnika (coś około 150zł). Sprzęt napewno lepszy od karchera a w razie awarii koszty dużo niższe. Do 1500zł. myśle ze jest to najrozsądniejszy wybór
timur - 12 Maj 2010, 08:31

Gibon86 napisał/a:
Sprzęt napewno lepszy od karchera a w razie awarii koszty dużo niższe.

z tymi kosztami bym ,,uwazał,,-akurat nie uzywam zadnego odkurzacza makity ale np koledze zepsuł sie młot udarowy wg jego-szczotki, zawiozł do servisu a tam pan mu powiedział że nie wiadomo czy to tylko szczotki się kończą bo ta lampka może sygnalizować szereg usterek i zaproponował przyjęcie wiertarki na servis z opłatą promocyjną 1600 zł!!!! a zostaną w niej wymienione wszystkie zużyte elementy w tej cenie, kolega zapytał czy nie mogli by rozebrać wiertarki i zobaczyć czy to nie przypadkiem same szczotki wymienić je albo powiedzieć czy to jest inna usterka i może koszt usunięcia jej był by niższy niż te 1600zł albo by zrezygnował z naprawy, wtedy dowiedział sie że normalne przyjęcie na servis nie w promocji wyglada tak że koszt naprawy może wynieść do 7500 zł!!!!!!!!!! a jeśli zrezygnuje z naprawy to dostanie wiertarke z powrotem ale nie złożoną bo servis stwierdza że jest ona nie zdatna do użytku

kanar - 12 Maj 2010, 18:01

Odkurzacz to nie młot ;) Jak sie skonczy gwarancja i padnie silinik to wymiana jest banalna dla każdego kto choć odrobine kuma temat. Uwazam, ze dokonałeś dobrego wyboru.
Gibon86 - 12 Maj 2010, 20:35

Właśnie o to chodzi że odkurzacz to nie młot. Podałem ceny jakie ojciec płacił. Silnik 150 (chodzi już 2 lata jakiś nieorginał), szcztotki też jakieś grosze (zamieniki), worki nieorginały ale pasują. co ma się uszkodzic to można łatwo i tanio dobrac. Mam w mieście taki mały sklepik z częściami do pralek i odkurzaczy. Gościo wszystko ma. Nawet pytałem o taki filtr niebieski do makity (taki do odkurzania na mokro) i miał (oczywiście zmaienik) ale identyczny z nowymi za chyba 10zł czy jakoś tak. Z Karcherem dużo gorsza sprawa. Oczywiście jak ktoś używa odkurzacza kilka godizn w tyg to może duzego znaczenia nie ma ale u nas pracują one 6-7 godzin dziennie non stop.
timur - 13 Maj 2010, 11:43

wiem ze odkurzacz to nie mlot :lol: (dałem tylko przykład serwisu makity) chodziło mi tylko ze serwis w cale nie musi byc tani i tyle,a co do odkurzaczy karchera (mam dwa piorace i powiem ze jestem z nich zadowolony-i chodza po pare godzin dziennie-jeden z nich ma juz 14 lat a serwisu jeszcze nie widział :good: )chociaz niektórzy narzekaja ale tak jest z wszystkimi firmami trafi sie na egzemplarz feralny i zaczynaja sie schody
kupusso - 1 Sierpień 2010, 21:28

Od pewnego czasu szukam budżetowego odkurzacza z możliwością odsysania cieczy, wstępnie zdecydowałem się na Karchera A2024 lub A2204. Macie doświadczenie z tymi odkurzaczami?
http://karcher-gabe.pl/-c...b8412a3c8573733

Ostatecznie kupiłem WD 5.400
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, odkurzyłem dywaniki welurowe i wyssałem bardzo duzo piasku co poprzednim odkurzaczem nigdy mi się nie udawało.
Minusy: brak regulacji siły ssania, mało elastyczny wąż, do pełni szczęścia trzeba dokupić dodatkowe końcówki.
W najbliższych dniach planuje wyprać boczki w seicento i zobacze jak się spisze do odsysania płynów.

firmek - 28 Styczeń 2011, 11:58

Moj stary odkurzacz domowy wyzional ducha - i w sumie dobrze :) . Szukam wiec nowego, glownie do uzytku domowego ale pomyslalem, ze przy okazji moglby to byc odkurzacz z funkcja prania. Wymagania to:

- odkurzacz do uzytku prywatnego chociaz uzywany bardzo czesto, praktycznie codziennie wiec powinien byc cichy
- 80% czasu odkurzane beda panele, wazne by ich nie rysowal wiec kolka powinny byc z guma
- poza panelami do odkurzania sa kafelki, pomyslalem, ze przydadna by byla funkcja czyszczenia na mokro - zamiast latania z szmatka czy mopem
- nie mam i nie bede mial ani jednego dywanu
- no i w sumie glowny powod (z mojego punktu widznia :D ) dla ktorego chcialbym odkurzacz z funkcja prania to od wielkiego dzwona czyli od czasu do czasu moglbym wyprac sobie tapicerke w aucie :D . Ewentualnie moge zrezygnowac z funkcji prania jesli zwykly odkurzacz bylby znaczaco lepszy od tego z mozliwoscia prania - pioracy zawsze moge pozyczyc, chociaz wiadomo, ze najlepiej miec swoj.
- odkurzacz powinien nie pylic, czyli rozumiem ze jakies filtry - w domu jest osoba ktora jest lekkim alergikiem, wazne by byl tez bezpieczny z punktu widzenia malego dziecka
- dobrze by nie bylo koniecznosci dokupywania materialow eksploatacyjnych - worki, filtry - koszta kosztami ale wazniejsza jest wygoda

Przegladalem rozne ofery ale troche sie w tym gubie, niby odkurzacze sa bezworkowe ale sa do nich worki. Do tego maja rozne pojemniki, filtry zmywalne badz nie, filtr wodny, zwariowac mozna...

Myslalem o czyms takim:

Zelmer Aquawelt 919.0 ST - z funkcja prania

Ewentualnie Solaris Twix - niby bezworkowy ale ma worki, z funkcja odsysania wody

Nie chcial bym tez jakos specjalnie duzo wydawac, powiedzmy cos okolo 600 zl, max 800.

mutra - 28 Styczeń 2011, 12:27

Mam takiego aquawelt. Do dywanów jest w miarę ok ale ssawka do tapicerki jest bardzo nieporęczna i trzeba się sporo namęczyć przy praniu auta. Poza tym ma stosunkowo mały pojemnik na wodę. Plusem jest na pewno łątwość i intuicyjność obsługi, nieduży rozmiar i zaskakująco silne "ssanie". Mój egzemplarz w tej chwili jest zepsuty (nie był jeszcze w serwisie) i kiepsko natryskuje roztwór roboczy. Generalnie szału nie ma w porównaniu z innymi ale za tę cenę to bardzo fajny odkurzacz.
firmek - 28 Styczeń 2011, 12:51

mutra, dzieki za odpowiedz!. Ciekawe, ze Twoj akurat sie popsul, zawsze uwazalem, ze Zelmer robi pancerny sprzed. Moj stary zelmer przepracowal bezawaryjnie wiele lat u rodzicow a u mnie przeszedl przez czynnosci do ktorych na pewno nie zostal projektowany, lacznie z solidnym remontem gdzie odkurzal gladz czy resztki po gruzie i nadal powiedzmy zyje. Ale to juz chyba norma, ze najnowszy sprzed nie wytrzymuje tyle co kiedys produkowany.

Poczytalem troche o Thomas Twin T2 i jestem w szoku:
- pochlania prawie 100% kurzu - filtr wodny i hepa
- cala litania funkcjonanosci a do tego:
- mozliwosc mycia paneli
- mozliwosc mycia okien
- specjalna koncowka do przepychania syfonow :shock:

tylko cena powala :( 1500 - 2000 w zaleznosci od sklepu.
Musze sie zastanowic ale jakos psychicznie nie bylem przygotowany na to ze odkurzacz moze tyle kosztowac. Jak na razie Zelmer Aquawelt wydaje sie byc rozsadnym wyborem.

mutra, czy moglbys napisac jak sprawia sie odkurzacz w domu, w moim przypadku uzytek domowy jest glownym przeznaczeniem - mozliwosc wyprania tapicerki to taki bardzo mily dodatek. Jesli tylko da sie nim doprac tapicerke to super, nawet jesli koncowki nie sa wygodne to przy praniu powiedzmy raz do roku jednego auta nie odgrywa to decydujacego znaczenia.

mutra - 28 Styczeń 2011, 13:17

Cieżko to nazwać jakąś poważną awarią - strumień cieczy leci krzywo. Winna jest prawdopodobnie niedomagająca pompka. W domu nie mam do niego zastrzeżeń.... bo używam go tylko do prania. Odkurzałem nim dosłownie kilka razy (z użyciem wody) w porównaniu do odkurzacza którego normalnie używam (też zelmer ale z elektroszczotką) jest trudniejszy w manewrowaniu, ze względu na gabaryty. Ma też chyba krótszy wąż. No i na maksymalnej sile ssania jest dosyć głośny. Worki do niego są stosunkowo drogie a jeżeli używasz wody jako worka, to musisz go potem umyć (dodatkowy czas). Na pewno jednak nie znajdziesz odkurzacza z funkcją prania, który byłby mniejszy albo tańszy. Myślę ,że za 650-750 zł opłaca się go kupić.
npiotr - 28 Styczeń 2011, 18:53

Mam pytanie do znawców. Co jest ważne podciśnienie czy wydatek powietrza? Chodzi mi o siłę ciągu, używam głównie do samochodu.
Jedni podają 210mBar inni 2600mm ?
Zastanawiam się nad Numatic NVH 180 ok 500zł podciśnienie 2600mm, 45l/s

mutra - 28 Styczeń 2011, 18:56

bardziej miarodajne jest podciśnienie.
npiotr - 12 Luty 2011, 16:52

Planuję kupić odkurzacz, mam Karcher puzzi100 do prania, więc chcę kupić na sucho i zależy mi na dobrej sile ssania. Cena 400-600zł, będzie używany do samochodów dosyć często. Co polecacie? Karcher ale jaki? albo Numatic? Dobrze by było też jakby można było dokupić dłuższą rurę aby odkurzać np. ciągnik siodłowy. Czekam o doradzenie.
npiotr - 17 Luty 2011, 09:43

tak patrzę i chyba wybiorę coś z Karcher i zastanawiam się nad modelem T7/1 lub T10/1 co o nich myślicie?
Od Karchera dostałem odpowiedź, że najlepszy do odkurzania sucho i mokro bez demontażu filtra profesjonalny to Karcher 361 Eco, kosztuje ok. 1000zł
Powiedzcie mi jak to jest z tymi workami, bo do tego odkurzacza jest jakiś materiałowy ale jak odkurzamy mokre rzeczy jak to jest?

SzaKal - 17 Luty 2011, 18:05

npiotr, Ja używam między innymi odkurzacza Karcher 361 EKO i jestem super zadowolony, pracuję on parę godz. dziennie i nic się z nim nie dzieje (w serwisie mówili mi że on nie posiada szczotek bo jest to jakoś inaczej rozwiązane) więc jest praktycznie bezobsługowy. Jeżeli chodzi o worek to rzeczywiście jest on papierowy więc przed wciąganiem wody trzeba go wyciągnąć (u mnie cały czas pracuje bez worka, nie jest on obowiązkowy)
majkelradom - 17 Luty 2011, 18:39

Prosiłbym o opinie takiego budżetowego odkurzacza sucho/mokro i czy warty jest jego zakup.
PARKSIDE PNTS 23E 1400W. Jeśli nikt się nie obrazi to podaje link do allegro : http://allegro.pl/odkurza...1445196339.html
Cena jak widać okazyjna bo 250zł

SzaKal - 17 Luty 2011, 20:20

majkelradom, Ciekawy ten odkurzacz PARKSIDE
uqash - 17 Luty 2011, 21:33

To jest odkurzacz z LIDLA.
Kod:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_13679.htm

Kosztował na promocji 199zł. Sam chciałem go kupić ale oczywiście już ich nie było jak pojechałem. Myślę, że w tej cenie można brać w ciemno. Może się jeszcze pojawi w najbliższym czasie.

majkelradom - 17 Luty 2011, 21:36

A nie orientuje się może ktoś jakie wytwarza podciśnienie?
npiotr - 17 Luty 2011, 23:53

dzięki SzaKal za odpowiedź, chyba sie skuszę na tego 361 eco
uqash - 18 Luty 2011, 22:53

Ja po wielogodzinnym studiowaniu parametrów i czytaniu forów też zdecydowałem się na karchera 361 albo 35/1. To bardzo podobne sprzęty, stosunkowo drogie ale raczej tanie w eksploatacji i z dobrą dostępnością części zamiennych. :idea:
stahoow - 19 Luty 2011, 20:31

A co powiecie o marce Dyson? Na przykład DC23 Animal Pro??

http://www.dyson.pl/store...=DC23-MOTORHEAD

aro_77 - 19 Luty 2011, 21:29

Ciotka ma od ponad roku dysona - mowia ze to mercedes wsrod odkurzaczy maja 2 psy i potzrebowli cos co poradzi sobie z sierscia :)
Ja i moi rodzice, mamy dirt devil'a i tez jestesmy zadowoleni - ja mam mniejszy model V8 rodzice wiekszy.

juventinio2603 - 24 Luty 2011, 10:09

a co sądzicie o urządzeniach karchera Puzzi 8/1 (pranie) oraz karcher NT 35/1 (odkurzanie)

karcher to duża firma więc nie ma problemu z serwisem czy zakupem środków do tego.

Tu na forum zachwalają Numatica George ale........ jak to później jest z serwisem :/

ww. urządzenia nie są też drogie puzzi 8/1 ok 1600zl (w sumie George też będzie w tej cenie) a NT35/1 ok 1250zl

2 osobne urządzenia także można sprzątać 2 auta na raz.

poorboy - 24 Luty 2011, 12:03

Z serwisem Numatica - normalnie 2lata gwarancji:)
juventinio2603 - 24 Luty 2011, 12:32

poorboy napisał/a:
Z serwisem Numatica - normalnie 2lata gwarancji:)

dobrze ale chodzi mi o to ile to trwa, Numatic to anglik a w Polsce chyba nie ma serwisu :o
bo jeśli jest wysyłany do UK to wiadomo czas bez odkurzacza się wydłuża i jest kłopot

rogo - 24 Luty 2011, 12:38

Cytat:
dobrze ale chodzi mi o to ile to trwa, Numatic to anglik a w Polsce chyba nie ma serwisu :o
bo jeśli jest wysyłany do UK to wiadomo czas bez odkurzacza się wydłuża i jest kłopot

jak nie ma :
http://numatic.pl/serwis/...yszczacych.html

poorboy - 24 Luty 2011, 12:51

Inaczej powiem, jak to wygląda w naszej firmie. Ewentualna naprawa Georga, od momentu zabrania od klienta przez kuriera "mamy serwis door to door" trwa max.48h.

Zgłoszenie serwisowe->kurier zabiera sprzęt od Ciebie->my odbieramy->naprawa->wysyłka kurierem do Ciebie. Wszystko na nasz koszt, myślę że to dobre warunki gwarancji:)

npiotr - 24 Luty 2011, 19:55

zorientowałem się trochę w temacie i Karcher 35/1 jest teraz najczęściej kupowany do myjni a poza tym Karcher wszędzie masz serwis i możliwość kupienia różnych dodatków.
buka - 25 Luty 2011, 10:57

Warto http://www.lidl.pl/cps/rd...index_16952.htm ?
majkelradom - 25 Luty 2011, 13:30

rs8 napisał/a:
Warto http://www.lidl.pl/cps/rd...index_16952.htm ?

Kupiłem wyższy model parkinside ja za te pieniądze jest dosyć dobrze wykonany ale raczej pracy 24/24 nie wytrzyma. Ja wziąłem go do garażu więc chodzi tylko w soboty odkurzanie środka i komory silnika :)

SzaKal - 25 Luty 2011, 18:41

Jade zaraz po ten odkrzacz i jutro zdam relacje czy jest czegoś wart, a kupuje bo 3 lata gwarancji ...
buka - 25 Luty 2011, 19:04

SzaKal, to dopiero od 3 marca jest dostepne :)
SzaKal - 25 Luty 2011, 19:46

Rzeczywiście :good:
buka - 25 Luty 2011, 22:56

W czwartek mam zamiar sie z rana wybrać po ten odkurzacz :mrgreen:
kornikos - 2 Marzec 2011, 23:12

Czwartek juz jutro:) czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy ten odkurzacz z Lidla jest w stanie wyprać jasną alcantarę?
Z góry dziękuję za odpowiedź

rogo - 3 Marzec 2011, 07:42

kornikos napisał/a:
Czwartek juz jutro:) czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy ten odkurzacz z Lidla jest w stanie wyprać jasną alcantarę?
Z góry dziękuję za odpowiedź

poczytaj tutaj:
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4684

SzaKal - 4 Marzec 2011, 18:51

kornikos, A jak ty chcesz wyprać alcantarę ? alcantara to skóra, to się czyści a nie pierze ...
timur - 4 Marzec 2011, 19:04

SzaKal napisał/a:
kornikos, A jak ty chcesz wyprać alcantarę ? alcantara to skóra, to się czyści a nie pierze ...

i tu sie kolego mylisz-alcantare mozna prac :-]
co do skóry za która ją bierzesz wiec wystarczy poczytac np wikipedie i masz opis-,,Alcantarę produkuje się z bardzo drobnych, w specjalny sposób splecionych mikrowłókien poliesteru i poliuretanu. Mikrowłókna te są nawet kilka razy drobniejsze od włosa ludzkiego. Poliester nadaje tkaninie wytrzymałość, a poliuretan miękkość.,,

SzaKal - 4 Marzec 2011, 20:34

hmm dziwne, ja alcantare zawsze czyszczę pianką przeznaczoną do tego celu, nigdy nawet nie pomyślałem żeby prać to jak tapicerkę materiałową ...
kornikos - 5 Marzec 2011, 19:12

SzaKal napisał/a:

z tego co wyczytałem(na tym forum) tapicerke z alcantary można prać.Pisał o tym chyba muzycom w temacie o czyszczeniu alcantary (osoba ta sprawia wrażenie że wie o czym mówi.

SzaKal - 6 Marzec 2011, 11:27

kornikos, http://sklep.lederzentrum...50-ml-p-39.html
Zobacz sobie to właśnie strona od muzycom

baccara - 7 Marzec 2011, 14:22

dziś w macro zainwestowałem w Karchera WD 3200

jutro pierwsze testy to coś naskrobię

lukwawa - 7 Marzec 2011, 14:36

baccara, gdybyś mógł napisać po przetestowaniu jak działa funkcja wydmuchu-może być to fajna sprawa do suszenia zakamarków do ktorych nie jesteśmy w stanie dotrzeć po umyciu auta. Byłbym wdzięczny
baccara - 7 Marzec 2011, 14:43

no problem... będę w środę robił Subaru Forester'a to przy okazji przetestuję i się pochwalę przemyśleniami na temat ;)
rogo - 7 Marzec 2011, 15:02

baccara napisał/a:
dziś w macro zainwestowałem w Karchera WD 3200
Obrazek
jutro pierwsze testy to coś naskrobię

będę zamawiał podobnego sprzęta WD 3300 z katologu nagród BP :)

kupusso - 7 Marzec 2011, 16:18

Mam co prawda WD 5.400 tez z funkcją wydmuchu i działa bardzo dobrze,
lukwawa używam do wydmuchiwania wody z lusterek i zakamarków

lukwawa - 7 Marzec 2011, 16:25

kupusso napisał/a:
Mam co prawda WD 5.400 tez z funkcją wydmuchu i działa bardzo dobrze,
lukwawa używam do wydmuchiwania wody z lusterek i zakamarków

Dzięki, dobrze wiedzieć, że zdaje to egzamin-zawsze mam kłopoty z wodą w okolicy lusterek, tablic rejestracyjnych, wnęk drzwiowych, etc. Pewnie zna ten kłopot każdy :)

baccara - 7 Marzec 2011, 16:33

zdecydowałem się na ten model gdyż szkoda mi marnować miejsca na kolejny gadzet w postaci kompresora do wydmuchiwania wody... mam nadzieję że się sprawdzi ;)
Argus - 9 Marzec 2011, 09:40

Mam od roku karchera WD3200 i jestem z niego bardzo zadowolony. Prosty model, bez żadnych bajerów ale za to leciutki, poręczny, pojemny i dobrze ciągnie jak na swoją moc (wydmuchem się jeszcze nie bawiłem). A i używam go bez worka papierowego. Kupiłem tez zapasowy filtr ale producent przewiduje mycie filtra, co bardzo przedłuża jego żywotność.
baccara - 10 Marzec 2011, 16:46

Dziś miałem okazję go przetestować przy okazji mycia auta i silnika...
szału nie ma ale daje radę... ogólnie jestem zadowolony :)

michal_gg - 10 Marzec 2011, 17:20

Artur ile ten Karcher w Makro kosztuje ?
baccara - 10 Marzec 2011, 17:27

280 plnów
rogo - 11 Marzec 2011, 17:29

a do mnie przed chwilą kurier przywiózł Karchera WD 3.300 M :D

proximo - 12 Marzec 2011, 13:17

rogo napisz jak sie sprawuje :)
krzysztof - 17 Kwiecień 2011, 11:54

ja mam karchera 3300 i nie daje rady z odkurzaniem samochodów chce kupić mocniejszy odkurzacz ale nie wiem jaki
Patrze na dane techniczne to te drogie po 1 tyś zł maja takie same parametry co mój tzn.
mój ma 68l/s a drogie maja tyle samo albo nawet mniej o co tu chodzi

rogo - 17 Kwiecień 2011, 15:52

Cytat:
"krzysztof"]ja mam karchera 3300 i nie daje rady z odkurzaniem samochodów

co znaczy "nie daje rady" ?

krzysztof - 17 Kwiecień 2011, 20:19

znaczy że nie daje rady z wyciągnięciem piasku z podłogi w samochodzie trzeba godzine odkurzacz samochód żeby było czysto
thermalfake - 17 Kwiecień 2011, 21:27

Po zastosowaniu wąskiej turboszczotki wyczesującej piasek nic się nie polepszy ?
Ja w domu mam jeszcze starego rainbow-a, naprawdę dobrze sobie radzi, końcówka działa na zasadzie trzepaka aż widzę jak drobiny fruwają delikatnie nad powierzchnią.

krzysztof - 17 Kwiecień 2011, 23:01

używam tez turboszczotki ale nic z tego bo turboszczotka nie dojdzie w zakamarki i zgięcia w podłodze a tam jest najwięcej piasku
rogo - 18 Kwiecień 2011, 08:55

krzysztof napisał/a:
używam tez turboszczotki ale nic z tego bo turboszczotka nie dojdzie w zakamarki i zgięcia w podłodze a tam jest najwięcej piasku

szczelinowa ssawka i co parę chwil trzeba "przetrzepac" dywan i dalej ssac :D

sinrock - 24 Kwiecień 2011, 22:10

Cytat:
znaczy że nie daje rady z wyciągnięciem piasku z podłogi w samochodzie trzeba godzine odkurzacz samochód żeby było czysto

Żaden odkurzacz ci nie wciągnie tego piasku więc zmiana na lepszy nic tu nie da. Niestety ziarenka po jakimś czasię są mocno wbijane w podłogę i musiał byś mieć naprawdę mocny (i drogi) odkurzacz żeby to ruszyć, chociaż i tak nie jestem do końca pewien czy dałby rade :P Najlepszym wyjściem jest dobrze odkurzyć, a potem przeprać podłogę za pomocą odkurzacza piorącego (może być sama woda), a po jej przeschnięciu odkurzyć jeszcze raz ;) Jakiś czas temu walczyłem z mega brudnym audi (samo odkurzanie zajęło mi 3h) i tym sposobem doprowadziłem podłogę pod siedzeniem kierowcy do niemal idealnego stanu:)

SzaKal - 25 Kwiecień 2011, 02:18

krzysztof, Spróbuj najpierw wyczesać jakąś twardą szczotką powierzchnie a następnie odkurzyć, powinno dużo pomóc ...
krzysztof - 25 Kwiecień 2011, 23:05

wiem że nie ma takiego odkurzacza żeby każdego ziarenka piasku wyciągnął z podłogi .
Mam dużo klientów na odkurzanie i dlatego pisałem że ten WD 3300 nie daje rady bo za długo się odkurza, a mi chodzi o skrócenie czasu do min

michal788 - 5 Maj 2011, 14:54

a co myślicie o tym
http://derezinski.pila.pl...tihl-se-61-i40/

Jason - 13 Maj 2011, 10:16

Witam

Potrzebuje porady przy kupnie odkurzacza. Potrzebuje kupić jakiś budżetowy odkurzacz do garażu. Odkurzacz ma być tylko do garażu a ponieważ w aucie mam skórę w bagażniku nie mam materiałowych wykończeń to jednym jego zajęciem będzie odkurzenie raz w tygodniu wygładziny w środku auta. Z tego powodu też nie zależy mi na jakiś dodatkowych funkcjach czy lepszych modelach. Lepiej kupić jakiś tani domowy czy wystarczy do takiego użytkownika jakiś przenośny samochodowy. Możecie doradzić taniego ale by nie padło po miesiącu użytkowania

kuflik - 13 Maj 2011, 10:41

Jason, karcher a2004, powinien wystarczyć:) I można nim wciągać wodę!
Marian_K - 1 Lipiec 2011, 12:38

Czy ktoś z Was posiada odkurzacz PARKSIDE z Lidla?
W Poniedziałek ma być kolejna dostawa - trochę inny model za 350PLN.
Za tą cenę można już kupić jakiegoś Karchera/Lavora/Stanleya dlatego zastanawiam się czy warto iść w PARKSIDE... Kusi 3 letnia gwarancja, długi wąż i kabel zasilający, metalowy zbiornik... Szukam prostego odkurzacza do garażu i samochodu.
Co Wy na to?

lesniczy4 - 1 Lipiec 2011, 22:45

Dołączam się do pytania kolegi wyżej. Zastanawiam się jeszcze czy dałoby radę przypasować mu ssawkę z karchera do prania, a chemie nanosić opryskiwaczem.
adii - 1 Lipiec 2011, 23:13

lesniczy4, Jak już chcesz prać to lepiej najtańszy karchera ~700zł zwykłym + opryskiwacz to sie można zapracować na śmierć.
wasyl156 - 2 Lipiec 2011, 00:06

Oj tam, z opryskiwaczem da się robić :) :P Tylko koniecznie taki ciśnieniowy jak np kwazar venus, bo paluchami ciskać to można się ubić :P
lesniczy4 - 2 Lipiec 2011, 13:11

ale ten Parkside będzie wciągał ładnie wciągał po wsadzeniu karcherowskiej ssawki/?
Marian_K - 4 Lipiec 2011, 09:52

Na niemieckiej stronie Lidl podają, że odkurzacz Parkside PNTS 1500 A1 ma podciśnienie 190mbar. (tutaj ) Dla porównania Karcher WD 3.500 - 210mbar. Skoro niektórzy narzekają na siłę ssącą tych Karcherów to mam dylemat z tym Parkside :o
Z kolei za Lavora z podciśnieniem rzędu 270mbar trzeba już zapłacić 450PLN... i dostajemy mniejszy zbiornik, krótszy przewód, wąż itd....
Chyba trzeba rzucić kostką :)

[ Dodano: 4 Lipiec 2011, 10:18 ]
Znalazłem tego Lavora QUATTORDICI SE za 350PLN (tutaj ) :)

No i teraz zupełnie zgłupiałem.

lesniczy4 - 4 Lipiec 2011, 16:26

Kupiłem tego parksida i powiem wam że może być. Jedynie co to ssawka do prania mogłaby być przezroczysta.
Marian_K - 5 Lipiec 2011, 09:52

lesniczy4 napisał/a:
Kupiłem tego parksida i powiem wam że może być.
A ja poszedłem zrobić rozeznanie i ... żadnego nie było :)
adii - 5 Lipiec 2011, 12:39

Dziś go oglądałem, wygląda solidniej niż te wszystkie tanie odkurzacze karchera, jak do odkurzania na sucho mokro będzie ok jak za takie pieniądze.
spooch - 6 Lipiec 2011, 12:27

Marian_K, zamówiłem tego Lavora co podałeś w linku za 350 zł
Zobaczymy co to za sprzęt :)
Dzwoniłem do ich sklepu, to był ostatni jaki mieli na stanie. Nie wiem czy jeszcze będą. To najlepiej sprzedający się odkurzacz jaki mają, mieli w ofercie i klienci sobie chwalą. Zobaczymy jak sobie będzie radził.
Od kilku miesięcy systematycznie zapuszczam jeden samochód do testów :D

Marian_K - 6 Lipiec 2011, 12:41

spooch napisał/a:
Marian_K, zamówiłem tego Lavora co podałeś w linku za 350 zł
To koniecznie pochwal się jak dojdzie. I może jakieś fotki zapodasz? :)
spooch - 6 Lipiec 2011, 12:59

ok. jaką chemię do tego dać? Muszę przyznać, że zakup odkurzacza to był spontan dlatego jeszcze jestem zielony co do tego :P Do testów mam seicento i równie mocno zapuszczonego lanosa :D
Marian_K - 11 Lipiec 2011, 14:03

spooch napisał/a:
ok. jaką chemię do tego dać? Muszę przyznać, że zakup odkurzacza to był spontan dlatego jeszcze jestem zielony co do tego
To nie jest odkurzacz piorący, więc do niego chemii się nie leje. Ten może Ci jedynie odessać wodę po praniu. Opis prania tapicerki masz w odpowiednim wątku, więc tu nie będziemy zaśmiecać.

Pozdrawiam!

zgoda150 - 5 Sierpień 2011, 14:32

potrzebuje kupic odkurzacz, taki abym odkurzył samochód ale żebym mógł też podłączyc go do szlifierki. zastanawiam się nad karcherem wd 3.200 lub jakiś chiński z alledrogo. Co lepiej wybrać?
adii - 5 Sierpień 2011, 16:45

zgoda150, logiczne że lepiej karcher niż odkurzacz firmy krzak. Byle miał filtr pyłowy.
zgoda150 - 5 Sierpień 2011, 18:23

ten karcher jest w cenie tych chińskich, dlatego mam wątpliwości co do tego karchera. Ma ktoś ten model?
paluch - 5 Sierpień 2011, 18:51

Ja mam ten model. Od niedawna ale posiadam. Obudowa strasznie plastikowa. Dosyć głośny. Ciąg ma dobry - pracowałem mocniejszymi odkurzaczami ale ten też daje rade. Ogólnie zakupu nie żałuje.
zgoda150 - 5 Sierpień 2011, 19:01

używasz go z workiem?
paluch - 5 Sierpień 2011, 19:04

Tak. Chyba że wciągasz wodę lub jakiś płyn to trzeba worek oczywiście wyjąć.
zgoda150 - 5 Sierpień 2011, 19:38

A do pyłów go używasz? bo nie wiem czy sobie poradzi. bez worka też mozna go uzywac? i jeszcze pytanko, czy da jakbym kupił rozpylacz i proszek karchera do prania to w połączeniu z tym odkurzaczem da rade wyprać tapicerkę tym sposobem?
paluch - 5 Sierpień 2011, 23:55

nie wiem nie próbowałem bo mam puzzi 8/1c. Ale WD 3.200 nie odciągnie Ci dobrze wody z tapicerki no i nie wypłuczesz nim.
adii - 6 Sierpień 2011, 00:18

Może i rade dasz ale czeka cię dużoooo mozolnej roboty...
Łatysz - 6 Sierpień 2011, 00:49

zgoda150 ten Karcher dobrze ciągnie miałem takiego i mogę polecić
zgoda150 - 6 Sierpień 2011, 11:52

lepszy jest ten karcher co podałem czy A 2004? jak wygląda proces prania za pomocą takiego odkurzacza i rozpylacza. sądze że takie rozwiązanie jest lepsze niz jakiś środek z marketu.
Łatysz - 6 Sierpień 2011, 13:01

ja porównania nie miałem niestety z A 2004 więc Ci nie pomogę
Dark Knight - 8 Sierpień 2011, 20:36

Zarówno A 2004 jak i WD 3200 to podstawa linia u karchera parametry te same co do różnic poza kształtem to tylko wielkość zbiornika 12 l i 18 l i to że WD ma funkcje dmuchania , koszty worków 5 szt koło 35 zł oryginałów
kupusso - 10 Sierpień 2011, 21:37

Dark Knight napisał/a:
WD ma funkcje dmuchania

Jest to przydatna opcja dla osób nie mających kompresora, mozna wydmuchiwać ze szczelin resztki wody. Odkąd mam odkurzacz nie używam kompresora.

Moralez - 5 Październik 2011, 13:08

do 500zł jaki odkurzacz polecicie, żeby dobrze paprowy wyciągał i przede wszystkim piasek
ralph03 - 6 Październik 2011, 12:09

Jestem na etapie szukania odkurzacza.
Głównie zależy mi na tym aby odkurzał wnętrze samochodu. Pranie mnie nie interesuje.
Chciałbym żeby odkurzacz też poradził sobie z odkurzaniem wnętrza garażu, czyli z piaskiem kurzem i kamyczkami.

Na allegro wypatrzyłem 2 modele:
LAVOR VAC 20 X za 255 zl
oraz
PARKSIDE PNTS 1300 za 169 zl

Ktoś z Was ma coś z tych firm i może polecić bądź odradzić zakup?

falon - 29 Listopad 2011, 23:00

jaki odkurzacz panowie na myjnię ręczną do odkurzania, bez żadnych opcji piorących.
Musi być zestaw końcówek oczywiście i dobrze odkurzać musi. Chciałbym dwa no ale niekoniecznie, zależy jakie ceny wyjdą. Ogólnie przeczytałem cały wątek i jeden wielki mętlik. thx

co myslicie o KARCHER WD 7.700 czy może coś tańszego by się znalazło?

falon - 13 Styczeń 2012, 11:47

chciałbym sie tylko przypomnieć, nadal szukam dobrego odkurzacza z kompletem małych ssawek
miba - 13 Styczeń 2012, 20:00

A ja zajechałem tego karchera 2004 i szukam czegoś nowego - takiego 'byleco' byleby działało w garażu i fajnie jakby podziałało dłużej niż rok i było względnie tanie - kartofelki, marcheweczki, buraczki i selery nie potrzebują za wiele do szczęścia, ale czasem też wypada zajrzeć odkurzałką do autka, a nie będę co chwilę "stołował" się w okolichach legendarnego już Lotos'u w Wieliczce, bo szybkie odkurzanie w tamtych rejonach kończy się kilkugodzinną czarną dziurą, apc, pędzelkami, megsem, albo pink sheenem, a i przy okazji myciem z lusso, oponkami z endurancem i tak dalej i tak dalej... :| :|
rogo - 14 Styczeń 2012, 11:41

jaki odkurzacz "na sucho" możecie polecic w cenie do ok. 1200 zł z jak najwiekszym podciśnieniem, mile widziane ssawki które znajdą zastosowanie w zakamarkach auta.

Czy może używa ktoś Karchera z serii T np. T12/1 lub T15/1 ? - chętnie poczytam opinię na ich temat

Marian_K - 17 Styczeń 2012, 14:39

Też szukałem dobrego odkurzacza do samochodu/garażu z możliwością zbierania mokrych zanieczyszczeń... Mój wybór padł na PROFI 20.2.
Jest kilka odmian tego modelu, różnią się obecnością gniazda do elektronarzędzi, obecnością filtra wody, czujnikiem poziomu wody. Mój model jest najprostszy - nie posiada nic z powyższych. Cena na Allegro z wysyłką to 550PLN.

Odkurzanie na sucho (z workiem polipropylenowym).

Siła ssania - MEGA. Wciąga wszystko jak popadnie. Myślałem, że mój domowy odkurzacz dobrze ciągnie, ale się myliłem. Generalnie dom, garaż, piwnica, samochód - idzie jak burza.
Miałem jednak małą wpadkę odkurzając garaż. Otóż w garażu mam bardzo dużo piachu, bo asfalt kończy mi się 10 metrów przed posesją i dalsza część drogi to piach/żwir (więc mnóstwo się tego wnosi do garażu). Dotychczas piach zmiatałem - mnóstwo kurzu, więc skoro mam odkurzacz to długo nie musiałem myśleć :mrgreen: . Tak więc ognia. Odkurzam, odkurzam, ssie jak szalony, posadzka bez grama piasku zostaje, ale w pewnym momencie Zonk :x nie ciągnie. Myślę lipa. Otwieram odkurzacz, patrzę, worek pełen piachu - tak, że aż naprężony, i w miejscu największego naprężenia pęknięcie. Siła ssania jest więc na tyle duża, że przerwała worek! Oczywiście cały filtr harmonijkowy zapchany, musiałem myć, ale piszę to tylko po to, aby opisać siłę ssania. Ciągnął super do momentu przerwania worka, co spowodowało zapchanie filtra. Wniosek - częściej zmieniać worki :)

Odkurzanie na mokro (bez worka, bez filtra wody, bo mój model go nie posiada).
Użyłem odkurzacza do odsysania wody z tapicerki i dywanów po ręcznym praniu (czyli opryskiwacz ciśnieniowy z wodą na tapicerkę/dywan i odsysanie odkurzaczem). Zbiera wodę bardzo dobrze, jednak jest małe.. Pod koniec takiej pracy (40-60 minut) zaczął przepuszczać wodę, tzn. woda pojawiała się na wylocie odkurzacza, pomimo, że w zbiorniku nie było jej więcej niż ok. 1 cm wysokości. Nie wiem, czy to z powodu braku filtra wody, czy z powodu zbyt dużej siły ssania, czy z powodu innej wady konstrukcyjnej.
Zamówiłem filtr wody, za 40PLN, więc przy najbliższej okazji sprawdzę jak to będzie z filtrem.
Oczywiście filtr harmonijkowy po akcji na mokro również jest cały mokry i należy go wypłukać i wysuszyć. Nie wiem jak to wygląda w innych odkurzaczach na mokro, bo nigdy takiego nie miałem.

Co jeszcze mogę dodać:
1. bardzo długi kabel (15 metrów) ale brak automatycznego zwijania
2. odkurzacz bardzo zwrotny
3. jakość wykonania bardzo dobra
4. brak rury teleskopowej
5. cena worka polipropylenowego 6PLN

Tyle ode mnie, wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Jak dla mnie: do samochodu, garażu, na sucho: SUPER, na mokro: jak na razie KIEPSKO (z powodu tego przepuszczania wody, bo siła OK).

minetoo - 17 Styczeń 2012, 14:44

Marian_K, Obawiam się że do odkurzania cieczy filtr harmonijkowy należy zdemontować 8-)
Marian_K - 17 Styczeń 2012, 15:06

Cytat:
Marian_K, Obawiam się że do odkurzania cieczy filtr harmonijkowy należy zdemontować
W instrukcji wyraźnie napisano, że nie. Że filtr odporny na wodę itp. jednak po pracy należy go wysuszyć. Stosowałem się do instrukcji.
Zresztą innego filtra (na podmianę) tam nie ma.

Pozdrawiam!

micha-ł - 17 Styczeń 2012, 21:36

Marian_K napisał/a:
W instrukcji wyraźnie napisano, że nie. Że filtr odporny na wodę itp. jednak po pracy należy go wysuszyć.

Przecież te harmonijkowe to papier, który bardzo szybko nasiąka.
Cytat:
Zresztą innego filtra (na podmianę) tam nie ma.

Powinien być, taka cienka gąbka ;)

Jeśli chodzi o worki. Ostatnio używam profilters Jestem z nich strasznie zadowolony.

Marian_K - 17 Styczeń 2012, 22:08

micha-ł napisał/a:
Przecież te harmonijkowe to papier, który bardzo szybko nasiąka.
micha-ł napisał/a:
Powinien być, taka cienka gąbka ;)

Standardowo zainstalowany jest taki filtr: http://profieurope.eu/oferta,767.html
Instrukcja mówi: FILTR GŁÓNY jest wysokiej klasy filtrem o dużej powierzchni filtracyjnej. Jest on odporny na zawilgocenia. Może pracować nawet w stanie mocno zabrudzonym. W sytuacji gdy podczas pracy uległ zamoczeniu po zakończeniu odkurzania należy go wysuszyć.

Chcąc zbierać wodę, należy w miejsce worka założyć przystawkę FILTR WODNY: http://profieurope.eu/oferta,768.html której w moim modelu nie ma w zestawie. Teraz taką dokupiłem, jednak jeszcze nie testowałem.

:)

micha-ł napisał/a:
Jeśli chodzi o worki. Ostatnio używam profilters Jestem z nich strasznie zadowolony.
Jak skończę zapas oryginalnych to na 100% przerzucę się na Profilters, bo już z wielu źródeł słyszałem pozytywne opinie.

Pozdrawiam!

minetoo - 17 Styczeń 2012, 22:11

Marian_K, Ktoś "mądry" napisał instrukcje...
Gwarantuje że nie wolno harmonijki moczyć.
Ale to Twój odkurzacz ;)

Marian_K - 17 Styczeń 2012, 22:17

minetoo napisał/a:
Marian_K, Ktoś "mądry" napisał instrukcje...
Gwarantuje że nie wolno harmonijki moczyć.
Ale to Twój odkurzacz ;)
To co mam w jej miejsce włożyć? Producent nie posiada innego filtra do tego odkurzacza...

A poza tym są modele Karchera, które też mają tylko jeden filtr, więc lepiej publicznie niczego nie gwarantuj ;)

Np. A 2701 nad którym się zastanawiałem: "Płaski filtr falisty Eco. Naprzemienne odkurzanie suchych zanieczyszczeń i odsysanie cieczy jest możliwe bez konieczności wymiany filtra."

Pozdrawiam!

minetoo - 17 Styczeń 2012, 22:22

Marian_K napisał/a:
jest możliwe bez konieczności wymiany filtra

Oczywiście że tak.
Ku uciesze szybkiego padnięcia sprzętu i napędzaniu koniunktury.
To o czym Karcher nie wspomniał to zalecany dwu warstwowy filtr (taka szmata) zakładany na kubełek ;)

Ale co ja siębędę wpie....wtrącał.
Pozdro :-]

Alzak - 18 Styczeń 2012, 07:44

Ja polecam odkurzacze Numatic osobiscie mam dwa George i Henry pierwszy to 3 w 1 swietny do prania siedzen i dywanikow a Henry do ogolnego odkurzania cena troche odstrasza ale warto wydac wiecej na dobrej jakosci sprzet

Marian_K - 18 Styczeń 2012, 09:57

minetoo napisał/a:
To o czym Karcher nie wspomniał to zalecany dwu warstwowy filtr (taka szmata) zakładany na kubełek ;)
Hmm... albo ja ślepy jestem, albo jakiś wyjątkowo niekumaty, ale gdzie Ty chcesz tą szmatę zakładać? Manual Karchera: http://scriptslive.karche...TA-59609490.pdf

Ja wiem że są odkurzacze gdzie montuje się filtr piankowy zamiast harmonijki lub "szmatę" na zbiornik, ale w moim modelu, a także w kilku Karcherach tego nie ma.

Czy przez to sprzęt szybciej padnie nie wiem i tu nie będę polemizował ;) .

Pozdr.

adii - 18 Styczeń 2012, 16:11

Alzak, Dokładnie george to świetny sprzęt, złączki metalowe nie do zniszczenia, sam odkurzacz u mnie już bardzo dużo przepracował i jest nadal w świetnej kondycji. Jak kupić to raz a porządnie :good:
killer23 - 18 Styczeń 2012, 19:27

mam ełaśnie dylemat co wybrać Numatic GVE-370-2 czy karscher puzzi 100 , jak pozniej z dostępnością czesci do tego odkurzacza Numatic ?? bo cenowo wygląda to podobnie co polecacie??
Alzak - 18 Styczeń 2012, 21:40

Ja nie zaluje zakupu Georga super do wszystkiego :good:
czysty - 18 Styczeń 2012, 22:19

kiler23 nie wiem jak Numatic ,ale puzzi 100 naprawi każdy kto ma pod ręką płaski śrubokręt i kilka torx-ów , konstrukcja sprzed kilkunastu lat ( zaczynając od kwadraciaka) ale moim zdaniem do dzisiaj się sprawdza jako ekstraktor. Ceny części to : turbina 150 , płytka 70 , pompa 150 - 200 , regeneracja pompy 35 , więcej bebechów tam nie ma. Nie lubi wody z dużą ilością żelaza i niskiego napięcia w gniazdku. cena - jakość 5 pzdr
killer23 - 18 Styczeń 2012, 22:19

tak szukam i szukam i trafiłem na takie cośUSUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNTU REGULAMINU koleś pisze że nie działa spryskiwanie, myślicie że warto sobie wogóle tym głowe zawrać ?? ile może kosztować usunięcie tej usterki???
SJake - 18 Styczeń 2012, 22:21

Ja mam HETTY - od dziś....

Ale LALA zapitala... przeleciałem już całe mieszkanie. :good:

Idę odkurzać schody :-] :ad:

yukon - 18 Styczeń 2012, 22:26

killer23, buja się z tą sztuką już z pół roku.
kamilgt - 18 Styczeń 2012, 22:34

SJake napisał/a:

Obrazek

no nie mogę :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

miba - 18 Styczeń 2012, 23:06

SJake napisał/a:

Obrazek

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNTU REGULAMINU

:lol: :lol:

gruby_RS - 18 Styczeń 2012, 23:26

pow 3 roku życia - SJake się łapie - wiec o co chodzi? :-] [/list]
poorboy - 19 Styczeń 2012, 00:11

Widzę że paczka z HETTY dotarła cała i zdrowa :)
Alzak - 19 Styczeń 2012, 06:16

Ja po zakupie Georga wypralem wszystkie dywany w domu moja lepsza polowka po takim wyczynie powiedziala ze moge wiecej takich prezentow sobie kupowac hehe
PiotrekS - 19 Styczeń 2012, 08:14

U mnie podobnie po zakupie puzzi 100, wyprana wykladzina, krzesła i co jeszcze chciała i teraz czekam na cieplejsze dni żeby wykladziny w aucie wyprać :) wszyscy zadowoleni :D
miba - 19 Styczeń 2012, 12:18

Alzak, :lol: :lol:

PiotrekS, w longu to prawie jak pranie dywanu w salonie :kox:

gruby_RS, "Paaanie, nie wiem, nie znam się, nie mam czasu, zarobiony jestem" :D Ja po prostu namierzyłem aukcję na której kupił tę lalę do sprzątania :kox:

PiotrekS - 19 Styczeń 2012, 15:51

miba, no fakt ze jest troche wiecej do prania, dywaniki letnie mam juz za soba i sa jak nowe, szara tapicerka podlogowa wymaga dbania, niech sie tylko cieplej zrobi bo juz kusi :ad:
dzinkins - 19 Styczeń 2012, 16:22

Używa ktoś odkurzacza Karcher WD 5.600 MP 1800W ?? :o :o :o :o :o
adriano - 26 Styczeń 2012, 19:55

ja mam T12/1 Karchera i jestem bardzo zadowolony. po roku używania, ale z dbałością o sprzęt wygląda i pracuje jak nówka- ssie jak oszalały :-]
Eryczek - 13 Maj 2012, 11:24

dzinkins,
Cytat:
Używa ktoś odkurzacza Karcher WD 5.600 MP 1800W ?? :o :o :o :o :o

kupiłeś może ten odkurzacz?

dzinkins - 13 Maj 2012, 13:53

Eryczek napisał/a:
kupiłeś może ten odkurzacz?

Jeszcze nie :cry: ale nadal aktualne, może już w tym miesiącu czekam na wolne $$$ :mrgreen:

Eryczek - 13 Maj 2012, 14:20

dzinkins, ja wlasnie chce cos dzis "kliknac".
Nie wiem tylko czy ten czy ten 5.400. Roznica jest w obudowie (ktos skrzyl sie ze obudowy karchera pekaja), gniazdku na prad i spuscie wody...
Roznica 309 zl - myslisz ze warto doplacic?

dzinkins - 13 Maj 2012, 15:01

Eryczek napisał/a:
Roznica 309 zl - myslisz ze warto doplacic?

Pamiętam że sporo czytałem i oglądałem a wniosek był że jednak warto dopłacić właśnie za ten ;)

Pavlik - 13 Maj 2012, 16:17

dzinkins, tego starszego sprzedajesz? :o
Eryczek - 13 Maj 2012, 16:38

dzinkins, mnie oprócz obudowy przekonuje jeszcze regulacja "ciągu", dodatkowo ma jakiś system oczyszczania filtra bez babrania się z nim i jeszcze 1m wąż który ponoć jest bardziej elastyczny niż ten z podstawowego wyposażenia :o
dzinkins - 13 Maj 2012, 18:58

Eryczek napisał/a:
zinkins, mnie oprócz obudowy przekonuje jeszcze regulacja "ciągu", dodatkowo ma jakiś system oczyszczania filtra bez babrania się z nim i jeszcze 1m wąż który ponoć jest bardziej elastyczny niż ten z podstawowego wyposażenia :o

dokładnie :good: + nadmuch można poradzić bez kompresora + gniazdo dodatkowe więc może też robić jako przedłużka :mrgreen: i jest tam parę udogodnień ;)

Na stronce w porównaniu z 5.400 wypada dużo lepiej ;)

[ Dodano: 13 Maj 2012, 19:00 ]
Pavlik napisał/a:
dzinkins, tego starszego sprzedajesz? :o

Miałem tylko domowego Dysona do tej pory i nudzi mi się jego ciąganie po garażach, a do tego od razu porobię końcówki itp

Pavlik - 13 Maj 2012, 19:09

aj, ja myślałem o odkurzaczu piorącym :kox:
w firmie od kilku lat - co jest sukcesem, używamy odkurzacza Comac. Porównania do Karchera nie mam ale daje radę.

Eryczek - 13 Maj 2012, 19:40

dzinkins, WD 5.600 MP 1800W - kupiony :P
dzinkins - 13 Maj 2012, 22:09

Eryczek napisał/a:
dzinkins, WD 5.600 MP 1800W - kupiony :P

Daj znać choćby na PW jak się spisuje i gdzie i za ile kupiłeś :-] ;)

Eryczek - 13 Maj 2012, 23:28

dzinkins, testy będą w przyszły weekend - auto szykowane na nie od prawie dwóch miesięcy :D :D
Odkurzacz znalazłem na alledrogo ale kupiłem bezpośrednio w sklepie - taniej i większy asortyment akcesoriów (kupiłem kilka dodatkowych ssawek przydatnych do pracy w aucie)
Link do odkurzacza:
http://www.skleptechniczn...800W_p2424.html

kupusso - 23 Maj 2012, 20:15

Eryczek i co z tym odkurzaczem? Jak wrażenia?
Eryczek - 23 Maj 2012, 21:25

He he:)
Zbieram się od soboty żeby napisać parę słów ale jakoś tak schodziło...

No wiec tak,
kupiłem odkurzacz Karcher, model WD 5.600 MP wraz z kilkoma dodatkowymi ssawkami. Ten model ma już fabrycznie bogate wyposażenie ale nie przeznaczone do prac przy aucie stąd konieczność dodatkowych zakupów.

Sprzęt wraz z osprzętem podstawowym prezentuje się tak:

Najpierw o odkurzaczu. Użyte materiały oraz wykonanie w pełni mnie satysfakcjonują, choć plastik jest wg mnie nieco gorszej jakości niż w posiadanej przeze mnie myjce K7.400. Rewelacyjnie prezentuje się obudowa ze stali nierdzewnej! Poza lookiem, takie wykończenie ma jeszcze znaczenie praktyczne ale o tym później.

Osprzęt.
Odkurzacz ma dwu metrową „standardową rurę” oraz metrową cienką rurkę. Ta standardowa jest wykonana z na tyle dobrych materiałów, że nie najlepiej daje się zginać. Przy pracy w domu to żaden kłopot ale przy odkurzania auta już nie wszędzie daje się nią dotrzeć. Tu z pomocą przychodzi „przedłużka” o której wspomniałem. Rurka jest cieniutka i tak elastyczna, że daje się na niej zrobić kilka pętelek. Z nią można dotrzeć do każdego zakamarka auta. Rewelacyjny pomysł!
Dla zainteresowanych napiszę, że na wyposażeniu jest jeszcze jedna, też dwumetrowa rura o prawie dwa razy większej średnicy niż ta standardowa. Ponoć rewelacyjna do odkurzania dużych śmieci w domu i ogrodzie. Nie wiem – nie próbowałem.

Odkurzacz ma moc 1800W i choć wszyscy wiemy, że o niczym nie musi to świadczyć to w tym modelu jest ona bardzo dobrze zaprzęgnięta do pracy i odkurzacz nie miał problemów z zaciągnięciem jakiegokolwiek syfu z auta.
Do odkurzania auta używałem łącznie czterech ssawek. Długiej i krótkiej „szczelinówki”, ssawki do odkurzania tapicerki (mam welur na siedzeniach) oraz takiej dłuższej szczotki, nie wiem jak to nazwać, zdjęcia poniżej.

Szczelinówki jakie są każdy wie, nie ma się co rozpisywać ale za to polecam szczotkę do tapicerki. Włosie jest dość twarde i bardzo dobrze zbiera paprochy i włosy z tapicerki. Nie mam zwierzęcia które mogłoby posłużyć do testów ale przeleciałem na szybko tylną kanapę w aucie teściów gdzie pasażerem jest PON (Polski Owczarek Nizinny – małe, kudłate, bardzo ruchliwe zwierzątko) i sierść zbierała rewelacyjnie. Polecam właścicielom wszelkich czworonogów!

Myślałem, że pomyłką okazał się zakup ssawki, tej z rozszerzeniem na końcu. Nigdzie się nie mieściła i zdawała się bezużyteczna. Okazało się, że świetnie nadała się i poradziła sobie z dywanikami. Odkurzała je bez konieczności trzepania. Powiedzmy, że zdała egzamin ;)

Na koniec dwie rzeczy, które odkurzacz potrafi i za które go pokochałem.

Po pierwsze jest przeznaczony do zasysania wody i to także w dużych ilościach – stąd nierdzewna obudowa. Ja do zasysania wody w garażu go nie nie planuję używać, chociażby ze względu na fakt że nie mam garażu ale odkurzacz świetnie odessał wodę którą zmywałem APC z pedałów, podnóżka i podłogi pod wycieraczką. Całość była sucha po minucie! Nowa jakość pracy 8-)

Druga sprawa to funkcja nawiewu. Wkładasz rurę w drugi otwór na odkurzaczu, włączasz i zamiast zasysać – dmucha.
Początkowo podchodziłem do tematu dość sceptycznie, obawiając się że po odwróceniu ciągu, cały pozostały w rurze syf, wróci na auto. Nic takiego się nie stało.
Po umycie auta i wysuszeniu, wydmuchałem wodę z czeluści lusterek, klamek, wlewu paliwa oraz spod tylnej tablicy rejestracyjnej. GENIALNE!!!
Zero zacieków, bez dziesięciokrotnego poprawiania auta ręcznikiem.

Polecam odkurzacz wszystkim, którym już brak koncepcji na co wydać kasę w tym sezonie :D
Bez wątpienia, będą to bardzo dobrze wydane pieniądze :good:

kupusso - 23 Maj 2012, 21:52

Przy odkurzaniu na sucho masz w zbiorniku worek, a przy wciąganiu płynów worek wyciągasz?
Eryczek - 23 Maj 2012, 22:15

kupusso, dokładnie tak, przy czym do odsysania wody które to opisałem powyżej, nie wygłupiałem się z wyciąganiem worka.
Jeśli odsysasz wodę w dużych ilościach to na dole zbiornika jest "spust" który można odkręcić i spuścić wodę bez wojowania z odkurzaczem :)

Fancivi - 23 Maj 2012, 22:18

Szkoda ze George nie dmucha bo juz bylo by rewelacyjnie ;D ale odkurzanie, pranie i ssanie wody dobrze mu idzie ;D ma juz za soba troche prac i nie zawodzi :)
Eryczek - 23 Maj 2012, 22:48

Fancivi, początkowo chciałem kupić odkurzacz piorący z funkcją odkurzania ale ostatecznie postanowiłem nie łączyć tych dwóch funkcji w jednym sprzęcie.
Odkurzacz piorący to ostatni sprzęt jaki pozostał mi do kupienia. Zastanawiam się między Georgem o którym wspomniałeś oraz Karcherem Puzzi 8/1 :dontknow:

dzinkins - 24 Maj 2012, 01:36

Eryczek dzięki za opis tylko utwierdziłeś mnie w dawnym już wyborze ;)

Ja mam Puzzi 8/1 i do moich drobnych prac się nadaje idealnie ;)

adii - 11 Czerwiec 2012, 22:34

a jaką turbo szczote polecacie? myślałem o oryginale numatica ale może jest coś lepszego ? ktoś to ma ? da rade gabarytowo w osobówce z podłogą ?
mlody15422 - 12 Czerwiec 2012, 10:26

WItam czy ktos moze mi polecic jakis odkurzacz pioracy do masowej pracy? Bo podobno 8/1c nie daje rady
marcello01 - 9 Lipiec 2012, 19:05

Panowie potrzebuje coś do domu z turboszczotką bo mam psa i jest sierść oraz żebym mógł w autach tym też poodkurzać najlepiej bezworkowy jeśli się da czekam na opinie
Fancivi - 9 Lipiec 2012, 21:12

Jak do domu i do auta + pranie i turboszczotka itp itd to ja bym polecil Georga ale na sucho ma worek ale duuuzy ;D i ogolnie tanie jak sie skoncza. Sam uzytkuje go czasem w domu ale glownie samochody odkurza i pierze. Zbiera sie tez akurat zamowienie grupowe z tego co wiem wiec i cena napewno nizsza by byla ;)
rickson - 9 Lipiec 2012, 21:16

Tak, george jest dobry, dla mnie wystarczjący.
Ja podzwoniłem po dystrybutorach w Warszawie i kupiłem używkę z roczną gwarancją i wszystkimi akcesoriami nowymi za 850.

marcello01 - 9 Lipiec 2012, 23:40

Fancivi,rickson, do prania mam puzzi potrzebuje tylko na sucho coś
falon - 10 Lipiec 2012, 13:38

henry nic więcej nie trzeba
w hotelu znajomej testowali wiele odkurzaczy przez lata i nic lepszego nie znaleźli

poorboy - 11 Lipiec 2012, 22:39

henry albo nvh-180-2 8-)
martinezzg - 14 Lipiec 2012, 18:42

a czy ktoś z kolegów działał apollo 2000 z mpm może? chodzi mi tylko o wyciąganie wody z pranych dywaników/tapicerki- zadne odkurzanie w domu itp.... będę wdzięczny za info:)
nivea - 25 Sierpień 2012, 20:25

Fancivi napisał/a:
Zbiera sie tez akurat zamowienie grupowe z tego co wiem wiec i cena napewno nizsza by byla ;)

coś przeoczyłem - jest jakaś lista? jakieś szczegóły?

ShiningCar - 26 Sierpień 2012, 13:09

nivea, tylko nie wiem czy... "ale to już było..." :o
Klik
;)

poorboy - 28 Sierpień 2012, 14:16

W kwestii wszelkich urządzeń marki Numatic, w tym GVE-370-2, zapraszam do kontaktu na PM.
pchlistosc - 9 Wrzesień 2012, 09:04

mlody15422 napisał/a:
WItam czy ktos moze mi polecic jakis odkurzacz pioracy do masowej pracy? Bo podobno 8/1c nie daje rady

Prochem steempro

swietlikk - 9 Wrzesień 2012, 17:01

Numatic George lub jego większy brat i Puzzi 100 ew puzzi 200
poorboy - 9 Wrzesień 2012, 21:58

pchlistosc napisał/a:
mlody15422 napisał/a:

Prochem steempro

Do dużej masówki jeszcze fajny jest Truvox Hydromist 55/400:) Steempro też jak najbardziej godny polecenia:)

soll - 10 Wrzesień 2012, 12:49

Czy ktoś ma porównanie Henrego do WHISPER V8 Lavora lub jakieś info o tym modelu?
Jakaś alternatywa?

lukas93cs - 15 Wrzesień 2012, 22:29

Witam który polecacie odkurzacz Karcher SE 5.100 czy SE 4001. No i czym one się różnią bo na stronie producenta nie widzę rudnicy
Dark Knight - 16 Wrzesień 2012, 00:05

Minimalna różnica w uzyskiwanym podciśnieniu - wogule nie do odczucia , zupełnie inny kształt budowy, technologia filtracji powietrza - inna budowa filtru , SE 5.100 ma wbudowane dwa osobne pojemniki na czysta i brudną wodę wewnątrz odkurzacza , który kupisz wyjdzie jedno i to samo czyli nie ma co przepłacać
tomekk1980 - 16 Wrzesień 2012, 13:52

Witam. Mam zamiar kupić do domu odkurzacz karcher DS 5600 z filtrem wodnym, bardzo proszę o jakieś opinie o tym sprzęcie, może ktoś taki posiada i używa.

[ Dodano: 16 Wrzesień 2012, 20:23 ]
Taki odkurzacz ktoś posiada
ODKURZACZ ZELMER AQUOS 829.0ST

tomekk1980 - 23 Wrzesień 2012, 10:03

Jaki odkurzacz polecacie ogólnie do garażu i do samochodu.
Czy WD 3.200 da rade dobrze odkurzyć samochód czy szukać raczej coś mocniejszego.
Myślałem nad T10 ale on tylko na sucho jest.

swietlikk - 23 Wrzesień 2012, 21:06

tomekk1980 ten model jest dobry, ale lepszy to model 5.300 (ma w standardzie zestaw do dużych śmieci), 5.400 lub 5.600MP(zestaw do dużych śmieci, 30l zbiornik z spustem zanieczyszczeń bezpośrednio do kratki ściekowej,regulacja siły ssania) to model idealny.
Ale wyposażając model 3.200 lub inny w odpowiednie akcesoria (np. ssawa do samochodów, zestaw do samochodów, zestaw do dużych śmieci etc etd ) można mieć dobry odkurzacz dostosowany do swoich potrzeb.

SEVEN1 - 1 Październik 2012, 20:33

A co sądzicie o takim sprzęcie może ktoś używa. Parametry chyba dobre tylko nie ma wydmuchu, cena też w miarę.

http://megastore.wp.pl/64...dane-techniczne

ragandbones - 18 Październik 2012, 13:41

Karcher WD 3.200, 200 zł brutto za nowy. Miał ktoś styczność z tym sprzętem? Warto za taką cenę?
tomekk1980 - 18 Październik 2012, 22:55

Jeden kolega mi pisał że ma 3.200 i za ta cenę to jest tego wart.
Ja się właśnie nad kupnem 3.200 zastanawiam, byłem ostatnio w sklepie i sprawdzałem jak ciągnie, myślę że całkiem ładnie. Porównywałem też parametry z np. NT 27/1 i są identyczne.
Myślę że ogólnie do garażu, odkurzania samochodu to będzie fajny sprzęt za taka cenę.

TADEK14 - 4 Listopad 2012, 14:06

Czy ten wd 3.200 da radę też w domu?
Pit_Krk - 6 Listopad 2012, 19:22

Jak najbardziej.
pchlistosc - 8 Listopad 2012, 18:33

TADEK14 napisał/a:
Czy ten wd 3.200 da radę też w domu?

tylko do domu to bardzo amatorski sprzęt, lepiej juz kup używany z serii T

tomekk1980 - 10 Listopad 2012, 20:49

Może mi ktoś doradzi bo chcę kupić WD3.200 a zastanawiam się nad używanym NT27/1.
Może ktoś używa NT27/1, jak to się sprawuje.

tomekk1980 - 14 Styczeń 2013, 18:24

Co powiecie o NT27/1 czy jest wart kupna czy raczej coś innego polecacie.
kita33 - 24 Luty 2013, 10:06

Jak był ktoś zainteresowany to posiadam WD 3.200 ( gwarancja) z całym wyposażeniem + dodatkowe materiałowe worki + ssawka szczelinowa długa + ssawka szeroka do tapicerki. Wszystko w bdb stanie. Użyty 3 razy. Wiecej info na PW.
mmakira - 6 Marzec 2013, 14:51

Karcher WD 3.200 w Castoramie za 198 zł brutto
tomekk1980 - 18 Marzec 2013, 18:29

Może ktoś używa NT 25/1 proszę o opinie o tym odkurzaczu.
LT 7 - 18 Marzec 2013, 19:31

Pracowałem trochę Karcherem WD 3.200, jest to straszna tandeta nie warta nawet 200 zł.bardzo słabo ciągnie- do odkurzania w czasie remontu się nie nadaje jak i do odkurzania samochodu .drogie worki i filtr,strasznie głośny.Po co firma Karcher psuje sobie markę takim kiepskim sprzętem tego nie wiem.
tomekk1980 - 24 Marzec 2013, 21:04

Ktoś ma lub miał do czynienia z odkurzaczem firmy PROFI EUROPE na sucho- mokro?
Porównując go do karcher NT to parametry ma identyczne a cena dużo niższa.

soll - 24 Marzec 2013, 21:07

tomekk1980, słyszałem dobre opinie, nie jest idealny, ale sensowny, poza tym cena części (rury, zsawki, uszczelki) dużo niższa niż Karchera, a długofalowo to bardzo istotna część inwestycji :-]
Marco - 24 Marzec 2013, 21:21

tomekk1980 napisał/a:
firmy PROFI EUROPE na sucho- mokro?
Porównując go do karcher NT to parametry ma identyczne

Nie wierzyłbym do końca papierkowym danym w wypadku firm mało znanych.

Siwy - 24 Marzec 2013, 23:33

A Karcher WD 2.250, slyszal ktos cos o tym sprzecie, jeszcze gorszy od WD 3.200 :?:
ZANDAR - 25 Marzec 2013, 00:16

W tej cenie dobry odkurzacz i nie odbiega za dużo od 3.200 :good: Plastiki na bardzo dobrym poziomie.
Danio - 26 Marzec 2013, 19:17

Co do tych profi, mam taki odkurzacz od kilku lat, trochę pracował z tą żyrafą do tynków- nie wiem jak to się nazywa, ale dawał radę, w garażu sprawuje się bardzo dobrze, nie narzekam.
Sama firma swego czasu produkowała silniki dla zelmera.

pchlistosc - 27 Marzec 2013, 21:16

Marco napisał/a:
tomekk1980 napisał/a:
firmy PROFI EUROPE na sucho- mokro?
Porównując go do karcher NT to parametry ma identyczne

Nie wierzyłbym do końca papierkowym danym w wypadku firm mało znanych.

A to nieby dlaczego, turbiny mają takie same jak w karcherze a ceny o połowę niższe. I jaka ona mało znana ?

lukas93cs - 29 Marzec 2013, 11:57

Co powiecie na temat KÄRCHER WD 5.400, jest coś wart?
kupusso - 29 Marzec 2013, 16:56

Używam go trzeci sezon i po za delikatną obudową nic mu nie mogę zarzucić. Odkurzaczem najechałem na kabel i przy małej przewrotce połamała się ta czarna obudowa w koło włącznika. Na szczęście udało mi sie go zreanimować, ale niesmak pozostał. Z technicznych rzeczy- siła ssania jak i wydmuchu bardzo dobry, długi kabel zasilający.
kita33 - 29 Marzec 2013, 18:04

A ja myślałem nad KÄRCHER WD 5.600MP
kupusso - 29 Marzec 2013, 18:06

Eryczek ma jak dobrze pamiętam.
Damkuz - 2 Kwiecień 2013, 14:17

Ja mam od niedawna 35/1 TACT. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z mocy. Odkurzacz ma dobre parametry porównując z innymi markami.
Dane techniczne:
Wydatek powietrza (l/s) 61
Podciśnienie (mbar) 230
Pojemność zbiornika (l) 35
Max moc znamionowa (W) 1380
Standard-średnica znam. (mm) 35
Głośność (dB/a) 64
Ciężar (kg) 11,5
Wymiary (dł x szer x wys - mm) 520 x 380 x 580
Jak dla mnie amatora to w zupełności wystarczy. Odkurzałem cały garaż z piachu, ziemi, dla testów zbierałem wodę rozlaną z wiadra i dawał rade bez zadyszki.
Jest też jakaś tam funkcja samoczyszczenia filtra. Minus to jest dość spory i może przerastać potrzeby zbierania nieczystości z wnętrza auta oraz moim zdaniem mogłaby być rura dłuższa niż standardowa 2,5. Ja muszę dorobić lub dokupić drugą bo mnie irytuje jak mam latać co chwile z odkurzaczem dookoła. Powiedzmy, że byłaby pomocna dłuższa.

Eryczek - 2 Kwiecień 2013, 14:26

kita33 napisał/a:
A ja myślałem nad KÄRCHER WD 5.600MP

pisałem o nim kilka stron wcześniej w tym temacie
po pół roku eksploatacji, w dwóch słowach napiszę tylko "dobrze ciągnie" :good: ;)

Marian_K - 3 Kwiecień 2013, 10:45

tomekk1980 napisał/a:
Ktoś ma lub miał do czynienia z odkurzaczem firmy PROFI EUROPE na sucho- mokro?
Posiadam takowy :)
Wady:
- brak miejsca na ssawki
- nie nadaje się do pracy na mokro (papierowy filtr, który potem trzeba suszyć)
- filtr przykręcany (rzadko się to robi, ale upierdliwe jest odkręcanie 3 śrubek w celu wyczyszczenia filtra)

Zalety:
- dobrze ciągnie
- metalowy zbiornik
- tanie worki
- długi kabel zasilający
- długi wąż ssący

Do garażu polecam.

kita33 - 3 Kwiecień 2013, 22:04

Czy ten karcher 5.600MP http://www.karcher.pl/pl/...ne/13479220.htm to jest ten sam co ten karcher 5.600 http://www.bricoman.pl/pl...her-wd-56-1800w
tomekk1980 - 4 Kwiecień 2013, 16:51

Ja dziś w sklepie oglądałem WD 7.000 i 5,400
7.000 ma 200 podciśnienia
5.400 ma 230 podciśnienia
Różnica bardzo duża, zauważalna, do garażu, samochodu myślę że ten 5.400 to bardzo fajny model za nie wielkie pieniądze w porównaniu do profesjonalnych NT.
Zastanawiam się właśnie nad zakupem tego modelu.

kita33 - 5 Kwiecień 2013, 19:34

Karcher WD 3,200 sprzedany i kupiony WD 5.600. Zobaczymy co potrafi :-] :-]

Mini zestaw ssawek do odkurzacza http://www.serwiskarcher....rcher-p358.html zamówiony.
Będzie dobry do detali :)

grzesiek989 - 4 Maj 2013, 21:46

Witam. Zamierzam otworzyć firmę zajmująca się praniem tapicerek samochodowych oraz dywany itd. Zastanawiam się nad odkurzaczem na sucho ale najlepszy był by przemysłowy co sądzicie KARCHER T 10/1 ? czy na początek coś tańszego kupić ?
tomekk1980 - 5 Maj 2013, 06:52

grzesiek989 napisał/a:
Witam. Zamierzam otworzyć firmę zajmująca się praniem tapicerek samochodowych oraz dywany itd. Zastanawiam się nad odkurzaczem na sucho ale najlepszy był by przemysłowy co sądzicie KARCHER T 10/1 ? czy na początek coś tańszego kupić ?

T 10 to odkurzacz na sucho, sprzęt profesjonalny ale raczej do domu, hoteli.
Samochód też nim odkurzysz.
Myślę że jak chcesz myjnie otwierać to kup od razu odkurzacz sucho- mokro np.
NT 27/1 to taki model podstawowy lub coś lepszego NT 25/1 i NT 35/1 to fajne porządne odkurzacze.

gerypl - 5 Maj 2013, 10:29

Mam w domu odkurzacz Philips Performer FC9170/01 i teraz tak sobie porównuje wartości do polecanego Karchera 5.600 i wychodzi na to, że Philips ma podciśnienie 34kPa, a Karcher 23kPa. Ciężko się do tych wartości odnieść bo inne parametry na stronie philipsa są pominięte, ale jak dla mnie jest to bardzo dobry odkurzacz jedynie worki mógłby mieć tańsze.
grzesiek989 - 5 Maj 2013, 12:30

tomekk1980 napisał/a:

gto taki model podstawowy lub coś lepszego NT 25/1 i NT 35/1 to fajne porządne odkurzacze.

Powiem tak, ja chce osobno piorący a osobno na sucho :)

tomekk1980 - 5 Maj 2013, 21:51

grzesiek989 napisał/a:
tomekk1980 napisał/a:

gto taki model podstawowy lub coś lepszego NT 25/1 i NT 35/1 to fajne porządne odkurzacze.

Powiem tak, ja chce osobno piorący a osobno na sucho :)

Odkurzacz sucho- mokro to nie odkurzacz piorący!
Pioracy mogę polecić Puzzi 100 karchera , mam taki i jestem zadowolony. Jest to sprzeęt profesjonalny.
A jak tylko na sucho to T 10 powinien wystarczyć.

siwyalf - 6 Maj 2013, 04:20

Popieram przedmowce - puzzi 100 jest swietny.
Mam taki i jestem baaaardzo zadowolony.

grzesiek989 - 6 Maj 2013, 19:35

siwyalf, tomekk1980, tak tak, chodzi mi że ja chce właśnie piorący osobno i zwykły osobno :) źle mnie zrozumieliście. Z tego co się dowiadywałem że dobrym odkurzaczem piorącym jest Numatic GVE-370-2 "George" wypada taniej a jest 2 lata GW, parametry te same co Puzzi 100, silnik także ten co w karcher. A co do odkurzacza na sucho co sądzicie o tym modelu Numatic PSP 180A ?
tomekk1980 - 7 Maj 2013, 20:29

grzesiek989 napisał/a:
siwyalf, tomekk1980, tak tak, chodzi mi że ja chce właśnie piorący osobno i zwykły osobno :) źle mnie zrozumieliście. Z tego co się dowiadywałem że dobrym odkurzaczem piorącym jest Numatic GVE-370-2 "George" wypada taniej a jest 2 lata GW, parametry te same co Puzzi 100, silnik także ten co w karcher. A co do odkurzacza na sucho co sądzicie o tym modelu Numatic PSP 180A ?

Jeśli chcesz piorący osobno i suchy osobno to właśnie Puzzi 100 to jest tylko piorący.
Numatić z tego co się oriętuję to piorący i może służyć do odkurzania na sucho to taki dwu funkcyjny odkurzacz, podobno bardzo dobry.
A ten numatic na sucho PSP 180A to myślę że można do T 10 porównać, takrze na sucho powinien być ok.
Są jeszcze inne różne odkurzacze piorace , ja ci daje przykład tego bo mam taki i używam w domu i jest super.

daniels - 9 Maj 2013, 15:14

ja używam Georga dzień w dzień w domu na sucho i okazjonalnie do wyprania czegoś na mokro :D
mariost - 9 Maj 2013, 21:58

Ja z Georga jestem bardzo zadowolony. Właśnie spełnia on u mnie rolę odkurzacza domowego + okazjonalne wypranie tapicerki czy dywanu, wykładziny, chodnika :)
kupusso - 10 Maj 2013, 03:17

Ja natomiast nie jestem zadowolony z Georga, denerwuje mnie rozbieranie go, gdy chce dolać ekstrakcji i opróżnić zbiornik :thumbdown: Używam go tylko do prania i trochę żałuje, że nie kupiłem Puzziego :/
tomekk1980 - 25 Maj 2013, 22:18

Ktoś posiada WD 7.800 eco!ogic?
balcer - 6 Czerwiec 2013, 23:25

kupiłem wd 5300, zdecydowałem się dlatego na ten model ponieważ posiada przycisk do strzepywania filtra, jak się to będzie sprawować to zobaczymy. Ciągnie naprawdę ładnie i jest lekki, ale ... ten plastikowy wąż jest sztywny i niezbyt elastyczny, wygląda jak china jakaś conajmniej i to z najniższej półki, kiepsko się wygina i utrudnia odkurzanie w aucie. Trzeba z nim walczyć w pewnych sytuacjach. narazie jest nowy i może się uelastyczni ale w zimie to mi się wydaje że popęka w nieogrzewanym garażu odkurzając od święta
GrzegorzLU - 6 Czerwiec 2013, 23:40

ostatnio z pkt odebralem taki cuś http://www.vitay.pl/katal...rzacz-,918.html powiem szczerze ze bardzo fajny i przyjemny
Waldek100581 - 9 Czerwiec 2013, 13:41

Panowie

pytanie do ludzi którzy używają i piorą tapicerki,podsufitki8 .
Jaki odkurzacz bedzie dobry do prania podsufitki i dobrze wyciągnie z podsufitki wode,środek czyszczący z brudem i jej nie przemoczy tak bys ie nie odkliła?

szukam czegoś dla mnie i czasem bede miał jakieś auta od zanjomych by zrobić czysczenie im tapicerki ,podsufitki.

czystałem o karcher wd 5.600 MP 1800W
http://allegro.pl/odkurza...3253316857.html

,,A JEST COŚ TAŃSZEGO RÓWNIE DOBREGO DO PODSUFITEK ,TAPICERKI WRAZ FUNKCĄ NADMUCHU?

tomekk1980 - 9 Czerwiec 2013, 21:45

Gdzieś na forum czystości czytałem że nie powinno się prać odkurzaczem podsufitki, tylko ręcznie przecierać.
Ja w swoim passacie ręcznie czyściłem i wcale jej nie przemoczyłem a podsufitka sie pięknie wyczyściła.
Podobno odkurzaczem przy praniu można nawet uszkodzić podsufitkę.

Waldek100581 napisał/a:
Panowie

pytanie do ludzi którzy używają i piorą tapicerki,podsufitki8 .
Jaki odkurzacz bedzie dobry do prania podsufitki i dobrze wyciągnie z podsufitki wode,środek czyszczący z brudem i jej nie przemoczy tak bys ie nie odkliła?

szukam czegoś dla mnie i czasem bede miał jakieś auta od zanjomych by zrobić czysczenie im tapicerki ,podsufitki.

czystałem o karcher wd 5.600 MP 1800W
http://allegro.pl/odkurza...3253316857.html

,,A JEST COŚ TAŃSZEGO RÓWNIE DOBREGO DO PODSUFITEK ,TAPICERKI WRAZ FUNKCĄ NADMUCHU?

fabiogolab - 12 Czerwiec 2013, 19:12

Wpadł mi w ręce dzisiaj odkurzacz MPM Apollo 2000, sprawny lecz brakuje:
- pojemnika na płyn i wodę
- filtra z pianki PU

Teraz mam pytanie jako, że sprzęt mam gratisowo to czy warto dokupić w/w elementy. Czy szkoda pieniędzy bo tym sprzętem i tak dużo nie zdziałam?

Może ktoś z forumowiczów ma taki odkurzacz i mógłby kilka słów powiedzieć?

Pozdrawiam.

swietlikk - 18 Czerwiec 2013, 17:20

Co sądzicie o odkurzaczu półprofesjonalnym Nilfisk Aero 20-01 , z tego co widze na stronach przystosowany do pracy na sucho i mokro, zbiornik 20l, bogate akcesoria etc. Sądzę że do samego odkurzacnia autka czy do garażu by się nadał?
I cena 450 zł brutto

_Adam_ - 28 Czerwiec 2013, 17:16

Tutaj masz tanie NUMATICi

http://www.chemiclean.co.uk/Numatic-Cleantec.htm

matteo - 2 Sierpień 2013, 20:21

Panowie może polecicie jakiś w miare dobry i niedrogi odkurzacz na sucho? Do tej pory korzystałem z Philipsa, wcześniej używanego w domu, jednak spalił się ostatnio. Warto inwestować w jakiś większy przemysłowy, czy lepiej szukać zwykłego workowego? Pozdrawiam
shadowpicture - 9 Wrzesień 2013, 15:14

Witam,
zastanawiam sie nad:

Numatic Henry vs: Karcher WD 3.500

Odkurzacz będzie miał u mnie łatwe życie. Raz w tygodniu odkurzanie zakamarków i 60m2 podłogi.
Raz na 2 tygodnie odkurzanie małego, miejskiego autka, które brudne nie jest:)

Który polecacie?? W zasadzie skłaniam się ku Henremu, ale Karcher ma nadmuch...
Numatic jest też sporo mniejszy..

Dzięki za opinie!

tomekk1980 - 9 Wrzesień 2013, 16:42

shadowpicture napisał/a:
Witam,
zastanawiam sie nad:

Numatic Henry vs: Karcher WD 3.500

Odkurzacz będzie miał u mnie łatwe życie. Raz w tygodniu odkurzanie zakamarków i 60m2 podłogi.
Raz na 2 tygodnie odkurzanie małego, miejskiego autka, które brudne nie jest:)

Który polecacie?? W zasadzie skłaniam się ku Henremu, ale Karcher ma nadmuch...
Numatic jest też sporo mniejszy..

Dzięki za opinie!

To ma być do domu czy garażu?
Jak do domu to zdecydowanie Henry, a jak do garażu to WD bedzie praktyczniejszy, poza tym jest na sucho i mokro praca.

[ Dodano: 9 Wrzesień 2013, 20:30 ]
Ma ktoś taki odkurzacz WD 7.700?

shadowpicture - 9 Wrzesień 2013, 23:15

tomekk1980 napisał/a:

To ma być do domu czy garażu?
Jak do domu to zdecydowanie Henry, a jak do garażu to WD bedzie praktyczniejszy, poza tym jest na sucho i mokro praca.

Dzięki za odpowiedź... odkurzacz do domu i samochodu... mam miejsce postojowe w bloku, więc tu się nie pobawię..:/

tomekk1980 - 9 Październik 2013, 16:01

Używa ktoś karcher WD 7.700?
Lucas123w - 9 Październik 2013, 16:39

tomekk1980, nie używam WD 7.700 tylko WD 5.600 i po danych technicznych to te same odkurzacze tylko cena tego 5.600 jest niższa. Możliwe że się mylę to niech ktoś bardziej w temacie się wypowie.
fomu - 3 Marzec 2014, 17:40

Czy orientujecie się gdzie można dostać jak najtaniej silnik do makity 440?