Kosmetyka aut
Pierwsze polskie forum o Auto Detailing'u

Mycie karoserii - Mycie ręczne/myjnie bezdotykowe - Wrocław

Manolito77 - 27 Grudzień 2012, 14:28
Temat postu: Mycie ręczne/myjnie bezdotykowe - Wrocław
Byłem dziś na nowej myjni samoobsługowej we Wrocławiu. Znalazłem ostatnio ulotkę w skrzynce na listy więc postanowiłem sprawdzić. Powiem tak - w życiu nie widziałem tak zaj**** piany z lancy na takiej myjni. Piękna, wręcz idealna konsystencja bitej śmietany, nie za gęstej, nie za cienkiej. Po nałożeniu lancą ładnie się trzyma i nie spływa natychmiast. Dość dobrze domywa i nie zauważyłem, żeby zeżarła mi FK 1000 Hi Temp. Na myjni był właściciel oraz drugi gość, który przedstawiał się jako producent urządzeń na te myjnie - producent z Wrocławia żeby było śmieszniej.
Myjnia znajduje się na północy Wrocławia - jadąc ulicą Żmigrodzką w kierunku na Wrocław mijamy po prawej stronie stację Shell (jakiś kilometr przed C.H. Marino) i za stacją jest następna uliczka w prawo (znak "T", że jest ślepa) - ulica Kępińska. Wjeżdżamy w tą uliczkę i po wyjechaniu zza budynku widać myjnię. Myjnia nazywa się CMK Myjnie.
Na wyposażeniu 2 lance - jedna do pian wosków itp a druga do wody, nabłyszczania, spłukiwania oraz do tego jeszcze ręczna suszarka przemysłowa jeśli chcemy osuszyć auto w konkretnych miejscach. No i w lancach leci konkretnie ciepła/gorąca woda a nie pseudo ciepła.
W rogu jest stanowisko z odkurzaczami (pan chwalił się, że są to PRAWDZIWE odkurzacze bo potrafią bez problemu wciągnąć zapalniczkę samochodową).
W planach gość ma jeszcze odpalenie stanowiska do prania tapicerki i dywaników.
Ja w każdym razie mogę polecić bo auto - jak na taką myjnię oczywiście - umyło się bardzo dobrze (wiadomo, że nic nie zastąpi mycia ręcznego).
Pzdr.

red - 27 Grudzień 2012, 16:50

Super, że się podzieliłeś info. Jak długo jest otwarta? Myślisz, że szefo jest do dogadania, że samemu z wiadrami się wpadnie?
Manolito77 - 27 Grudzień 2012, 17:59

Ulotkę znalazłem w ubiegłym tygodniu i ruch tam jest znikomy. Podejrzewam, że może z max miesiąc działa - nie dłużej. Czy jest do dogadania - nie wiem.

Znalazłem jakiś jego profil publiczny w necie:
http://www.goldenline.pl/przemyslaw-michalak3

Coś tam niby w temacie mycia wie bo nawet jak brałem lancę to mówił, że to trzeba od dołu do góry lecieć więc podstawy kuma. Nie wiem czy tam siedzi często czy akurat był na chwilę bo niby właścicielem myjni jest taki chłopaczek z 25-30 lat - był obecny. Ten producent sprzedaje maszyny, cały projekt myjni i potem jeździ i sprawdza jak to prosperuje. Mówił, że zdarzało się tu i ówdzie, że ktoś zaczynał żulić na chemii i coraz bardziej ją chrzcił wodą to wtedy gość wypowiadał umowę, zwijał swój brand z myjni i wypowiadał także gwarancję na urządzenia.
Zarzekał się, że taka jakość będzie tu zawsze więc pewnie czas pokaże. Jeśli by tak było to git bo taką pianę jak na tej myjni to ja widzę jedynie w relacjach profi firm detailingowych ewentualnie w konkretnych projektach na PSB. Dlatego jak odpaliłem tą pianę na myjni dziś to mi szczena opadła...
Pzdr.
P.S. Znalzałem namiar na tą myjnię na Fb. Nawet jest zdjęcie tej piany XXL:
http://www.facebook.com/p...1?ref=ts&fref=t

cash - 27 Grudzień 2012, 18:52

Mogłeś rzucić to tematu spotkań, więcej ludzi zobaczy :) chyba się tam przejadę dzisiaj :D
dzięki za cynk

native - 27 Grudzień 2012, 21:37

Super, sie zapowiada. Zdaj relacje Cash ;)
BiLu - 27 Grudzień 2012, 22:19

Orientujecie się może czy skończyli już budować myjnie na Karkonoskiej 59 (za stacją benzynową, obok salonu Audi)? Latem przejezdzalem tamtedy na rowerze i budowa byla w bardzo zaawansowanej fazie, chyba 7 stanowisk!
cash - 28 Grudzień 2012, 10:03

Byłem, zobaczyłem, wypróbowałem :D
No to tak, potwierdzam, piana wypas, przynajmniej co chodzi o część wizualną, co chodzi o zmywanie wosku to nie wiem, bo na aucie nic nie leży :oops: . Po zachwycie pianą, moją uwagę zwróciła siła ciśnienia z lancy, tak żeby przyłożyć jedną ręką na odległość 30cm jest naprawdę ciężko, jest siła! :good:
Tak jak pisał Manolito77, woda w myciu zasadniczym bardzo ciepła, można to odczuć nawet nie polewając się :D Miejsce bardzo zaciszne, jak nie będzie, żadnego "ciecia", wiaderka to nie problem, wokół praktycznie nic nie ma. Kiedy byłem stało auto przedstawiciela i kontener, ale nikogo nie widziałem, nikt też do mnie nie wychodził. Na deser fotki robione lancą, ale co trzeba to widać :)

Yasiek - 28 Grudzień 2012, 10:10

taka piana to rzeczywiście rzadkość na myjniach - pozazdrościć :)
Manolito77 - 28 Grudzień 2012, 12:35

Wrzucę link do tego tematu w dział spotkań - tak ktoś wcześniej zaproponował.
Pzdr.

Thomas207 - 28 Grudzień 2012, 12:44

Taka piana to jest zawzwyczaj przez pierwsze miesiace działania myjni. Potem sie robi nastawienie na kasiore i wlasciciele zaczynaja oszczedzac na chemii. Nie mowie ze tu bedzie tak samo, ale zauwazylem taki trend na nowo otwieranych myjniach ktore z czasem staja sie popularne ;)
Griffe - 28 Grudzień 2012, 12:58

Z gory przepraszam za OT. Kilka ladnych lat temu wpadlem na myjnie reczna w Lublinie, w zupelnie innej czesci miasta. Bylem obecny przy muciu, ciezko w to uwierzyc ale byla piana, mycie na dwa wiadra, oprysk felg i potem dokladnie szczotka, kola 17" o mocno skomplikowanym wzorze i wielu ramionach. Na koniec odmuchane i wytarte. Bylem zatem w szoku i pytam sie jak dlugo dzialaja (spodziewalem sie odpowiedzi typu - pan jest pierwszym klientem) a na to padla odpowiedz juz ponad 3 lata :-]
Borek123 - 28 Grudzień 2012, 13:04

Griffe napisał/a:
ciezko w to uwierzyc ale byla piana, mycie na dwa wiadra, oprysk felg i potem dokladnie szczotka

A może to był jednak sen :mrgreen:

TeeM - 28 Grudzień 2012, 13:45

Lokalizacja dla mnie idealna, super info, dzięki!
maya - 28 Grudzień 2012, 13:52

Griffe No to ładnie, Pytałeś ile biorą za takie mycie ?
Manolito77 - 28 Grudzień 2012, 21:45

Thomas207 napisał/a:
Taka piana to jest zawzwyczaj przez pierwsze miesiace działania myjni. Potem sie robi nastawienie na kasiore i wlasciciele zaczynaja oszczedzac na chemii. Nie mowie ze tu bedzie tak samo, ale zauwazylem taki trend na nowo otwieranych myjniach ktore z czasem staja sie popularne ;)

Tak samo powiedziałem temu gościowi co produkuje ten sprzęt na myjnie. Właśnie po tym zarzekał się, że tak nie będzie bo jak widzi, że właściciel myjni próbuje żenić chemię to on zrywa z nim umowę i likwiduje brand CMK z myjnie. Więc jeśli się okaże za jakiś czas, ze ta myjnie już nie jest CMK tylko jakiś no name lub coś innego tzn, że żenią chemię.
Pzdr.

Domel - 29 Grudzień 2012, 12:24

OO kurde myjka marzenie.
Ciekawe czy w moje okolice zawita :)

Manolito77 - 30 Grudzień 2012, 13:55

Co do kosztów mycia to ja wrzuciłem tam 15pln i starczyło to na bardzo konkretne wrzucenie piany, odczekanie chwili, aplikację chemii do mycia i spłukanie auta. Akurat jak byłem ja to ten producent urządzeń zapytał czy może mi zademonstrować na aucie jak wosk wygląda. Powiedziałem, że tak więc podszedł, wrzucił tam chyba ze 3pln z własnej kiesy i obleciał całe auto woskiem i spłukał wodą.
Pzdr.

Manolito77 - 2 Styczeń 2013, 21:38

Dziś byłem ponownie na tej myjni i testowałem - oprócz piany i mycia - odkurzacze. Przyznam, że siła ssąca robi wrażenie. Nawet najbardziej wbity w tapicerkę piasek wychodzi bez problemów.
Na gumowe wycieraczki zaaplikowałem pianę na jakieś 5 minut (wycieraczki były tak uwalone, że myślałem, że będę musiał w domu je ręcznie jechać specjalistyczną chemią), przetarłem pędzelkiem, wypłukałem i się zdziwiłem - guma wyczyszczona na błysk.
Pzdr.

snap - 2 Styczeń 2013, 22:50

Manolito77, Przyznaj, ze to Twoja myjnia :kox:
Manolito77 - 3 Styczeń 2013, 09:48

Hehe - taką myjnię mógłbym mieć ale niestety - to nie mój biznes. Polecam tylko to, co przetestowałem sam i mam porównanie z innymi myjniami.
Poza tym - myjnia jest idealnie zlokalizowana bo mam do niej jakieś 500-600m więc pod samym nosem. ;)
Pzdr.

bulpit - 3 Styczeń 2013, 16:06

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości przyznam się że to ja jestem właścicielem myjni przy ulicy Kępińskiej.

Chcę rozwiać kolejną waszą obawę odnośnie rozrabiania chemii. Zapewne nie uwierzycie ale nie mam zamiaru tego robić z kilku powodów:
- utrata gwarancji (osobiście byłem świadkiem jak producent myjni wylewa klientowi baniak rozrobionej chemii do kratki ściekowej) ;)
- utrata zadowolonych klientów i uśmiechów na ich twarzach na widok piany, ciśnienia w lancach, gorącej wody itp;)
- osobiście w końcu mogę domyć auto na myjni samoobsługowej a nie opłukać jak na innych myjniach tego typu.

A teraz coś dla miłośników wiaderek itp.
Używanie tego typu akcesoriów jest NIEDOPUSZCZALNE!!!

Na tej myjni NIE MA zakazu mycia motocykli, motocykli krosowych, quadów itp. z czym można spotkać się na większości innych myjni tego typu.

Pozdrawiam i zapraszam na myjnię.

kubik - 3 Styczeń 2013, 16:59

bulpit napisał/a:

To pozamiatane :D

balcerek - 3 Styczeń 2013, 17:26

kubik napisał/a:
bulpit napisał/a:

To pozamiatane :D

:wallbash: :wallbash: :wallbash:

SzaKal - 3 Styczeń 2013, 17:53

bulpit, A jakiej firmy chemia jest używana ?
snap - 3 Styczeń 2013, 18:12

bulpit napisał/a:

juz wiem zeby tam nie jechac :dontknow:

cash - 3 Styczeń 2013, 19:14

bulpit napisał/a:

Na tym forum takie stwierdzenia nie przejdą, wiaderka są w przykazaniach głównych detailera jak i osoby dbającej, kochającej swój pojazd ;) i myjnie ręczne też nie są od tego :?

To, że ktoś przyjeżdża z wiaderkiem nie oznacza, że nie daje zarobić myjni. Żadna piana nie domyje auta tak jak szampon i rękawica, jednak zanim się przystąpi do tego etapu, trzeba wcześniej dobrze opłukać auto jak i potem spłukać szampon, do tego dochodzi czyszczenie felg. Druga sprawa, że jak już ktoś się fatyguje z wiaderkami to nie będzie żałował monet, żeby umyć auto porządnie.
Zdaje sobie sprawę, że takim postępowaniem stanowisko jest zajęte chwile dłużej, ale nikt nikomu nie chce robić krzywdy i nie spotkałem się, żeby ktoś z tego forum blokował stanowisko.

Można również pójść krok dalej i organizować zbiorowe mycie, myjnia czynna dla wtajemniczonych przez 2h w odpowiednim dniu i godzinie, a swój zysk też da. I stworzyć miejsce, które będzie czymś więcej niż zwykłym bez dotykiem.

bulpit napisał/a:
Na tej myjni NIE MA zakazu mycia motocykli, motocykli krosowych, quadów itp. z czym można spotkać się na większości innych myjni tego typu.

To akurat bardzo źle, bo nie raz widziałem tak zabłocone stanowisko, że rezygnowałem z mycia.

bulpit - 3 Styczeń 2013, 20:50

Cash w odpowiedzi na Twoje spostrzeżenia
"Żadna piana nie domyje auta tak jak szampon i rękawica, jednak zanim się przystąpi do tego etapu, trzeba wcześniej dobrze opłukać auto jak i potem spłukać szampon, do tego dochodzi czyszczenie felg." - TEN MIT JUŻ ZOSTAŁO DAWNO OBALONY NA TEJ MYJNI!!! ALE W KAŻDEJ CHWILI MOGĘ UMÓWIĆ SIĘ Z TOBĄ I UDOWODNIĆ TO OSOBIŚCIE!!!
NIE PO TO ZOSTAŁY ZASTOSOWANE NAJNOWOCZEŚNIEJSZE PODZESPOŁY DOSTĘPNE NA RYNKU ŚWIATOWYM DAJĄCE MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA PRAWIDŁOWEGO CIŚNIENIA DO MYCIA ORAZ TEMPERATURY W GRANICACH 40°C, KOMPLETNA STACJA UZDATNIANIA WODY WRAZ Z FILTRACJĄ WĘGLOWĄ (AKTYWNY WĘGIEL) UZYSKUJĄCĄ PARAMETRY NA POZIOMIE PRODUKCJI 6µs ORAZ INNE INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA WRAZ Z AUTORSKIM PROGRAMEM DOZOWANIA CHEMII BY TWIERDZIĆ, ŻE NORMALNIE UTRZYMANY LAKIER AUTA WYMAGA STOSOWANIA SZAMPONU I WIADERKA.
JEŻELI WIADERKO I SZAMPON JEST NIEODŁĄCZNYM ATRYBUTEM DETAILERÓW TO MUSZĘ TO USZANOWAĆ, ALE JAKO CIEKAWOSTKĘ PODAM FAKT (MOŻE NIE WSZYSCY WIEDZĄ), ŻE AKTUALNIE CYSTERNY SPOŻYWCZE (PRZEWOŻĄCE SUBSTYTUTY NASZEJ ŻYWNOŚCI) MYTE SĄ BEZDOTYKOWO ZA POMOCĄ GŁOWIC OBROTOWYCH I UZYSKUJĄ MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY CZYSTOŚCI!!!
Z TAKIEGO UMYTEGO WNĘTRZA MOŻNA ŚMIAŁO JEŚĆ!!!
JEŻELI CHODZI O ZABŁOCENIE STANOWISKA PO MOTORACH I INNYCH NIETYPOWYCH POJAZDACH TO NIE TRZEBA SIĘ TEGO BAĆ, ZE WZGLĘDU NA CAŁODOBOWY MONITORING ZAPEWNIAJĄCY PRAWIDŁOWĄ REAKCJĘ, WSKAZUJĄCY KIEDY TRZEBA WYCZYŚCIĆ STANOWISKA MYJĄCE

kubik - 3 Styczeń 2013, 20:56

Kolegom wystarczy,że jak przyjadą godziną wieczorową,kiedy nie będzie kolejk,nie przyjdzie ktoś,powie jest zakaz,wypad z zabawkami ;)
Evo - 3 Styczeń 2013, 20:59

bulpit, nie krzycz proszę, wszyscy zrozumieją jak będziesz pisał normalnymi literami ;)
tukolarz - 3 Styczeń 2013, 21:01

cash, fajnie wytłumaczył w czym rzecz. Od siebie dodam, że rozumiem jak ekonomia wpływa na Wasz regulamin ;) . Ale myślę, że opcją dodatkową w takim myjniach bezdotykowych mogłaby być np. możliwość wynajęcia na np. 40 minut lub godzinę 1 stanowiska w takich porach, kiedy nie tworzą się kolejki, np. po 20 (w tym czasie nieograniczone korzystanie z myjki ciśnieniowej i własnych akcesorii, jakimi są np. wiadra, rękawice, ręczniki itd.). Oczywiście cena musiałaby odpowiadać średniemu kosztowi mycia bezdotykowego, który macie w ofercie. Dzięki temu właściwie nie musielibyście ponosić żadnych kosztów inwestycyjnych (jeśli np. byłaby możliwość wykupienia takiej opcji bezpośrednio u obsługi) albo byłyby one minimalne i związane z dodatkową opcją w Waszych programach (np. program 6: mycie ręczne na czas, po przekroczeniu czasu mógłby być np. jakiś dzwonek i wyłączenie oświetlenia itp.). Do tego zużycie sprzętu, energii czy wody mogłoby zmaleć.

Nie jestem naiwny, i wiem, że takie myjnie jak Wasza muszą przynosić zysk, ale weźcie (tutaj zwracam się do producentów takich myjni) też nasze propozycje pod rozwagę, bo wcale nie oznaczają one utraty klientów czy jakiś problemów, a mogą nieść jakieś innowacje dla tego rynku w Polsce.

miodek - 3 Styczeń 2013, 21:08

kubik napisał/a:
Kolegom wystarczy,że jak przyjadą godziną wieczorową,kiedy nie będzie kolejk,nie przyjdzie ktoś,powie jest zakaz,wypad z zabawkami

Dokładnie tak :good:

Thomas207 - 3 Styczeń 2013, 21:12

bulpit napisał/a:
Cash w odpowiedzi na Twoje spostrzeżenia
"Żadna piana nie domyje auta tak jak szampon i rękawica, jednak zanim się przystąpi do tego etapu, trzeba wcześniej dobrze opłukać auto jak i potem spłukać szampon, do tego dochodzi czyszczenie felg." - TEN MIT JUŻ ZOSTAŁO DAWNO OBALONY NA TEJ MYJNI!!! ALE W KAŻDEJ CHWILI MOGĘ UMÓWIĆ SIĘ Z TOBĄ I UDOWODNIĆ TO OSOBIŚCIE!!!

Ja chętnie, możemy zrobić test na moim aucie (takim co jest przed korekta :P ), ze ja pol auta umyje na dwa wiaderka, a drugie pol auta umyjemy bezdotykowo. Potem białą czystą mikrofibrą sprawdzimy czystość. Auto dla ułatwienia zadania będzie tylko lekko brudne, 400 km po woskowaniu. Deal? :)

cash - 3 Styczeń 2013, 21:18

Thomas207 napisał/a:
pol auta umyjemy bezdotykowo. Potem białą czystą mikrofibrą sprawdzimy czystość
:good: :-]
bulpit - 3 Styczeń 2013, 21:26

Thomas207 OK jestem za
proponuje godziny późno wieczorne 21-22 piątek bądź poniedziałek ??

Thomas207 - 3 Styczeń 2013, 21:55

Mi pasują oba terminy, jakby ktoś jeszcze chciał przyjechać popatrzeć to się dostosuje :good:
pardi - 3 Styczeń 2013, 21:57

bulpit +1 za podjęcie wyzwania zobaczymy efekty.
Swoją drogą wynajęcie stanowiska na wyłączność tez nie jest głupim pomysłem ,skoro 1zł =1min to np 1h w godz wieczornych gdzie mały ruch np ok 30 zł , ja bym się pisał na taki układ a i klientów było by chyba wielu.

BiLu - 3 Styczeń 2013, 21:57

Ale wiaderka nie muszą blokować stanowiska:
* prewash z aktywną pianą;
* opłukanie auta;
* opuszczamy stanowisko i stajemy na boku;
* "wiaderkujemy" ;)
* ponownie zajmujemy stanowisko dla opłukania.
Jak dla mnie to taki klient zostawi więcej złotówek niż "Kowalski", który "opłucze".

cash - 3 Styczeń 2013, 22:02

BiLu napisał/a:
Jak dla mnie to taki klient zostawi więcej złotówek niż "Kowalski", który "opłucze".

I "Kowlaski" nie myje tak często jak my :D

SzaKal - 3 Styczeń 2013, 22:03

bulpit, Jakiej firmy chemia jest używana ? jeżeli to nie tajemnica ?
bulpit - 3 Styczeń 2013, 22:20

Thomas207w takim razie jutro się widzimy. Czekam od godziny 20:30 na myjni.
No chyba że będzie wiało tak jak dzisiaj to przełożymy test na inny dzień o czym poinformujemy zainteresowanych na forum.

[ Dodano: 3 Styczeń 2013, 22:27 ]
SzaKal odnośnie chemii. Konkurencja nie śpi.
a tak serio umowa taka a nie inna, że nie mogę zdradzić nazwy producenta chemii.

piotr13 - 3 Styczeń 2013, 22:39

SzaKal, pewnie Ludwika leją, a nie żadna umowa :evil:
bulpit - 3 Styczeń 2013, 22:43

piotr13, zapraszamy

[ Dodano: 3 Styczeń 2013, 22:52 ]
BiLu, tylko pomyśl co pomyśli sobie Zwykły Kowalski jak zobaczy 2-3 auta myte na bezdotyku z wiaderek ??
Pomyśli sobie ch...wa myjnia jadę do konkurencji.

I ten zwykły Kowalski nie będzie rozważał brał pod uwagę że trafił na ekipę która "sory że tak powiem" ma "zajoba" na punkcie swoich aut i lakierów. Nie pomyśli że to jest ich pasja życie i nawet nie zrozumie co wy i po co będziecie robić.
On sobie pomyśli skoro 2-3 auta są myte z wiadra czyli myjnia jest do dupy i jadę gdzie indziej.
TAK czy NIE ???

faraon3021 - 3 Styczeń 2013, 22:59

Temat trudny i stary.
Jak odzielic ziarno od plew ? Czyli kogos komu wiaderka pomagaja w myciu i sa jedynie jednym z etapow mycia od takich dla ktorych 20 litrow wody wystarczy na cale mycie a szukaja jedynie dobrze oswietlonego miejsca z odplywem brudnej wody :dontknow: :/ a do tego maja spooooro czasu :wallbash:
bulpit napisał/a:
On sobie pomyśli skoro 2-3 auta są myte z wiadra czyli myjnia jest do dupy i jadę gdzie indziej.

Takie stanowisko mozna wydzielic tak zeby zagladanie do niego bylo utrudnione np przez polprzezroczysta plexi.

piotr13 - 3 Styczeń 2013, 23:00

bulpit, Dzięki za zaproszenie. Będe we Wrocławiu, odwiedzę. Ale jeżeli ktoś złamie zakaz, to wywalasz go z bezdotyku czy co robisz ? :)
red - 3 Styczeń 2013, 23:28

O fajny test będzie, zjawię się :)
tukolarz - 3 Styczeń 2013, 23:44

bulpit napisał/a:
tylko pomyśl co pomyśli sobie Zwykły Kowalski jak zobaczy 2-3 auta myte na bezdotyku z wiaderek ??

I ten zwykły Kowalski nie będzie rozważał brał pod uwagę że trafił na ekipę która "sory że tak powiem" ma "zajoba" na punkcie swoich aut i lakierów. Nie pomyśli że to jest ich pasja życie i nawet nie zrozumie co wy i po co będziecie robić.
TAK czy NIE ???

Myślę, że nie do końca zaznajomiłeś się z "naszym" podejściem do mycia auta. Wygląda ono tak, że bardzo dużą rolę odgrywa mycie bezdotykowe (jako mycie wstępne, piany aktywne, spłukiwanie itd. itd.), a metoda "dwóch wiader", osuszania lakieru ręcznikami itd. itd. jest częścią "naszego mycia". Wydaje mi się, że mylisz to mycie z myciem Pana Zenka za 1 zł :D i zajmowanie czasu na jak najtańsze mycie. To nie jest tak. Tu nie chodzi, żeby jak najwięcej pieniędzy zaoszczędzić, ale o jak najlepsze umycie pojazdu, czego nawet bezdotyk z najlepszą chemią nie zapewni przy brudnym aucie. To nie jest atak na samą ideę samoosługowych myjni. Ale może warto rozważyć w nich możliwość ręcznego mycia. Naprawdę zyskalibyście klientów a nie stracili ;) . Wielu z nas "nielegalnie" myje swoje auta na takich myjniach bezdotykowych i to jest złe dla nas, bo w każdej chwili możemy zostać wygonieni, ale i dla Was, bo nie czerpiecie z tego większych korzyści. A moglibyście na takich jak my zarabiać :) , umożliwiając odpłatne wynajęcie stanowiska za kwotę, którą może nawet nie zyskalibyście wieczorem bez takiej opcji ;) . Jak myjemy w taki "nielegalny" sposób żaden z klientów nie rezygnuje ze swojego mycia bezdotykowego, bo dla niego to jest najlepsza opcja. Na "nasze" mycie i tak w większości nie wyda takich pieniędzy ani nie poświęci mu takiego czasu. Trochę dziwi mnie ta niechęć do naszych wskazówek... :/

Przy obecnych przepisach dotyczących ochrony środowiska myjnie bezdotykowe są ostatnimi miejscami, gdzie zwykły człowiek (taki bez garażu, własnego podwórka z przygotowanym miejscem i odpływem itd.) sam może umyć samochód. To jest nisza na rynku, kto wie, za jakiś czas może "ktoś" weźmie nasze pomysły i stworzy sieć myjni prawdziwie samoobsługowych a nie tylko bezdotykowych.

Manolito77 - 4 Styczeń 2013, 13:15

To żeby było jasne - bo sam już korzystałem z myjni na Kępińskiej. Ta myjnia myje bardzo dobrze z zastrzeżeniem - jak na myjnię bezdotykową. Niestety mimo bardzo dobrej piany, dobrego ciśnienia w lancach i gorącej wody nie uda się w 100% zmyć filmu po brudzie. Po moim pierwszym myciu - gdzie nawet producent zademonstrował mi efekt woskowania itp dało się zauważyć w słońcu bardzo delikatny film z brudu w okolicach progów i za kołami, czyli tam, gdzie lakier najbardziej dostaje w tyłek od brudu. Owszem - przyznać muszę, że był to film o wiele delikatniejszy niż po wizycie na innych tego typu myjniach we Wro. Ale jednak był.
Przy mojej drugiej wizycie na ów myjni - w środę - po porządnej aplikacji piany, odczekaniu, dokładnym zaaplikowaniu z lancy programu mycie wykorzystałem rękawicę frędzlową z mikrofibry aby delikatnie przetrzeć lakier. Dopiero po tym zabiegu po spłukaniu auta wodą na lakierze nie było ŻADNEGO filmu. Dopiero takie umycie pozwoliło mi na późniejszą zabawę z QD FK.
bulpit napisał/a:
BiLu, tylko pomyśl co pomyśli sobie Zwykły Kowalski jak zobaczy 2-3 auta myte na bezdotyku z wiaderek ??

I tu przywołam przykład myjni ręcznej przy markecie Leclerk, gdzie można sobie bez najmniejszego problemu wynająć stanowisko do zabawy z własną chemią i zabawkami - nie raz tam myłem auto w sezonie cieplejszym (i na pewno będę to robił bo tylko taki sposób zapewnia IDEALNE umycie auta) i nikt nie mówił, że potencjalnemu Kowalskiemu będzie taki widok przeszkadzał czy nie a przecież mógłby powiedzieć, że skoro ktoś sam sobie myje ręcznie auto tzn, że obsługa myjnie tego robić nie potrafi.
Co do zakazów "wiaderkowania" to z jednej strony rozumiem właścicieli myjni ze względów finansowych (bo zawsze to wiadrowanie na trochę dłuższy czas zajmie stanowisko), pod jednym wszak warunkiem - ktoś chce to robić w porach kiedy na myjni jest tłok.
Jednak jeśli na myjni są martwe pory (ktoś specjalnie przyjedzie późnym wieczorem albo wczesnym rankiem) to takiego zakazu nie pojmuję...
Podsumowując: myjnia na Kępińskiej jest na pewno najlepszą myjnią bezdotykową, z jaką się spotkałem we Wrocławiu i poza nim jednak efektu mycia bezdotykowego nawet nie ma co porównywać z myciem ręcznym na 2 wiadra - co zresztą przyznał także sam producent myjni/urządzeń podczas środowej dyskusji.
Pzdr.

P.S. Co do pojedynku dzisiejszego to raczej przewiduję wynik - mikrofibra po przejechaniu lakieru po myciu bezdotykowym na 100% nie będzie tak czysta jak po myciu ręcznym.
Choć może się mylę...

bienek - 4 Styczeń 2013, 15:24

Manolito77 napisał/a:
P.S. Co do pojedynku dzisiejszego to raczej przewiduję wynik - mikrofibra po przejechaniu lakieru po myciu bezdotykowym na 100% nie będzie tak czysta jak po myciu ręcznym.
Choć może się mylę...

Jestem przekonany, że się nie mylisz. Ten film po brudzie praktycznie zawsze zostaje i tylko mycie (w naszym przypadku na 2 wiadra) pozwala go usunąć. Już nie wspomnę, że dopiero po umyciu szamponem wosk kropelkuje jak należy ;)

Manolito77 - 4 Styczeń 2013, 15:37

Generalnie wszystko zależy od rodzaju brudu jaki znajduje się na aucie. Jeśli jest to bardzo delikatny brud (np typowo letni, kiedy auto jest bardziej przykurzone a nie ubłocone) to jest szansa, że może uda się bezdotykowo go pozbyć. Jeśli jednak na lakierze jest bardziej błotnisty brud czy też brud od zimowego zasolenia dróg to nie ma szans, że bezdotykowo uda się w 100% pozbyć filmu brudnego z lakieru.
Pzdr.

bienek - 4 Styczeń 2013, 15:50

Dokładnie chodzi o taki brud jak mówisz czyli syf z drogi i błoto. Wiadomo, że w lecie często wystarczy opłukać kurz i nie ma śladu.
diablo228 - 4 Styczeń 2013, 18:45

nawet w lecie na jasnym lakierze auta dobrze się tam nie umyję to tylko zmywanie brudu większego lub spłukanie lekkiego kurzu co jest na lakierze
Thomas207 - 4 Styczeń 2013, 19:24

Ja dzisiaj odpuszczam, raz ze pada deszcz i nie ma wiekszego sensu mycia, a dwa ze mnie cos choroba rozkłada i nie chce sie zalatwic do konca przy myciu tym bardziej w taka pogode.

W poniedziałek może będzie lepiej, ja muszę spasować. Przepraszam za zamieszanie :)

bulpit - 4 Styczeń 2013, 22:27

Thomas207, no szkoda że odpuściłeś.
piszesz: "raz ze pada deszcz i nie ma większego sensu mycia" nasze spotkanie nie miało na celu cieszenia się prze kolejne 2-4 dni czystym autem ale przetestowanie myjni samoobsługowej kontra mycia z wiaderka. Po umyciu miał być przeprowadzony test "białej rękawiczki" a co dalej dzieje się z autem czy się brudzi czy nie to już nie to już inna historia.

Odnośnie choroby która o godzinie 19:24 zaczęła rozkładać Thomas207ok to jestem w stanie zrozumieć. Ale kolega dostał wczoraj mój nr tel i mógł zadzwonić o godzinie np 12 - 15 - 16 i powiedzieć że się źle czuje że się nie pojawi.
O godzinie 16:16 pisałem na pw do Thomas207 "To co widzimy się dziś na myjni ???" i o 17:58 dostaje odpowiedź " Chyba dzis odpuscze bo leje deszcz.." zero wzmianki o rozkładającej chorobie. gdyby wtedy Kolega napisał że źle się czuję ok rozumiem. Nie ściągał bym producenta myjni na tak ciekawie zapowiadające się przedstawienie jak i swoich znajomych ciekawych pojedynku ;)

Traktujmy się poważnie bo tak traktowałem Thomas-a ale jeśli ktoś w ostatniej chwili się wycofuje z nie do końca jasnych powodów (raz deszcz (a stanowiska mamy przecież zadaszone) raz choroba) to wybaczcie ale nie mamy o czym rozmawiać.

P.S.
Walkower = 3pkt
Bonus za podjęcie wyzwania = 1pkt
RAZEM = 4pkt na szalę myjni samoobsługowej z ulicy Kępińskiej 1 ;)

Pozdrawiam

[ Dodano: 4 Styczeń 2013, 22:28 ]
piszesz: "raz ze pada deszcz i nie ma większego sensu mycia" nasze spotkanie nie miało na celu cieszenia się prze kolejne 2-4 dni czystym autem ale przetestowanie myjni samoobsługowej kontra mycia z wiaderka. Po umyciu miał być przeprowadzony test "białej rękawiczki" a co dalej dzieje się z autem czy się brudzi czy nie to już nie to już inna historia.

Odnośnie choroby która o godzinie 19:24 zaczęła rozkładać Thomas207ok to jestem w stanie zrozumieć. Ale kolega dostał wczoraj mój nr tel i mógł zadzwonić o godzinie np 12 - 15 - 16 i powiedzieć że się źle czuje że się nie pojawi.
O godzinie 16:16 pisałem na pw do Thomas207 "To co widzimy się dziś na myjni ???" i o 17:58 dostaje odpowiedź " Chyba dzis odpuscze bo leje deszcz.." zero wzmianki o rozkładającej chorobie. gdyby wtedy Kolega napisał że źle się czuję ok rozumiem. Nie ściągał bym producenta myjni na tak ciekawie zapowiadające się przedstawienie jak i swoich znajomych ciekawych pojedynku ;)

Traktujmy się poważnie bo tak traktowałem Thomas-a ale jeśli ktoś w ostatniej chwili się wycofuje z nie do końca jasnych powodów (raz deszcz (a stanowiska mamy przecież zadaszone) raz choroba) to wybaczcie ale nie mamy o czym rozmawiać.

P.S.
Walkower = 3pkt

Pozdrawiam

faraon3021 - 4 Styczeń 2013, 22:33

bulpit napisał/a:

P.S.
Walkower = 3pkt

Pozdrawiam

[ Dodano: 4 Styczeń 2013, 22:28 ]

P.S.
Walkower = 3pkt

Pozdrawiam

Ulaalala Az echo poszlo po temacie ;)
Bedzie nowy termin na test?

bulpit - 4 Styczeń 2013, 22:54

Manolito77, z całym szacunkiem dla Ciebie ale skoro tak dbasz o lakier swojego auta to czemu katujesz ten lakier woda z wodociągów (myjnia przy leklerku). Woda we Wrocławiu co ogólnie jest powszechnie wiadomo należy do bardzo bardzo twardych a woda taka nie myje najlepiej a poza tym zostawia plamy z kamienia na lakierze!!!
Na Kępińskiej jest zamontowana cała stacja uzdatniania wody. Myjesz wodą miękką, płuczesz wodą zdemineralizowaną a nabłyszczasz wodą osmotyczną która zapobiega powstawaniu plam na karoserii.
No tak ale tam pozwalają na wiaderka.
I pytanie czy na leklerku sam myjesz wodą zimną letnią czy Ciepła jak to jest na myjni Samoobsługowej przy ul Kępińskiej ??
Jeżeli wiaderka z letnią i twardą wodą wygrywają z myjnią ze stacją uzdatniania wody to przepraszam.

P.S. Nie chce się kłócić ale porównanie myjni przy leklerku do tej przy Kępińskiej jest nie na miejscu.

Pozdrawiam

BiLu - 4 Styczeń 2013, 22:58

Jakie jest pH zastosowanej piany i jak się ona ma do LSP?
snap - 4 Styczeń 2013, 23:47

bienek napisał/a:
Manolito77 napisał/a:
Choć może się mylę...

Jestem przekonany, że się nie mylisz. Ten film po brudzie praktycznie zawsze zostaje i tylko mycie (w naszym przypadku na 2 wiadra) pozwala go usunąć. Już nie wspomnę, że dopiero po umyciu szamponem wosk kropelkuje jak należy ;)

Więc, jeżeli film zostaje na zwykłym bezdotyku i na Twoim z ładna piana również ,to ta myjnia nie ma żadnej przewagi w temacie domywania w stosunku np do Ehrle dobrze myślę?

qob - 5 Styczeń 2013, 00:21

snap, chyba Ci się bienek z bulpitem pomylili ;)

bulpit, uważasz, że Thomas207 przestraszył się czystej ściereczki po myciu czy tych wszystkich ważnych osobistości zaproszonych na test? :D Wspominał o piątku lub poniedziałku, więc jest jeszcze szansa, żeby go upokorzyć :P :D

miodek - 5 Styczeń 2013, 00:33

To ja mogę być awaryjnym obiektem doświadczalnym jeśli komuś następnym razem coś by wypadło. Jedyny warunek to niestety dopiero godzina 20-21.
manio49 - 5 Styczeń 2013, 11:08

bulpit napisał/a:
Manolito77...
Na Kępińskiej jest zamontowana cała stacja uzdatniania wody. Myjesz wodą miękką, płuczesz wodą zdemineralizowaną a nabłyszczasz wodą osmotyczną która zapobiega powstawaniu plam na karoserii.
No tak ale tam pozwalają na wiaderka.
I pytanie czy na leklerku sam myjesz wodą zimną letnią czy Ciepła jak to jest na myjni Samoobsługowej przy ul Kępińskiej ??
Jeżeli wiaderka z letnią i twardą wodą wygrywają z myjnią ze stacją uzdatniania wody to przepraszam.

Aż się wtrące...
Szampony inne niż TiP, Jedynka i tego typu marketowe shity rozrabiane z mydła do rąk MAJĄ zmiękczacze wody. Więc ten argument, jest trafny tylko przy porównywaniu różnych bezdotyków. Ale Ty, kolego bulpit z tego co wiem twardo obstajesz za opcją, że Twój bezdotyk jest równy porządnemu myciu na dwa wiadra. I żebym nie miał do Wrocka 350 km odowodniłbym Ci, że tak nie jest ;) ale. Poczekajmy, Thomas, miodek - podjedźcie :)

PS. Co do twardej wody. Większość zapaleńców i tak ma w zanadrzu jakiś QD, więc waterspoty nie są tak straszne.

Thomas207 - 5 Styczeń 2013, 12:39

Cholera, wydało się. Ale chętnie dam się upokorzyć w poniedziałek. Na razie leże z 39 stopniami goraczki w łóżku. Nie chciałby ktoś przywieść pakietu ratunkowego z apteki? :D
Manolito77 - 5 Styczeń 2013, 15:26

bulpit napisał/a:
[...] czemu katujesz ten lakier woda z wodociągów (myjnia przy leklerku).

Chyba Cię trochę kolego ponosi z tym budowaniem dramatyzmu.
Lakier to można katować brudną szmatą, niewłaściwymi pastami polerskimi lub nieumiejętną obsługą maszyny polerskiej. Twardą wodą można jedynie osiągnąć kiepski efekt po myciu auta jeśli je tylko opłuczemy i tak zostawimy do wyschnięcia.

bulpit napisał/a:

Zawsze zabieram ze sobą zamykane wieczkiem wiadro gorącej wody z rozrobionym szamponem a stanowisko zamawiam na konkretną godzinę bo mam do niego jakieś 400 m.
Zdziwiony z tą gorącą wodą? Jeśli tak to najwyraźniej cały czas wydaje Cię, że to forum gospodyń wiejskich a nie detailerów, którym takie praktyki nie są obce, a wręcz normalne.

Poza tym - wymagasz abyśmy traktowali się poważnie żeby potem pisać w moją stronę takiego posta jakbym był szczylem-amatorem, który kupi sobie w markecie pastę Tempo i cieszy się jak głupi do sera a o myciu auta to praktycznie nic nie wie.
Czy byłeś kiedyś obecny podczas procesu mycia mojego auta na Leclercku?
Czy wiesz jak ten proces dokładnie wygląda?
Nie wiesz. Nie posiadasz więc dokładnej wiedzy a z góry już coś zakładasz.
Nie idź tą drogą...
To może trochę naświetlę Twoją wiedzę. Zawsze kiedy jadę wynająć stanowisko na Lecelercka zabieram ze sobą:
- opryskiwacz ręczny przerobiony na pianownicę z pianą MagiFoam Autobrite'a
- wiadro z gorącą wodą i szamponem
- rękawicę frędzlową z mikrofibry
- puste wiadro na zimną wodę
- kilka/kilkanaście mikrofibr
- cleaner pod wosk
- wosk
- quick detailer Finish Kare
Cleaner, wosk używam jeśli chcę zaaplikować nową powłokę na auto. QD używam, jeśli już mam wosk na aucie. A po co QD? Po to, że oprócz wzmocnienia warstwy wosku, zwiększenia poślizgu wosku/lakieru bardzo ładnie zmywa on wszelkie waterspoty po twardej wodzie. A zostaje ich nie tak wiele jeśli po umyciu auta we właściwy sposób osuszy się auto.
Jeśli znasz działanie QD to dobrze, jeśli nie to polecam kupno i testy - wtedy będziesz wiedział, że z twardą wodą można sobie doskonale poradzić.

Jeszcze jedna kwestia - zakazów wiadrowania na takich myjniach. Wynajmując stanowisko na Leclercku zajmuje mi to około 30 minut. Potem parkuję sobie gdzieś obok, zwalniając stanwisko i kończę proces ogarniania auta - osuszanie, cleaner + wosk lub sam QD. Z reguły na Leclercku płacę za to około 30-35-40pln pln, zużywając swoje środki i jedyne ich wodę.
Przyjeżdżając na Kępińską jak dotąd największą kwotę jaką zapłaciłem to było 22pln. Sam widzisz, że czasem dobrze pomyśleć o możliwości udostępnienia jednego stanowiska na wynajem na minuty itp.
Resztę niech oceni sobie każdy we własnym zakresie.
Pzdr.

bienek - 5 Styczeń 2013, 16:09

Trochę dziwnie to wygląda jak ktoś kto polecił myjnie w dobrej wierze teraz zostaje od samego właściciela potraktowany trochę nie fair.
Wiadomo, że większość na tym forum nie zadowoli się samym myciem bezdotykowym bo to jest tylko pre-wash i po tym musi być mycie właściwe.
Nie wyobrażam sobie nakładać wosk na auto tylko po umyciu bezdotykowym. Mam od lat karchera i umyłem nim setki razy auto i wiem, że niewiadomo jakiej chemi bym użył to jeżeli wcześniej auto było mocniej zabrudzone (wystarczy trasa w złej pogodzie) zawsze pozostawał na lakierze film z brudu. Najlepiej to widać na białych i srebrnych autach.

qob - 5 Styczeń 2013, 16:23

Thomas207, Ty tchórzliwy kłamczuchu, widziałem, jak myłeś furę dziś rano na innym bezdotyku :P ;)
Thomas207 - 5 Styczeń 2013, 16:40

:cry: :cry: :cry:
Manolito77 - 5 Styczeń 2013, 20:20

bienek napisał/a:
Trochę dziwnie to wygląda jak ktoś kto polecił myjnie w dobrej wierze teraz zostaje od samego właściciela potraktowany trochę nie fair.

Najwidoczniej następnym razem trzeba będzie tylko napisać:
"Otwarto nową myjnię X w mieście Y w miejscu Z."
I powstrzymać się od pisania konkretów czy polecania - nawet jeśli jakościowo się wybija wśród innych. :D

bienek napisał/a:
Najlepiej to widać na białych i srebrnych autach.

Na czarnym teeeeeeż jest na co popatrzeć. :-]
Pzdr.

yukon - 5 Styczeń 2013, 22:01

Prawda jest taka, że nigdy całkowicie bezdotykowo nie domyjemy auta. Wyjadę odpicowanym autem w trasę na autostradę w deszczu, potem dwa dni w mieście z błotkiem, kilka ładnych godzin w słońcu i pupa, trzeba auto połaskotać rękawicą. Bezdotyk idealny jest na lekko przykurzone/przybrudzone auto lub zwykłego "Kowalskiego", ale nie dla prawdziwego detailera :mrgreen:

sory za OT.

native - 6 Styczeń 2013, 11:09

Bardzo ciekawie się rozwinął ten wątek. Tak jak pisze @yukon każdy z nas wie, że auta nie umyje się tak jak "my chcemy" samym bez dotykiem, ale w pełni rozumiem obawy o imejdz myjni Pana Właściciela.

Ale może zamiast odstraszać klientów, przydałaby się jakaś mała inicjatywa? np stworzenie miejsca obok gdzie już będzie można po skorzystaniu z piany, i porządnym wypłukaniu auta spokojnie wyjąc wiaderka i domyć auto. Na pewno widok na tym miejscu fajnych furek posłużył by za lepsza reklamę miejsca nawet dla Kowalskiego.

Tym czasem nie byłem jeszcze na w/w myjni ale na pewno się wybiorę spróbować, i ponawiam pytanie:

Jakie PH ma piana ?

faraon3021 - 6 Styczeń 2013, 12:15

native napisał/a:
Na pewno widok na tym miejscu fajnych furek posłużył by za lepsza reklamę miejsca nawet dla Kowalskiego.

Dokladnie.
Od kiedy widok zadbanych, dopieszczonych samochodow odstrasza? :song:
Ludzie podchodza, pytaja o urzadzenia, chemie, sposoby na lepsze domycie i trwalsze efekty. Podjechal oplukac auto a zostal domyc felgi, odkurzyc itp. :good:

Manolito77 - 6 Styczeń 2013, 13:06

Jak dla mnie to sprawa jest prosta jak barszcz - mamy wolny rynek więc jeśli wiadra będą niemile widziane czy to na Kępińskiej, czy też na jakiejkolwiek innej myjni (mówimy tu o porach kiedy na myjni jest luz) to ci, którym opłukanie auta nie wystarczy pojadą gdzie zakazów nie ma lub można sobie wynająć stanowisko. Na szczęście właściciele myjni bezdotykowych zauważają tą niszę na rynku i zaczynają powoli oferować wynajmowanie stanowisk. We Wrocławiu ponoć jest już kilka (przynajmniej tak mówiła właścicielka myjni ręcznej/samoobsługowej przy Leclerku). Osobiście jeszcze nie sprawdzałem tego ale będę się musiał z ciekawości sam zainteresować gdzie oraz co można wynająć i w jakiej cenie.
Sam w sezonie zimowym jeżdżę głównie na bezdotyki bo wtedy nie ma za bardzo warunków aby myć auto ręcznie. W sezonie cieplejszym, kiedy chcę umyć auto sam, ręcznie - jadę tam gdzie ktoś udostępnia mi taką możliwość. Dopóki nie będzie warunków temperaturowych będę wpadał na Kępińską i przymykał oko, że czasem coś może się nie domyć w 100% w przypadku cięższego brudu. Jak tylko zrobi się ciepło to wrzucę zabawki do bagażnika i pojadę tam, gdzie będę je mógł użyć. Sądzę, że jest to uczciwy i wolnorynkowy układ bo nikt nikomu nie będzie mówił gdzie ma myć auto z jednej, prostej przyczyny - każdy jedzie tam, gdzie mu to najbardziej odpowiada.
Pzdr.

BiLu - 6 Styczeń 2013, 16:33

Poleciłem miejscówkę ojcu, który mieszka na Karłowicach. Dzisiaj miałem okazję usłyszeć opinię "Kowalskiego". Najbardziej interesowała mnie piana i tu mnie nieco zasmucił, bo ponoć "pan z myjni" przestrzegł go, aby nie używał jej zbyt często, bo to "żrące" :kox:
Ogólnie zadowolony, tylko zaprawki, które robił w zeszłym roku są nieco bardziej widoczne :lol:

cash - 6 Styczeń 2013, 17:25

Manolito77 napisał/a:
Osobiście jeszcze nie sprawdzałem tego ale będę się musiał z ciekawości sam zainteresować gdzie oraz co można wynająć i w jakiej cenie.

Nie głupi pomysł, zrobić listę takich miejsc, ceny i można by nawet ustalić jakąś dogodną lokalizacje. Może nawet wynegocjować jakieś lepsze warunki w większym gronie zainteresowanych :)

Thomas207 - 6 Styczeń 2013, 17:39

BiLu napisał/a:
"pan z myjni" przestrzegł go, aby nie używał jej zbyt często, bo to "żrące"

A to podobno detailerzy z wiaderkami robią złą reklamę myjni ;)

faraon3021 - 6 Styczeń 2013, 19:32

cash, nowy temat ?
"Przyjazne bezdotyki" z podzialem na miasta, cena i dwoma slowami opisu ( moze byc fotka) :song:

grochu70 - 6 Styczeń 2013, 19:33

faraon3021 napisał/a:
cash, nowy temat ?
"Przyjazne bezdotyki" z podzialem na miasta, cena i dwoma slowami opisu ( moze byc fotka) :song:

dobry pomysł :good:

Manolito77 - 6 Styczeń 2013, 20:01

BiLu napisał/a:
ponoć "pan z myjni" przestrzegł go, aby nie używał jej zbyt często, bo to "żrące"

Czyli o neutralnym PH, bezpiecznym dla wosków na lakierze można raczej zapomnieć. Muszę się przyjrzeć przy następnej wizycie na myjni co i czy zostało coś jeszcze z mojego FK 1000 Hi Temp bo co prawda już trochę dogorywał ale jeszcze coś tam na aucie było.
Dobrze znać takie szczegóły bo szlag człowieka może trafić jak spędzi kilka godzin na aplikacji i polerowaniu wosku a po wizycie na "żrącej pianie" wosk płynie w kratkę ściekową...
Pzdr.

BiLu - 6 Styczeń 2013, 20:11

Manolito77 napisał/a:
BiLu napisał/a:
ponoć "pan z myjni" przestrzegł go, aby nie używał jej zbyt często, bo to "żrące"

Czyli o neutralnym PH, bezpiecznym dla wosków na lakierze można raczej zapomnieć. Muszę się przyjrzeć przy następnej wizycie na myjni co i czy zostało coś jeszcze z mojego FK 1000 Hi Temp bo co prawda już trochę dogorywał ale jeszcze coś tam na aucie było.
Dobrze znać takie szczegóły bo szlag człowieka może trafić jak spędzi kilka godzin na aplikacji i polerowaniu wosku a po wizycie na "żrącej pianie" wosk płynie w kratkę ściekową...
Pzdr.

Magifoam przed rozcieńczeniem też jest silną zasadą ;)
Ja tam mimo wszystko większe zaufanie mam do swojej pianownicy i aktywnej piany.

Czekam niecierpliwie na otwarcie myjni na Karkonoskiej (wcześniej o niej wspominałem) - 7 stanowisk jest już ukończone i chyba zostały tylko odbiory/kwestie papierkowe.

Manolito77 - 6 Styczeń 2013, 20:58

BiLu napisał/a:
Czekam niecierpliwie na otwarcie myjni na Karkonoskiej (wcześniej o niej wspominałem) - 7 stanowisk jest już ukończone i chyba zostały tylko odbiory/kwestie papierkowe.

W którym dokładniej miejscu?
Pzdr.

piotr_wroc - 6 Styczeń 2013, 21:03

Manolito77 napisał/a:
BiLu napisał/a:

Pzdr.

Z tyłu stacji Lotosa jadąc na bielany

BiLu - 6 Styczeń 2013, 21:12

Manolito77 napisał/a:
BiLu napisał/a:

Pzdr.

51.063131,16.997543

cash - 6 Styczeń 2013, 21:46

faraon3021 napisał/a:
cash, nowy temat ?

Teraz ciężko z czasem, ale od lutego postaram się nagromadzić jakiś info :) tam gdzie będzie pozytywny odzew zrobi się fotkę :)

faraon3021 - 6 Styczeń 2013, 21:57

cash, temat mozna pyknac juz teraz.
Dobrze wiedziec gdzie w swoim miescie, albo na trasie mozna dobrze i tanio umyc samochod.

bulpit - 6 Styczeń 2013, 22:04

Witam, dla wszystkich zainteresowanych myjnią na Kępińskiej:
- chemia używana na tej myjni jest biodegradowalna i w najmniejszym stopniu nie ma prawa ingerować w powłokę lakieru (nie muszę oczywiście pisać dosłownie że skoro nie zaszkodzi roślinkom to tym bardziej nie zaszkodzi powłoce lakieru :-).
Poza tym ja jako właściciel jestem tam codziennie i tylko ja i nie przypominam sobie rozmowy z kimkolwiek na temat właściwości używanej tam piany.
Moja myjnia jest najnowocześniejsza w europie, a być może na Świecie czy się to komuś podoba czy nie - przekonałem się o tym na targach Automechanika 11-16.09.2012r. we Frankfurcie nad Mennem, na których zapadła decyzja o wyborze producenta urządzeń.
Natomiast chemia tam zastosowana jest w pełni bezpieczna zarówno dla lakieru jak i dla środowiska, co nie zmienia faktu że jest niezwykle skuteczna.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich miłośników czystych aut.

piotr13 - 6 Styczeń 2013, 22:36

bulpit, Dla lakieru, może i jest ale czy dla wosku też ? Jakie PH ma piana, masz wyciąg z karty charakterystyki ? Na serio siedziesz na tej myjni 24 godziny na dobę pilnując czy ktoś nie wyciągnie wiadrek ? :mrgreen:
Manolito77 - 7 Styczeń 2013, 00:19

bulpit, już ze 2 razy ktoś zadał pytanie o PH piany. Zamiast zachęcać ludzi do wizyty na swojej myjni przez proste udzielenie odpowiedzi na pytanie (budujesz w ten sposób zaufanie u potencjalnych klientów a jednocześnie nie zdradzasz przecież taką informacją kto jest producentem chemii), piszesz o nowoczesności swojej myjni, bezpieczeństwie dla roślinek itp, itd (czytając to czułem się jakbym czytał ulotkę producenta tych urządzeń) i w dalszym ciągu unikasz konkretów czyli średnio z tym zachęcaniem do wizyty na myjni.
Jednocześnie pieklisz się, że wizyta wiader odstrasza klientów od myjni.
Dziwne podejście do tematu...

piotr13 napisał/a:
Dla lakieru, może i jest ale czy dla wosku też ?

Dokładnie. Nie zawsze to co jest bezpieczne dla lakieru jest bezpieczne dla wosku (powiedziałbym, że nawet bardzo często ta reguła się sprawdza).
Pzdr.

golden0282 - 7 Styczeń 2013, 01:34

Cytat:
A teraz coś dla miłośników wiaderek itp.

Chyba najbardziej skuteczna anty reklama jaką kiedykolwiek w życiu widziałem . :good:

kamil_rosen - 7 Styczeń 2013, 01:35

Czytam dyskusję jako obserwator, bo nie dotyczy mnie w ogóle ( jakieś 250km różnicy ), ale wymądrzanie się jaka ta piana, myjnia i Bóg wie co tam jeszcze nie jest super na mojej myjni do mnie nie przemawia i ja na pewno bym tam nie przyjechał. Tak, wiem, że zwykły zjadacz chleba nie czyta tego forum, zobaczy ładną pianę, względnie dobre mycie i będzie jeździł, ruch się będzie kręcił i po co sobie zawracać głowę kimś kto chce z wiaderkiem przyjechać na myjnie. Tylko się zastanawiam, skoro myjnia jest taka super, to po co w ogóle ta dyskusja i kłótnie. Mam myjnie, jest najlepsza i nie dyskutuje z nikim nad wyższością bezdotyku, a zwykłym myciem. A jak taka super nie jest, to po co ta kłótnia? A tak po za tym jak by bezdotyk był taki super, to wszystkie ręcznie myjnie by nie miały prawa istnieć.
Kiedyś latałem z Marolexem wokół auta na bezdotyku, gość wyleciał co robie, itd, (nie było ruchu wtedy), powiedziałem już kończe, więcej nie przyjade. Teraz jeżdżę na inną, nikt nic nie mówi, a i tak te 5zł na opłukanie wrzucę. Więc dobre chęci i podejście = duży ruch. A poczta pantoflowa to najlepsza reklama :o

Manolito77 - 7 Styczeń 2013, 08:45

Cytat:
Kiedyś latałem z Marolexem wokół auta na bezdotyku, gość wyleciał co robie, itd, (nie było ruchu wtedy), powiedziałem już kończe, więcej nie przyjade. Teraz jeżdżę na inną, nikt nic nie mówi, a i tak te 5zł na opłukanie wrzucę. Więc dobre chęci i podejście = duży ruch. A poczta pantoflowa to najlepsza reklama :o

I to jest sedno sprawy - wolny rynek. Jeśli gdzieś, ktoś robi wielki problem to się jedzie w inne miejsce i sprawa jest prosta. ;)
Pzdr.

faraon3021 - 7 Styczeń 2013, 12:58

Manolito77, to by było sedno gdyby wszyscy mieli wybór tak jak mieszkańcy większych miast. :/
Niestety każda myjnia jak by ona nie była to maszynka do zarabiania pieniędzy przy minimalnych kosztach i już dawno przestałem sie łudzić ze wlasciciel myjni będzie sie martwił czy moj wosk pójdzie do spływu czy zostanie na lakierze.Ma domywac!!!! Czyli to co dla przeciętnego Kowalskiego jest widocznym brudem ma zniknąć z lakieru. I to przy możliwie taniej a co za tym idzie mocnej chemii.Dobrze jesli na aucie nie zostają dowody tej mocy w postaci nalotow na lakierze, gumach czy plastikach.Choc latwo to zgonic na twarda wode itp.Dodatkowo np we Francji są ograniczeni normami zanieczyszczeń i nie mogą stosować tego co chcą ( i dobrze ) bo są kontrole na myjniach i dotyczą one stosowanych preparatów, ale i osadników w których może znajdować sie chemia przywieziona przez klienta. I tu właśnie pojawiają sie różnego rodzaju zakazy których tak nie lubię :oops: Maja gdzieś czy będę myl dwie minuty czy dwie godziny aby wpadały monety do automatu. Jesli ktoś zle wybierze sobie porę dnia na "detailing" na stanowisku do mycia, to klaksony czekających w kolejce skutecznie mu o tym bedą przypominały. Na myjniach samoobslugowych jak nazwa wskazuje nie ma obslugi i nigdy nie widziałem potrzeby jej wyzwania. :P Fakt ze trafiają sie jelopy którym sie wydaje ze skoro zapłacili 2 euro mogą zobic co chcą,ale to sytuacje marginalne i można to przemilczec.

kamil_rosen - 7 Styczeń 2013, 15:06

U mnie miasto 20tys mieszkańców, 4-5 myjni bezdotykowych, na jednej nawet 5 stanowisk, więc chyba nieźle jak na tak małe miasto. Ale przynajmniej nie ma już kolejek. Bo przed świetami, jak była 1-2 myjnie, to kolejki na godzinę stania. Myjnie rozlokowane w sumie każda w innej części miasta, jedną mam prawie pod domem. Więc myślę, że biznes się rozwija i konkurencja będzie coraz większa ;)
Manolito77 - 7 Styczeń 2013, 15:40

faraon3021 napisał/a:
to by było sedno gdyby wszyscy mieli wybór tak jak mieszkańcy większych miast. :/

Owszem - zgadzam się z taką teorią choć - tak jak napisał KamilRosen
Cytat:
U mnie miasto 20tys mieszkańców, 4-5 myjni bezdotykowych, na jednej nawet 5 stanowisk, więc chyba nieźle jak na tak małe miasto.

- sytuacja się stale poprawia i nawet w niedużych miejscowościach zaczyna przybywać myjni bezdotykowych bo ludzie są coraz bardziej świadomi, że szczoty niszczą lakier w dość zastraszjącym tempie. Nawet sieciowe stacje benzynowe zaczynają inwestować w bezdotyki (choćby BP).
Pzdr.

red - 7 Styczeń 2013, 16:49

Panowie, a kiedy ten test bezdotyk vs. wiadra?
snap - 7 Styczeń 2013, 17:09

Manolito77 napisał/a:
- sytuacja się stale poprawia i nawet w niedużych miejscowościach zaczyna przybywać myjni bezdotykowych bo ludzie są coraz bardziej świadomi, że szczoty niszczą lakier w dość zastraszjącym tempie

taniej jest i tyle :thumbdown: mycie za 8 a nie za 16

Thomas207 - 7 Styczeń 2013, 18:54

No ja moge zajrzec jak cos dzis po 20tej na myjnie na test wiader, ktos jeszcze?
BiLu - 7 Styczeń 2013, 19:07

bulpit, czy myjnia ma ogrzewaną posadzkę i czynna jest przy temperaturach ujemnych?
bulpit - 7 Styczeń 2013, 19:26

BiLu napisał/a:
bulpit, czy myjnia ma ogrzewaną posadzkę i czynna jest przy temperaturach ujemnych?

BiLu tylko inny właściciel myjni zadał by takie pytanie. U mnie na myjni w stópki nie zmarzniesz a i auto wysuszysz :D

BiLu - 7 Styczeń 2013, 19:57

bulpit napisał/a:
BiLu napisał/a:

BiLu tylko inny właściciel myjni zadał by takie pytanie. U mnie na myjni w stópki nie zmarzniesz a i auto wysuszysz :D

Niestety nie mam myjni i korzystam z tego co oferują w mojej okolicy - AutoSpa na Braterskiej, BP Karkonoska, przy Norauto na Bielanach, BP koło FATu.
Póki co to preferuję BP na Karkonoskiej, bo pianuję ręcznie własną pianownicą, jest miejsce obok, aby popędzelkować sobie koła, obsługa nie zwraca na mnie uwagi, etc, a ilość stanowisk powoduje, że nawet zajmując jedno nieco dłużej z pianownicą to nikt nie stoi w kolejce (jak jest kolejka to wybieram inną porę na mycie z pianownicą). AutoSpa na Braterskiej cenię zwłaszcza zimą za ogrzewaną posadzkę i możliwość umycia (w zasadzie opłukania z soli) przy nawet sporych mrozach.
Nie odbieraj tego jako ataku.
Z ww powodów czekam na otwarcie nowej myjni bezdotykowej na Karkonoskiej, o której już wspominałem - miejscówka zdaje się być najatrakcyjniejszą w mieście (wiem, wiem - na Kępińskiej jest najlepsza ;) ).
Z pewnością odwiedzę Kępińską z ciekawości. Jak ktoś mnie pogoni za własną pianownicę to więcej tam nie przyjadę, bo gdzie indziej nie gonią. Jak zaczną gonić wszędzie będę jeździć w nocy jak nie będzie nikogo :D
Pozdrawiam.

kamil_rosen - 7 Styczeń 2013, 20:20

A to bezdotyki się zamyka jak są mrozy i ujemne temperatury? Pytam z czystej ciekawości, u mnie w największe mrozy wszystkie są czynne, (na jednej myjni są 4 stanowiska, to zamykają 2) ale to tylko tam. Fakt lekki lód się robi pod nogami, ale bez tragedii, po jakimś czasie puszcza. Piana leci z wodą na prawdę ciepłą, a woda do płukania, ma ładnych kilka stopni. Po za tym z dysz leci w mrozy cały czas minimalny przepływ letniej wody, żeby nie zamarzła w rurkach. Ja co 2-3 dzień płukam auto na obojętnie którym bezdotyku z soli i jadę do garażu :)
Ciastek - 7 Styczeń 2013, 21:13

Przy bodajże -25 stopniach
wyłącza się zwykle bezdotyka ;)
Nie opłaca się trzymac procesu recyrkulacji, czy podgrzewania podłogi :o

Morgan - 7 Styczeń 2013, 22:01

bulpit napisał/a:
Moja myjnia jest najnowocześniejsza w europie, a być może na Świecie czy się to komuś podoba czy nie - przekonałem się o tym na targach Automechanika 11-16.09.2012r. we Frankfurcie nad Mennem

Łał... Prawie mnie poderwałeś ;) Mam nadzieję, że jak to pisałeś to na koniec tupnąłeś jeszcze nogą.
bulpit napisał/a:
BiLu tylko inny właściciel myjni zadał by takie pytanie.

Dawno się tutaj nie udzielałem ale często w wolnych chwilach zaglądam poczytać co słychać. Każdy wątek dotyczący tematu w naszej okolicy zwraca uwagę więc z przyjemnością zacząłem go czytać. A raczej z nadzieją, że może faktycznie zaczyna być tak jak być powinno... Ale niestety. Kolego Bulpit z każdym swoim postem pogrążasz się coraz bardziej. Jeszcze na 3stronie tego wątku miałem zamiar podjechać przekonać się sam. Teraz już mi przeszło. Ciekawe kiedy brak klientów uspokoi Twoje ambicje ;)

W Oławie jest m.in. zwykły bezdotyk Ehrle. Tradycyjnie 4stanowiska. Całą dobę jest ktoś w budce do pilnowania. 3 sympatycznych Panów się tam zmienia. Odkąd myjnia powstała (prawie rok czasu, może więcej) nigdy ale to nigdy nikt nie zwrócił mi uwagi, że rozkładam się ze swoimi zabawkami. A nawet wręcz przeciwnie. Wiele razy przeprowadzałem już miłe rozmowy z Panami z obsługi, którzy zazwyczaj wyrażali zainteresowanie tym co robię niż jakikolwiek sprzeciw. Po pierwsze sami widzą, że wybieram pory, w których i tak ruch jest znikomy. Po drugie widzą, że zarabiają na mnie znacznie więcej niż na przeciętnym Kowalskim (a przy tym nie zużywam ich chemii bo mam swoją - sama woda i prąd). A po trzecie sami byli już kilkukrotnie świadkami jak inni klienci się interesowali co robię i zmieniali podejście do mycia co skutkowało chociażby zostawieniem kilku dodatkowych złotówek.
Wiadomo - myjka jak myjka, idealnie nie jest. Ale na "szybkie" zabawy kiedy nie ma czasu ani warunków żeby rozkładać się gdzieś po podwórkach na kilku godzinne mycia to taki bezdotyk rozwiązaniem jest bardzo fajnym. Wszystko pozostaje w rękach właściciela... Możesz mieć Bulpit najlepszą chemię na świecie, posadzki z marmuru i jeszcze siedzieć tam całą dobę zachwalając każdemu co to tam nie masz. Ale dopóki nie zdobędziesz wiedzy szerszej niż to co wyczytałeś z ulotek reklamowych producenta swojej myjni oraz nie zmienisz podejścia do tematu to ja Ci kariery nie wróżę. Póki co przegrywasz z pierwszym lepszym bezdotykiem, który ma byle jaką chemię ale nie robi żadnego problemu z korzystania z tego co ma. Konkurencja w okolicy robi się na szczęście coraz większa. Ale mimo wszystko powodzenia...

snap - 7 Styczeń 2013, 22:13

+1 :good:
Manolito77 - 8 Styczeń 2013, 01:35

Thomas207 napisał/a:
No ja moge zajrzec jak cos dzis po 20tej na myjnie na test wiader, ktos jeszcze?

Jeśli nie zajrzałeś to możemy jutro się ustawić (właściwe - to już na dziś bo jest przecież 1:35 :D ). Chętnie podjadę koło 20:00. Dziś niestety trochę poimprezowałem więc nie miałem czasu na wizytę. Daj znać czy jutro mógłbyś wpaść o 20:00 - niezależnie czy będzie ktoś z właścicieli czy nie.
Pzdr.

Bratt - 8 Styczeń 2013, 11:23

Wg. mnie:
1. Jeżeli w regulaminie bezdotyku jest napisane, że nie używamy własnej chemii, sprzętu itp. to należy się do tego stosować. Właściciel nie akceptuje takiej formy mycia i ma do tego prawo- korzystając z jego myjni akceptujesz regulamin. Nie podoba się- wybierz inną (ew. przekonaj właściciela- argumentem, pieniędzmi etc.)
2. Osobiście uważam, że używając własnego sprzętu i chemii wydałbym na bezdotyku sporo pieniędzy... Jednak myślę, że większość klientów myjni jeździłaby ze swoim "wszystkim" i tak kombinowała, żeby wydać 5 zł na opłukanie... Weźcie pod uwagę, że jest różnica między "nami" którzy chcą dobrze umyć auto (a tego bez dotykania karoserii nie da się zrobić) i są skłonni zostawić na bezdotyku pieniądze (większe nawet niż bierze standardowa myjnia ręczna), a zwykłymi ludźmi których celem jest umycie jak najtaniej- zwykłych myjących jest zdecydowanie więcej, a blokowanie stanowiska to jakby nie było strata pieniędzy (np. ktoś się rozmyśli widząc kolejkę)
3. Nie wiem jak działa uzdatnianie wody w takiej myjni ale może właściciele boją się, że klient będzie mył auto "nie wiadomo czym" co wpłynie na urządzenia myjni i jej gwarancję.
4. Dziwi mnie tylko, że przy pustej myjni na 5 stanowisk (przyjechałem późnym wieczorem) i tak zostałem upomniany za używanie rękawicy (bez wiader)... Pan z budki wskazał na kamerę i powiedział- Szef patrzy, mogę mieć nieprzyjemności... Może mycie własnym sprzętem po 21.00 i za zgodą pilnującego (który kontrolowałby czy blokowanie stanowiska nie wpłynie na wydajność, czyli pusta myjnia możesz myć) z wpisem do regulaminu i np. +10pln?
5. Jeżeli ktoś ma myjnię bezdotykową co umyje auto samą pianą/ciśnieniem to będę pod wrażeniem. Z niecierpliwością czekam na zapowiedziany test...

Thomas207 - 8 Styczeń 2013, 11:27

Manolito77, nie bylem wczoraj, ale moge wleciec dzisiaj to pogadamy chwile ;)
Bieniek - 8 Styczeń 2013, 11:29

Najpierw sie umawiacie z wlascicielem na porownanie,a jakos od 5 dni nie moze przyjechac :thumbdown: :thumbdown:

To co wlasciciel ma sobie myslec??

Thomas207 - 8 Styczeń 2013, 11:32

W piątek nie mogłem, wczoraj napisałem na forum, to zero odzewu. Może dziś się uda, bo w końcu wyjdzie, że naprawdę się boje konfrontacji wiader z bezdotykiem :D
Manolito77 - 8 Styczeń 2013, 12:00

No to ok - dziś o 20:00 podjadę na Kępińską.
Rozumiem Thomas207, że będziesz miał zabawki (wiadra, szampon, rękawicę?
Jakbym się miał przesunąć z wizytą o 15-20 minut po 20:00 to dam Ci znać przez tel. Na PW zostawię swój namiar a Ty podeślij mi swój.
Wezmę aparat i zrobimy jakieś zdjęcia z testu (choć wieczorem efekty mogą być mniej widoczne niż w słońcu). Jeśli będzie mróz to najwyżej ograniczymy się do umycia tylko kawałka auta (jakieś 2 sąsiadujące ze sobą elementy - lub najlepiej 2 elementy po jednym na każdej stronie auta aby były tak samo, symetrycznie ubrudzone - z których jeden umyty będzie bezdotykowo a drugi ręcznie).
Ważne - ja miałem auto myte 2 dni temu i nie jeździłem nim więc mam nadzieję, że Thomas207 ma samochód nadający się do testu. W razie "W" będę mógł skombinować w ciągu 15 minut pacjenta idealnego do testu - Micra mojej zony, nie myta od około miesiąca, z zaschniętym zimowym brudem - z Finish Kare 1000 Hi Temp na lakierze, kładzionym w okolicy połowy listopada.
Pzdr.

cash - 8 Styczeń 2013, 12:08

IMO wszystko w temacie zostało powiedziane, test jest przesądzony, chyba, że Thomas207 zaaplikował wczoraj świeżą warstwę glasura i pojeździł dziś po kałużach (wiem, że wtedy taka magia, przy pierwszym myciu brudnego auta na bez dotyku jest możliwa :P ). Test uświadomi jedynie właściciela, że nie należy wierzyć we wszystko co mówią i piszą w ulotkach. I też nie ma co winić, bo biznes ma robić pieniądz, a nie zadowolić kilkanaście osób w wielkim mieście :) No chyba, że nasza wygrana odbije się na zmianach w regulaminie :D ale nawet jeżeli nie, to przecież każdy z nas do tej pory dawał sobie radę i będzie dawał dalej ;)

Podsumowując, osobiście do "kombinowania", mam bliższe miejsca, na "legala" jeszcze bym się pofatygował...

Manolito77 - 8 Styczeń 2013, 12:30

Dlatego w razie potrzeby mam konkretnego pacjenta do testu bo wiadomo, że lekki i rozmokły brud to się praktycznie uda samą wodą pod ciśnieniem zgarnąć.
Pzdr.

bulpit - 8 Styczeń 2013, 15:45

Pojawię się dziś około godziny 20 na myjni ;)
Checio - 8 Styczeń 2013, 16:17

Panie i Panowie - to bardzo ważny moment dla tego forum, albo kolega bulpit przejrzy na oczy albo sens istnienia detailingu przestanie istnieć :lol:
Czekam na foty :-]

Ciastek - 8 Styczeń 2013, 21:23

21.23....
chyba jednak całe auto ogarniają :-]
Albo się pobili :mrgreen:

bienek - 8 Styczeń 2013, 21:36

Ciastek napisał/a:
Albo się pobili

hehehe :lol:

golden0282 - 8 Styczeń 2013, 21:38

Albo trwają debaty takie jak tu :D

http://www.youtube.com/wa...ature=endscreen

Thomas207 - 8 Styczeń 2013, 23:34

Były testy, były debaty... Komentarz będzie jak będą foty. Ja jestem zaskoczony.

W skrocie: Pacjent to moje 207, woskowane Collim we wrzesniu, 500 km temu myte zgodnie ze sztuka i odswiezone PB QW+. Brud glownie z trasy, namokniety po dzisiejszym sniegu. Myjnia dała rade. Po myciu calkowicie BEZDOTYKOWYM przetarlem fibra i bylo czysto. Dla pewnosci wzialem APC 1:10, psiknalem, przetarlem jeszcze raz - CZYSTO.

Jutro jeszcze podjade szczurem niemytym od dawna, ale jestem mocno zdziwiony.

Na 207 wosk i tak w sumie sie konczy, ale kropelki po chemii z myjni jeszcze sie trzymaja (raczej po PB niz Colli), szczegolnie dach. Drzwi i doly ktore byly traktowane mocniej - gorzej.

Manolito77 jeszcze wrzuci foty jaki był brud i jak domyła myjnia, ale w obecnym przypadku, czyli lekko brudne auto, ktore cos tam ma na lakierze mozna domyć. Przynajmniej jak przyjechalo mokre ;)

kubik - 9 Styczeń 2013, 00:10

Jest ciekawie ;)
Żeby test był miarodajny trzeba by tak przez 1-2msc. auto myć tylko bezdotykowo ;)

Manolito77 - 9 Styczeń 2013, 00:59

Wrzucam zdjęcia. Auto Thomasa - z racji bardzo wilgotnej/mokrej aury miało brud namoknięty więc chemia miała odrobinę łatwiejsze zadanie niż w przypadku zaschniętego strupa. W każdym razie mogę potwierdzić, że taki rodzaj brudu ta myjnia usuwa idealnie (czego w przypadku innych bezdotyków nie udało mi się nigdy osiągnąć). Dla porównania dobrze by było przeprowadzić jeszcze test z brudem wyschniętym kiedy na dworze jest sucho.
Ale do rzeczy.
Na początek zdjęcia brudu, z jakim auto przyjechało:

Zdjęcie mikrofibry po przejechaniu lakieru spryskanego APC, zeby pokazać, że auto faktycznie było brudne.

A teraz zdjęcia drzwi umytych bezdotykowo za pomocą piany aktywnej, potem lancy z szamponem i płukania gorącą wodą:

Zdjęcia nie oddają dobrze stanu faktycznego ale mogę potwierdzić, że lakier był domyty idealnie (po myciu i wyschnięciu przejechanie mikrofibrą nie wykazało żadnych brudów),
Ponieważ pogoda do tego niezbyt zachęcała nie bawiliśmy się w mycie z wiader. Skupiliśmy się na skuteczności mycia bezdotykowego.

Co do ustaleń po testach i samej myjni to z właścicielem uzgodniliśmy, że nie będzie on widział problemu żeby czasem wpaść na szybkie mycie z wiadra pod warunkiem, że:
- będzie to robione sprawnie (bez rozkładania się na pół dnia);
- w porach kiedy na myjni jest w miarę luźno:
- po myciu zwolnimy stanowisko i możemy stanąć gdzieś obok by dokończyć (suszenie, smalcowanie itp)
Generalnie chodzi o zdrowy rozsądek - wpadamy, sprawnie ogarniamy auto, zwalniamy stanowisko i resztę kończymy gdzieś obok.
Myślę, że to dobry kompromis i obie strony będą zadowolone - i właściciel myjni zarobi i my będziemy mogli dokładnie umyć auto.
Oprócz tego ustaliliśmy, że można obsłudze wspomnieć, że jesteśmy z forum kosmetycznego aby nie myślano, że przyjechał kolejny Kowalski, który będzie się chciał rozłożyć z wiadrami na pół dnia, wraz ze śpiworem i karimatą.
Na dzień dzisiejszy to tyle.
Pzdr.

faraon3021 - 9 Styczeń 2013, 01:31

Manolito77, Fajny tescik,wynik mnie troche zaskoczyl. :song:
Co nie zmienia faktu ze musze Ci chyba jakis dobry aparat do pianownicy wbudowac. :P

Manolito77 - 9 Styczeń 2013, 07:42

faraon3021, zdjęcia robiłem swoim starym poczciwym Sony DSC- H5 który swoje lata już ma i w świetle żarowym, wieczorem nie zawsze ogarnia. Ale to już niedługo bo mam już wyselekcjonowany model lustrzanki cyfrowej, który do końca lutego zamierzam już mieć na stanie.
Dziś po pracy postaram się jeszcze te 2 ostatnie zdjęcia bez lampy trochę rozjaśnić w Photoshopie bo one znacznie lepiej oddają czystość lakieru/efekt po myciu na myjni.
Pzdr.

SzaKal - 9 Styczeń 2013, 08:00

Panowie takie auto po jeździe w deszczu to można bez piany spłukać i zejdzie 90 % brudu ... :dontknow:
maciej.szkwarek - 9 Styczeń 2013, 09:03

Witam.

Po takim teście chyba jednak z chęcią przejadę się na tą myjnię. Bardzo fajnie że dogadaliście się z właścicielem odnośnie wiadra. Na pewno nie raz tam zawitam i umyję auto "zgodnie ze sztuką" i bez wyganiania przez pilnujących.

Dzięki za test. PozdraWViam was Panowie i właściciela :)

duniek - 9 Styczeń 2013, 12:22

Napiszcie czy porozmawialiście w temacie PH tej piany ??? bo myjnia jest interesująca natomiast jak będzie zmywać wosk to tak średnio.
miodek - 9 Styczeń 2013, 12:23

Manolito77 napisał/a:
Co do ustaleń po testach i samej myjni to z właścicielem uzgodniliśmy, że nie będzie on widział problemu żeby czasem wpaść na szybkie mycie z wiadra pod warunkiem, że:
- będzie to robione sprawnie (bez rozkładania się na pół dnia);
- w porach kiedy na myjni jest w miarę luźno:
- po myciu zwolnimy stanowisko i możemy stanąć gdzieś obok by dokończyć (suszenie, smalcowanie itp)
Generalnie chodzi o zdrowy rozsądek - wpadamy, sprawnie ogarniamy auto, zwalniamy stanowisko i resztę kończymy gdzieś obok.
Myślę, że to dobry kompromis i obie strony będą zadowolone - i właściciel myjni zarobi i my będziemy mogli dokładnie umyć auto.

I to jest świetna informacja :good: , osobiście zawsze stosuję się podczas mycia do tych wytycznych. Szybka piana, płukanie, gąbka szampon dwa wiaderka (które często stoją w aucie bo na bezdotyk głównie jeżdżę firmowym T5 :) ) a suszenie dressingi już odbywają się poza stanowiskiem nie wspominam już o porze dnia bo czasem dysponuję głównie wieczorem. :good:

Franek - 9 Styczeń 2013, 12:33

SzaKal napisał/a:
Panowie takie auto po jeździe w deszczu to można bez piany spłukać i zejdzie 90 % brudu ... :dontknow:

Szakal, nie szukaj drugiej dziury w d...
Naprawdę komentarze już na siłę.
Za chwilę się okażę, by test był "miarodajny" trzeba przyjechac starą wołgą która 30 lat przestała w oborze.
Proszę...

kubexx - 9 Styczeń 2013, 13:19

Panowie Thomas207 i Manolito77 bardzo fajnie załatwiliście sprawę :good:

i myślę że dalsze szukanie dziury w całym chyba nie jest potrzebne :?
Ci niezadowoleni i tak dalej będą nawet jak by ta myjnia robiła korektę :D

Myślę że duży plus należy się właścicielowi który jednak zarejestrował się na forum, udziela informacji i widać że jednak środowisko detailerów nie jest Jemu obojętne.
Mnie też jednak interesuje jakie piana ma ph tak z czystej ciekawości (chyba że takie informacje objęte są klauzulą poufności) aby przetestować mam jednak zbyt daleko.....

snap - 9 Styczeń 2013, 13:19

SzaKal napisał/a:

dokladnie, mysle ze na ehrle tez by sie domylo tym bardziej ze samochod po wosku i qd

Thomas207 - 9 Styczeń 2013, 13:34

Sprawdzę jeszcze na innym aucie, bardziej brudnym i jak nie będzie padać.

Na pewno domywa 100% lepiej niz bezdotyk na Statoil obok Bunkra czy BP przy Milenijnej. Tam zawsze zostawały jakies mazy, film, a tu jest naprawdę czysto. Moje oczekwiania myjnia spełnia.

Manolito77 - 9 Styczeń 2013, 13:48

SzaKal napisał/a:

Oczywiście możemy tu zaraz rozwinąć dyskusję na 5 kolejnych stron czy taki brud będzie umyty w 90%, 80% a może 95% ale to jest bez sensu i do niczego nie prowadzi.
Nie trzeba mieć tytułu profesora aby wiedzieć, że namoknięty brud jest łatwiejszy do usunięcia jednak nawet z takim brudem nie wszystkie bezdotyki sobie radzą co sprawdziłem już nie raz na innych myjniach (przyjeżdżałem autem z mocno namokniętym deszczem brudem) gdzie auto było po myciu ładne i czyste dopóki mokre. Jak wyschło to miałem wrażenie, że właściwie to nie było mnie na myjni.
Na Kępińskiej taki niezaschnięty syf zmywany jest idealnie.

Oczywiście jak będzie okazja to podjadę kiedyś swoim autem jak będę miał zaschniętego solno-zimowego syfa na lakierze i wtedy zrobię zdjęcia aby porównać na ile w takim wypadku spadnie skuteczność bezdotykowego mycia. Mimo wszystko mam już porównanie mycia takiego suchara na Kępińskiej (żałuję, że nie zrobiłem zdjęć) i powiem, że ta myjnia (piana+chemia) radzi sobie z takim szczurem znacznie lepiej niż inne bezdotyki we Wrocławiu. Jadąc na inne bezdotyki to choćbym nie wiem jak długo latał z lancą to po wyschnięciu auta od listew ozdobnych na drzwiach w dół aż do progów dalej auto było uwalone w postaci filmu z brudu. Po wizycie na Kępińskiej nie dość, że film był znacznie słabszy to został praktycznie tylko na samych narożnikach progów, tuż przy kołach oraz na narożnikach tylnego zderzaka, za kołami tylnymi - czyli w miejscach gdzie podczas jazdy syf najmocniej bombarduje lakier i najmocniej/najgrubiej do niego przywiera.

Co do mocy piany to ja mam na aucie FK 1000 Hi Temp (położony w listopadzie i już trochę dogorywający), na ów myjni byłem już ze 3 razy, za każdym razem solidnie traktowałem auto pianą i nie zauważyłem aby wosk spłynął. W kwestii samego PH piany to zapewne trzeba byłoby policzyć ile leci już z lancy bo najpewniej w karcie charakterystyki producent poda PH dla bardzo konkretnego stężenia (nie zdziwię się, jeśli będzie to stężenie 100%) więc biorąc pod uwagę jakie stężenie jest podawane na lancę trzeba by to policzyć z proporcji.

Na koniec dodam, że zostałem wczoraj wpuszczony do pomieszczenia "niezatrudnionym wstęp wzbroniony" i miałem okazję zobaczyć wszystkie bebechy myjni. Przyznam, że największe wrażenie robią pompy (potężny kawał żelastwa napędzany konkretnymi silnikami a nie zwykły Kerszerek postawiony w ukryciu za ścianą i udający myjnię. Do tego olbrzymi zbiornik na wodę i 3 metrowe zbiorniki/butle do uzdatniania wody. Oprócz tego zimą w odpowiednio zaprogramowanych temperaturach automatycznie z lanc leci delikatnym strumieniem woda ze środkiem zapobiegającym zamarzaniu. Podłoga w myjni jest podgrzewana tak więc w zimowych warunkach nie ma mowy, że wysiądziemy z auta na stanowisku i trzeba założyć na buty raki aby nie zaliczyć gleby. Dodatkowym plusem jest to, że z maszynowni myjni na lancę idzie woda o temperaturze 45 stopni (oraz duże ciśnienie) co czuć na lancy myjąc auto i myślę, że to także jest jeden z tych czynników, które znacząco podnoszą skuteczność mycia bezdotykowego.

Zresztą dalsze pisanie nie ma sensu bo to trochę jak nauka wiązania krawata przez telefon - niech każdy kto ma taką możliwość (będzie przejazdem przez Wrocław) podjedzie na Kępińską i sam przetestuje. Ludzie spoza Wrocławia mogą zawsze wejść na stronę producenta i sprawdzić czy gdzieś w okolicy nie mają tej myjni bo już parę ich w Polsce działa.
Pzdr.

P.S. Skontaktowałem się przed chwilą z producentem myjni (który dostarcza na nią także chemię) i uzyskałem informację na temat PH piany oraz jego zgodę na zamieszczenie takowej na forum aby zaspokoić wiedzę żadnych ilości PH w pianie.
Producent chemii informuje, że 100% stężenie chemii Aktywnej Piany ma wartość 12PH.
Na tej konkretnej myjni na Kępińskiej stężenie stosowane ma wartość 2,7% (mieszane z wodą przepuszczoną przez stację uzdatniania). Producent myjni podał mi wartość na poziomie 8-10PH.

Ze zwykłej proporcji wychodzą jakieś całkowicie kosmiczne wartości (chyba, że coś robię źle) więc podejrzewam, że liczy się to trochę inaczej. Ale to już pozostawię innym bo tu pewnie trzeba bardziej chemicznego umysłu i wzorów do obliczeń.

GR_BKP - 9 Styczeń 2013, 14:17

Manolito77 napisał/a:

Co do mocy piany to ja mam na aucie FK 1000 Hi Temp (położony w listopadzie i już trochę dogorywający), na ów myjni byłem już ze 3 razy, za każdym razem solidnie traktowałem auto pianą i nie zauważyłem aby wosk spłynął. W kwestii samego PH piany to zapewne trzeba byłoby policzyć ile leci już z lancy bo najpewniej w karcie charakterystyki producent poda PH dla bardzo konkretnego stężenia (nie zdziwię się, jeśli będzie to stężenie 100%) więc biorąc pod uwagę jakie stężenie jest podawane na lancę trzeba by to policzyć z proporcji.

Na nasze potrzeby to zwykły papierek lakmusowy przyłożony do tego co już leży na aucie nie wystarczy? ;) będzie takie samo porównanie do tego co używamy sami (test na forum).
Jak nie zmywa wosku, to ja lobbuję swoją okolicę o taką myjnię!

Manolito77 - 9 Styczeń 2013, 14:33

W sumie fakt - zawsze można kupić gdzieś papierki lakmusowe i przyłożyć je do piany. Wyżej co prawda podałem wartości, które kilkanaście minut temu uzyskałem od producenta myjni ale ci, którym to nie wystarcza mogą to sprawdzić lakmusem.
Pzdr.

GR_BKP - 9 Styczeń 2013, 14:40

Na stronie CMK Myjnie znalazłem jedną w mojej okolicy, nie jakoś blisko domu, ale będąc przejazdem\po drodze... z ciekawości może uda się zajechać ;)
SzaKal - 9 Styczeń 2013, 15:38

Franek napisał/a:
Szakal, nie szukaj drugiej dziury w d...
Naprawdę komentarze już na siłę.

Jak się nie znasz na rzeczy to się nie wypowiadaj, piszę jak jest rzeczywiście a nie po to żeby się czepiać :?

Franek - 9 Styczeń 2013, 15:54

:lol:
cmk - 9 Styczeń 2013, 20:41

Witam Serdecznie,
Cytat:
GR_BKP - Na stronie CMK Myjnie znalazłem jedną w mojej okolicy, nie jakoś blisko domu, ale będąc przejazdem\po drodze... z ciekawości może uda się zajechać
.
Myjnia we Włocławku ma przez nas zawieszoną GWARANCJĘ i jako firma CMK myjnie nie gwarantuję jaką chemię tam obecnie stosują. Faktycznie można tam zobaczyć nasze urządzenia jednak nie wiem na dzień dzisiejszy w jakim stanie i jakiej jakości mycia można się tam spodziewać. Jest to ta myjnia o której wspominał na początku dyskusji Manolito77,

golden0282 - 9 Styczeń 2013, 20:54

Pytanie do CMK

Na waszej stronie widziałem ,że jedna z myjni powstała w miejscowości Drzewica , czy jest to Drzewica województwie łódzkim?

GR_BKP - 9 Styczeń 2013, 23:37

cmk, miałem na myśli w Komorowie woj. mazowieckie.
To jest koło Pruszkowa, dla mnie po drodze z Wwy do Grodziska, o ile nie jadę A2 ;)

Manolito77 - 11 Styczeń 2013, 13:39

GR_BKP napisał/a:

Na nasze potrzeby to zwykły papierek lakmusowy przyłożony do tego co już leży na aucie nie wystarczy? ;) będzie takie samo porównanie do tego co używamy sami (test na forum).
Jak nie zmywa wosku, to ja lobbuję swoją okolicę o taką myjnię!

Dlatego udało mi się już zakupić tu we Wrocławiu paczkę papierków lakmusowych do badania PH i przy okazji mycia sprawdzę PH piany oraz chemii do mycia. Nie będzie żadnych niedomówień i dalszych pytań. Z ciekawości porobię też takie pomiary PH na innych napotkanych myjniach - zobaczymy jakie będą wyniki. Mam 100szt papierków więc jest co testować. :mrgreen:
Pzdr.

GR_BKP - 11 Styczeń 2013, 14:18

Manolito77 napisał/a:
Mam 100szt papierków więc jest co testować. :mrgreen:

Jak dziecko zobaczy, to - jeśli dobrze pójdzie - dla Ciebie zostanie jeden pasek, czyli 25szt ;)
Ale za to będziesz znał PH wszystkiego co Cię w domu otacza :mrgreen:
Sorry za OT ;)

Manolito77 - 11 Styczeń 2013, 15:17

Na szczęście jeszcze dzieci na pokładzie nie mam więc zostanie więcej zabawy dla mnie. :kox:
Manolito77 - 15 Styczeń 2013, 18:43

Dziś wreszcie znalazłem trochę czasu na podjechanie na CMK myjnię w celu sprawdzenia ph aktywnej piany za pomocą papierowych pasków do mierzenia tego parametru
Zakupiłem te konkretne paski - chyba najbardziej popularne wśród chemików/sklepów chemicznych, 4 polowe, z zakresem 0-14ph.
4-polowe paski poprzez większa ilość pól miernika pozwalają na dokładniejsze przyporządkowanie wyniku do konkretnej wartości. 1 -polowe paski często nie dają tak konkretnego wyniku i pozostawiają nieco szerszy margines błędu.

Odpaliłem lancę z pianą, odczekałem do momentu aż wypłynie wodnisty roztwór i zacznie lecieć właściwa piana. Pasek zamoczyłem w strumieniu piany wylatującym z lancy. Nie maczałem go w pianie leżącej na ziemii, aucie lub innej powierzchni aby nikt nie mówił, że wynik może być wypaczony bo powierzchnia mogła być kwaśna lub zasadowa.

Oto wyniki - po prawej stronie pasek zamoczony w pianie, po lewej pasek czysty, wyjęty z pudełka aby porównać skalę odbarwienia. Generalnie pasek zabarwił się miedzy 11 a 12 PH. Jeśli miałbym wybrać tylko jedną wartość to ja bardziej określiłbym wartość dla tej piany jako 11 pH.

Mam nadzieję, że test dał odpowiedź na zadawane pytanie i nie będzie wątpliwości, domysłów, przeliczania itp.

Pzdr.

Eryczek - 16 Styczeń 2013, 10:27

Manolito77, śledziłem wątek od samego początku choć do Wrocławia mam kawał. Testem z papierkiem lakmusowym wyczerpałeś temat :good: Można jeszcze jedynie sprawdzić po którym pianowaniu zniknie wosk z auta :)
Manolito77 - 16 Styczeń 2013, 13:15

Ja myłem tam auto już ze 3 razy i listopadowy FK 1000 Hi Temp jeszcze się trzyma.
Pzdr.

duniek - 20 Styczeń 2013, 17:18

Byłem dzisiaj. Trochę piany.

Furka dosyć mocno ufajdana, wczoraj 200km w trasie.
Przyznaje że dobrze się domyło, jestem pod wrażeniem.

Manolito77 - 21 Styczeń 2013, 23:27

JA byłem dziś bo po wypadzie na deskę i wcześniejszym jeżdżeniu auto było na maxa zaszczurzone.
Umyło się całkiem dobrze. Ale...
...no właśnie ALE - myjnia świeża, jeszcze niezbyt ostro eksploatowana a wrzutnie już zżerają kasę. Miałem tylko 5pln + 2x1pln przy sobie (chciałem rozmienić ale obywatel pilnujący z pakamerki powiedział, że nie zostawiono mu żadnych drobniaków do rozmieniania) - wrzuciłem 5pln i tyle ją widziałem. Ani przycisk do zwrotu nie działał, ani nie nabiło kredytów. Musiałem jechać gdzieś na Orlen żeby mi rozmieniono papiery.
Tak więc rada dla innych - najpierw wrzućcie na próbę jak najmniejszy nominał żeby sprawdzić czy to w ogóle działa bo nigdy nie wiadomo co i kiedy zeżre automat.
Pzdr.

Manolito77 - 23 Styczeń 2013, 17:59

Z racji tego, że odebrałem mały gadżet do mojego Marolexa, trafiła się okazja do rozrobienia MagiFoam i sprawdzenia jej konsystencji z nowym osprzętem.
Ponieważ ostatnio zakupiłem paski do mierzenia pH stwierdziłem, że będzie to także idealna okazja do zmierzenia tej wartości dla Magifoam.
Sprawca dzisiejszego testu:

Tu już na Marolexie:

I wynik pH:

Jeśli chodzi o stężenie to zrobiłem klasykę:
30ml Magifoam/ 1 litr ciepłej, kranowej wody.

Jak dla mnie odczyt pH ma wartość 8.
Test zrobiłem aby mieć pełną wiedzę na temat pH piany z myjni na Kepińskiej vs Magifoam w stężeniu jakie jest używane przez większość forumowiczów.
Pzdr.

cash - 23 Styczeń 2013, 18:23

Manolito77, :good:
Trzeba by kiedyś jakiegoś spota zrobić, żeby każdy przywiózł co ma i pobawić się w małych chemików :D

Manolito77 - 23 Styczeń 2013, 23:14

Spoko. Jak będzie już trochę cieplej to można pomyśleć. ;)
Pzdr.

Hubi RH - 24 Styczeń 2013, 21:36

duniek napisał/a:
Byłem dzisiaj. Trochę piany.

Furka dosyć mocno ufajdana, wczoraj 200km w trasie.
Przyznaje że dobrze się domyło, jestem pod wrażeniem.

Ja tam za bardzo zadowolony nie jestem, tyle że bruda lekko zmyje.
Testowałem 3 w Pozku.
Po 3 tyg nie dają rady mocno zajechanemu błotem mojemu Leo.
PO wyschnieciu i tak widać lekki brudek.Tak że szału nima ;)

golden0282 - 25 Styczeń 2013, 00:20

Hubi RH napisał/a:
Testowałem 3 w Pozku.

Temat dotyczy myjni we Wrocławiu ;)

Manolito77 - 25 Styczeń 2013, 08:26

golden0282 napisał/a:
Temat dotyczy myjni we Wrocławiu ;)

Ale to przecież nie jest ważne. :lol:
Pzdr.

bronson66 - 25 Styczeń 2013, 13:42

Witam wszystkich po długiej nieobecności.
Po przeczytaniu tego tematu postanowiłem sprawdzić myjnię przy Kępińskiej we Wrocku.
Pacjent-czarny Mondeusz nie myty jakieś 3 tygodnie, ufajdany błotem pośniegowym i solą, temp. -5, godz. 12.30. Na myjni cicho i pusto. Zaczynamy mycie. Na początek piana,później mycie zasadnicze chyba jakimś proszkiem, spłukiwanie wodą i na koniec nabłyszczanie. Ciśnienie w lancy potężne mało łapy nie urwie. Po zakończonym myciu patrzę i oczom nie wierzę. Mundek pierwszy raz jest tak czysty po myciu na bezdotyku. Biorę więc żółta fibrę i sprawdzam. Jest czysta no prawie czysta ale muszę przyznać, że za bardzo się nie starałem przy myciu z uwagi na zimno i drętwiejące łapki.

W międzyczasie podjechał samochód. Okazało się, że przyjechał właścciel. Korzystając z okazji pogawędziłem z nim kilka minut na temat mycia z użyciem wiaderka. Okazało się, że nie ma on nic przeciwko temu pod warunkiem, że będzie się to robione z głową tj. nie będzie przeszkadzało innym klientom. Chłop ma na uwadze image myjni a konkretnie żeby stado gości z wiadrami nie odstraszało mu klientów, którzy mogą sobie pomysleć, że myjnia jest do d...y skoro myją w niej używając wiader. I wiecie co? Przyznaję mu rację. Natomiast jeżeli ktoś będzie to robił wieczorkiem zbytnio się nie afiszując to nie ma problemu.
Podsumowując jak dla mnie ta myjnia to numer 1 wśród bezdotykówek we Wrocławiu a byłem już chyba na prawie wszystkich. Myślę sobie, że można by było z właścicielem ustalić jakieś zasady i wtedy mielibysmy naprawde fajną miejscówkę do pucowania naszych pieszczochów. :good:

snap - 25 Styczeń 2013, 14:09

nie bardzo rozumiem, jak chcesz umyc na dwa wiadra to na wiekszosci myjni zrobisz to w godzinach wieczornych bez problemu
jak chesz myc na Kepinskiej bezdotykowo to myjesz kiedy dusza zapragie
wiec w jakim temacie chcesz sie dogadywac :)

duniek - 25 Styczeń 2013, 14:55

snap, ta piana jako pre wash nadaje się idealnie także miejscówka jednak atrakcyjna ;)
bronson66 - 25 Styczeń 2013, 15:58

snap, pisząc o dogadywaniu się z właścicelem miałem na myśli to, że mogłoby być to pierwsza bezdotykówka we Wrocku, gdzie na legalu mozna by umyć auto na dwa wiadra. Powiem Ci, że mam dosyć tej nerwówki gdy przyjeżdżam na myjnię i muszę się zastanawiać czy ktoś z obsługi się do mnie czepi czy też nie. Poza tym jak zauważył kolega duniek piana na tej myjni fajnie może się sprawdzić jako pre-wash. Nie wiem jak ty ale ja mam czasami dość biegania jak głupi naokoło auta i ciągle pompować Glorię aby leciała pianka. Poza tym na plus tej myjni przemawia kawał placu obok.
cash - 25 Styczeń 2013, 18:37

bronson66, a mi się dziś wzięło na wspomnienia o Twoim mondku :D

duniek napisał/a:
ta piana jako pre wash nadaje się idealnie

W okresie ciepła z letnim woskiem nie wiem, czy to taki ideał, trzeba zbadać jak wpłynie takie pH na wosk.Ta piana ma raczej nastawienie na domywanie, a nie dbałość o trwałość "warstwy ochronnej".

Bądź co bądź, fajnie by było mieć porozumienie i bez "nerwówki" móc sobie ogarnąć kompleksowo auto.

Mi się tylko nie spodobał system oświetlenia wieczorową porą, rozumiem oszczędności, ale oświetlenie stanowiska powinno się zapalać, gdy zostanie zajęte przez pojazd, a nie jedynie tylko wtedy kiedy wrzucimy monety i korzystamy z lanc, koniec monet=koniec światła, plac też nie jest oświetlony. Wieczorową porą nie ma możliwości na dokładne osuszenie umytego auta. I jak by komuś przyszło do głowy wrzucić monetę nie wybrać programu i korzystać z oświetlenie to nie działa :P światło zapali się prawdopodobnie na tyle ile trwał by wybrany program (sprawdzone 1zł), po chwili światło gaśnie, a moneta przepada :P Wiem, że na stanowisku jest założenie, że jest wieczna kolejka i po myciu zwalniamy, bo kolejny czeka :D ale w takim wypadku przydała by się jakaś latarnia przynajmniej na fotokomórkę. Myślę, że nawet spełniało by to role bezpieczeństwa.

duniek - 25 Styczeń 2013, 19:02

cash napisał/a:
bronson66, a mi się dziś wzięło na wspomnienia o Twoim mondku :D

duniek napisał/a:
ta piana jako pre wash nadaje się idealnie

W okresie ciepła z letnim woskiem nie wiem, czy to taki ideał, trzeba zbadać jak wpłynie takie pH na wosk.Ta piana ma raczej nastawienie na domywanie, a nie dbałość o trwałość "warstwy ochronnej".

To pewnie wyjdzie w praniu, jestem po pierwszym myciu gdzie wosk mam właśnie świeżo położony na aucie i raczej będę korzystał z tej myjni także się zobaczy. Chociaż wydaje mi się że ktoś wcześniej pisał już o kilkukrotnym myciu i zmywaniu LSP.
Poza tym smarowanie to sama przyjemność :ad:

snap - 25 Styczeń 2013, 19:05

duniek, tak poza tematem, w jakich okolicach Wroclawia sie poruszasz?
czesto widuje szostke w dosc przyjemnym stanie :o

red - 25 Styczeń 2013, 19:09

Załatwia naturalny wosk i to szybko - u mnie nadwyrężonego czasem już BoSa na jednym aucie zmył po już 1 akcji. Na drugim, którego myłem podobną ilość razy, tyle że Magi (także w wersji blue) i ma się jeszcze całkiem nieźle.

Niemniej jest to zdecydowanie najskuteczniejszy bezdotyk we Wrocławiu, chociażby właśnie ze względu na tą pianę XXL, która świetnie się nada do odszczurzania, no i ciśnienie oraz temperatura wody jest naprawdę fest. Ciekawa jest też ta suszarka - świetnie wydmuchuje wodę ze szczelin.

Zgadzam się z cash'em, że oświetlenie na stanowiskach jest wkurzające i zdecydowanie brakuje go na placu.

cash - 25 Styczeń 2013, 19:09

duniek napisał/a:
Chociaż wydaje mi się że ktoś wcześniej pisał już o kilkukrotnym myciu i zmywaniu LSP.

Tak, ale zaznaczyłem, że chodzi o letnie wybredne na pH smarowidła (naturalne) ;) ,a nie zimowe syntetyki nie liczące się zbytnio z wartościami lakmusowych papierków :song:

bulpit - 25 Styczeń 2013, 19:10

bronson66 napisał/a:
Na początek piana,później mycie zasadnicze chyba jakimś proszkiem

Na myjni przy Kępińskiej system mycia oparty jest na chemii płynnej.
Nie ma mowy o chemii proszkowej.

bronson66 - 25 Styczeń 2013, 21:43

bulpit napisał/a:
Na myjni przy Kępińskiej system mycia oparty jest na chemii płynnej.

Nie ma mowy o chemii proszkowej.

Rzeczywiście masz rację moja pomyłka ale przy tej temperaturze nie miałem czasu zwracać na to uwagi.
A wracając do tematu myjki na Kępińskiej myślę, że z upływem czasu sytuacja z oświetleniem na placu poprawi się. Natomiast jeżeli chodzi o światło na stanowiskach to rzeczywiście nie jest to komfortowe. Trzeba będzie jeździć chyba rano.

MiSiOn - 27 Styczeń 2013, 17:17

Byłem dziś na tej myjni opłukać nieco auto. Przed zimą nałożony był AG EGP, który i tak chyba został wypłukany przez ciągłe kursy po autostradzie więc strachu o to co zmyje piana XXL nie miałem.
Wrażenie z jakości domycia pozytywne jak na bezdotyk. Te przy BP i Norauto chowają się pod piachem. Jednak mam kilka uwag, na które mam nadzieję właściciel tutaj odpowie:
1. Czas za 1 zł jest strasznie krótki, mi nie udało się za 1 zł pokryć całego auta pianą.
2. Zjadło mi kolejne 1 zł i myjnia przestała reagować na kolejne monety. Musiałem więc wsiąść do auta i zjechać na stanowisko obok, które na szczęście było wolne. Cóż zdarza się- amerykańska mechanizacja.
3. Wrzuciłem 5 zł obleciałem resztę auta, chwilę po zejściu limitu na 1 zł włączyłem suszarkę. Dobiegłem do niej i limit się skończył.
4. Brak zaczepów na dywaniki- w zimie to świetne udogodnienie- najpierw wyciągam dywany, wieszam, spłukuję a pod koniec mycia mogę wrzucić z powrotem do auta. Widziałem coś podobnego zrobione z dużych klem do aku.
5. Nie wiem czy źle szukałem ale nie zauważyłem w pobliżu żadnego śmietnika. Jadąc ogarnąć auto zawsze zostaną jakieś śmieci a tu trzeba je schować do auta.
Ogólne wrażenie jest na plus choć odjeżdżając nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że jest to zrobione typowo po polsku, bez polotu z nastawieniem na zysk, tylko na zysk.
Całe mycie wyniosło mnie 10 zł, gdzie na innych bezdotykach (w tym z płukaniem dywaników) wychodzi mi max 8 zł więc czas płynie tu szybciej.

Thomas207 - 27 Styczeń 2013, 18:02

Nie zebym tlumaczyl wlasciciela czy cos, ale mi za 10 zl udalo sie nalozyc piane, przeleciec pierwszym programem i oplukac woda demineralizowana, a pod koniec nie mialem juz co ze zlotowkami robic i ze 3 razy przelecialem auto na okolo ;)

Tylko ze tu jakosc mycia 'za dyche' ma sie duzo, duzo lepiej niz na innych myjniach, gdzie zostawiasz 10-12 zl, a wyjezdzasz i tak brudnym autem.

Co do wieszakow na dywaniki to sie przychylam, bardzo przydatne.

diablo228 - 27 Styczeń 2013, 18:43

rózne myjnie mają różny czas zazwyczaj ustawiony jest 45 sek, 50 sek i 1min, ale zdażają się też tacy co ustawiają na 40 sek. ja wczoraj na myjni usuwałem grube ilości lodu po tygodniowym staniu auta pod chmurką i dało radę, niestety na mycie już brakło czasu ważne że lodu się pozbyłęm.
bulpit - 27 Styczeń 2013, 21:01

Pewnie że właściciel odpowie na pytania.
Cytat:
1. Czas za 1 zł jest strasznie krótki, mi nie udało się za 1 zł pokryć całego auta pianą

Czasy na poszczególnych programach:
1. Mycie Zasadnicze Piana XXL - 1zł/30s
2. Mycie wysokim ciśnieniem - 1zł/45s
3. Płukanie - 1zł/45s
4. Woskowanie - 1zł/45s
5. Nabłyszczanie - 1zł/45s
6. Suszenie - 1zł/60s

1 program ma tylko 30s ale kto widział pianę i ile jej leci z lancy powinien zrozumieć dlaczego czas jest tak krótki. Średnio na pokrycie pianą osobowego auta, kombi czy wana potrzebujemy około 30-45s. I tu przypomnę bardzo istotną sprawę: PIANĘ nakładamy od dołu auta do góry.
Programy: 2,3,4,5 czas jak na większości myjni we Wrocławiu

Cytat:
2. Zjadło mi kolejne 1 zł i myjnia przestała reagować na kolejne monety. Musiałem więc wsiąść do auta i zjechać na stanowisko obok, które na szczęście było wolne. Cóż zdarza się- amerykańska mechanizacja.

Tak jak piszesz "Amerykańska mechanizacja".
Myjnia jest na rozruchu i każda taka uwaga jest nam bardzo potrzebna aby dopracować sprzęt ustawienia itp.

Cytat:
3. Wrzuciłem 5 zł obleciałem resztę auta, chwilę po zejściu limitu na 1 zł włączyłem suszarkę. Dobiegłem do niej i limit się skończył.

Patrz wyżej czasy poszczególnych programów

Cytat:
4. Brak zaczepów na dywaniki- w zimie to świetne udogodnienie- najpierw wyciągam dywany, wieszam, spłukuję a pod koniec mycia mogę wrzucić z powrotem do auta. Widziałem coś podobnego zrobione z dużych klem do aku.

Uchwyty do dywaników. Hmm jak badałem rynek myjni bywałem też na takich które mają takowe uchwyty i wyglądało to tak. 80% przysłowiowych Kowalskich wyciągało dywanik z auta i najpierw trzepało go o to co było w pobliżu: przepierzenie stanowisk, słupy od konstrukcji, kabury do lanc i dopiero po tych czynnościach wieszali na uchwytach. Czyli po pół roku wszystko było by poobijane, porysowane, zniszczone co ma miejsce i można zaobserwować na innych obiektach Krakowska, Armii Krajowej itp;) Dodatkowo obiekt przy Kępińskiej posiada obudowy słupów dla zwiększenia jego atrakcyjności i bezpieczeństwa obiektu. Obudowa słupa była by idealnym miejscem do wstępnego wytrzepania dywanika przed powieszeniem go w uchwycie. I tu znowu po pół roku obudowa porysowana, poobijana, powgniatana. Obiekt traci na wyglądzie uroku itp.

Cytat:
5. Nie wiem czy źle szukałem ale nie zauważyłem w pobliżu żadnego śmietnika.

Śmietnik znajduje się przy odkurzaczu. Ale masz rację brakuje drugiego w bardziej widocznym miejscu. Kwestia czasu;)

Cytat:
choć odjeżdżając nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że jest to zrobione typowo po polsku, bez polotu z nastawieniem na zysk, tylko na zysk.

Co byś chciał aby się znalazło na tego typu obiekcie aby był on z polotem?? Z chęcią usłyszę Twoją opinię.
Jak dla mnie wyróżnia się on między innymi tym że ma obudowy słupów, instalacja elektryczna schowana w peszlu, przepierzenia stanowisk nie są wykonane z plandeki itp.
Odnośnie nastawienia na zysk. hmmm Nikt nie wkłada mega dużej kasy w taki obiekt dla zabawy. Myjnia jest postawiona dla zarobku a nie dla zabawy i ma zarabiać kasę i to jest oczywiste.

Cytat:
Całe mycie wyniosło mnie 10 zł, gdzie na innych bezdotykach (w tym z płukaniem dywaników) wychodzi mi max 8 zł więc czas płynie tu szybciej.

Ok na innych bezdotykach myjesz auto za 8zł. Tylko czy myjesz czy płuczesz?? Czy za 8zł osiągniesz ten sam efekt co tutaj za 10-12zł bo za tyle można umyć osobówkę, kombi korzystając z programów od 1 do 5. Czy 10-12 zło to dużo za naprawdę umyte auto ??

cash - 27 Styczeń 2013, 21:26

bulpit napisał/a:
Hmm jak badałem rynek myjni bywałem też na takich które mają takowe uchwyty i wyglądało to tak. 80% przysłowiowych Kowalskich wyciągało dywanik z auta i najpierw trzepało go o to co było w pobliżu

Z tego co pamiętam (autospa) to pod takim uchwytem znajduję się specjalna kratka do "trzepania" dywaników i jak coś takiego jest to się z tego korzysta bo jest wygodne :) a jak ktoś będzie chciał coś zdewastować to i brak czegoś takiego nie pomoże :p :) i do "polotu" jest to gadżet którego brakuje, przede wszystkim w okresie jaki teraz mamy.

Bio - 27 Styczeń 2013, 21:40

Ja dziś też na spota specjalnie jechałem na około żeby na Kępińskiej zostawić kilka złotówek.

Pianowanie , czas nie wystaczył na pokrycie tylnych błotników, klapy i zderzaka w E36 sedan.

Cisnienie mega, wyrywało lancę trzymaną jedną ręką.

Domywanie 2 programem też bardzo fajne.

Ale.. podczas płukania demineralizowaną, woda która leciała ewidentnie się pieniła cały czas..

Jak już koledzy wcześniej mówili, brak miejsca na dywniki. Poza tym, automaty mają problem z monetami. Tyle ode mnie !

Mimo wszystko auto umyte naprawdę dobrze. Mimo braku LSP i soli oraz błota po dach ;)

Thomas207 - 27 Styczeń 2013, 21:51

Z Kłodzka jechales do Wro auto umyc? :D
Bio - 27 Styczeń 2013, 21:56

Thomas207, No pewnie że tak, droga czysciutka bez soli to mozna jechć a co.. :mrgreen:

Jechałem na spota BMW ;)

maciej.szkwarek - 27 Styczeń 2013, 22:02

Bio dlaczego znać nie dałeś że we wro byłeś?? może z VW by mnie nie wyrzucili na spocie BMW :P
bulpit - 27 Styczeń 2013, 22:06

Chyba się musimy spotkać większą paczką <z waszej strony> aby pokazać jak się nakłada pianę na auto za max 2 złote. Oczywiście mowa o osobówkach, kombi, van ;)
snap - 27 Styczeń 2013, 22:12

Czy złotówka różnicy przy naszym hobby robi komukolwiek różnice? 8-)
maciej.szkwarek - 27 Styczeń 2013, 22:14

Końcówką lutego (teraz trzeba korzystać z ferii w kotlinie) muszę podjechać zobaczyć i wypróbować tą myjnię :) także chętnie z kolegami z forum się spotkam i "obgadamy" efekty na żywo, nie tylko na forum. blupit mam golfa więc z chęcią zobaczę tą piane za 2 zł na nim :good:
Thomas207 - 27 Styczeń 2013, 22:17

Mi sie 207ke udalo pokryc piana za 2 zl, minuta spokojnie starczy.
Bio - 27 Styczeń 2013, 22:17

bulpit, Za 2 zł wystrczyło spokojnie ;) To było nawiązanie do posta że złotówką ogarnąć można..

maciej.szkwarek, Ustawimy się na miejscu, nie miałem głowy już dziś :thumbdown:

balcerek - 28 Styczeń 2013, 19:15

Byłem dzisiaj umyliśmy dwa auta mondeo i octavię za 18 zł po 9 zł na auto. Pierwsze auto umył mi właściciel myjni :good: a skodę myłem ja. Fury domyte :good: i najważniejsze info od producenta będzie jeszcze kilka lokalizacji we Wrocławiu między innymi w moim rejonie ale trochę to potrwa. :ad:
Thomas207 - 28 Styczeń 2013, 22:06

Ja wpadne jutro zobaczyc jak myjnia radzi sobie z porzadnym brudem, mam cale auto w soli i piachu ;)
Manolito77 - 29 Styczeń 2013, 22:33

bulpit napisał/a:
Chyba się musimy spotkać większą paczką <z waszej strony> aby pokazać jak się nakłada pianę na auto za max 2 złote. Oczywiście mowa o osobówkach, kombi, van ;)

Co do 2pln przy programie piana XXL to przyznam, że Nissana Micrę mojej żony jestem w stanie obrzucić pianą za taką kwotę ale muszę się dość mocno sprężać.
Na swoje e39 w sedanie muszę minimum zarezerwować 3pln i to też z mocnym sprężeniem się, żeby starczyło na styk. Przy 2 pln niestety nie ma szans żebym obrzucił całe auto. Ale nie narzekam bo nie stanowi to dla mnie jakiegoś problemu. I tak zazwyczaj rzucam pianę za 5pln żeby na spokojnie wszystko obrzucić, łącznie z felgami i wnękami kół.
Co do wieszaków na wycieraczki to zgadzam się, że trochę tego brakuje bo sam chętnie bym sobie od czasu do czasu przejechał gumki pianą. Wiadomo, że zawsze można odjechać ze stanowiska i potem na wolnym położyć wycieraczki na ziemi i je tak spryskać (a testowałem już i bardzo dobrze piana potrafi je wyczyścić jak się je jeszcze lekko szczotką pomaca).
Z wieszakami to zgadzam się również, że wieszaki na wycieraczki owszem ale tylko z jakąś kratownicą to trzepania ich bo akurat nie wątpię w to, że przy braku kratownic kierowcy walą wycieraczkami w co popadnie.
Pzdr.

Talent - 29 Styczeń 2013, 23:45

Aż chyba sam się przejadę na tą myjnie ;) Jak w koncu z wiadrami ? można brać swoje wiadra w porach gdzie nie ma ruchu ?
miodek - 31 Styczeń 2013, 22:48

Manolito77, to Ty byłeś dzisiaj na myjni około 20? Jak odjeżdżałem to na środkowe stanowisko podjechało e39.
Manolito77 - 1 Luty 2013, 09:19

miodek, to nie byłem ja. :dontknow: Próbowałem coś około wtorku ale nie było możliwości rozmiany papierów na blachy więc dałem sobie siana. Ja mam w swojej e39 na tylnych szybkach trójkątnych wklejone (po obu stronach) naklejki:

:good:

Pzdr.

Manolito77 - 3 Marzec 2013, 16:55

W środę trafiła się dość przyzwoita pogoda więc udałem się na Kępińską w celu odszczurzenia auta.
Pacjent wyglądał następująco:

W ruch poszedł program "piana XXL", mycie szamponem z lancy i płukanie.
Po pianowaniu:

Po spłukaniu - w trakcie schnięcia/ociekania z wody:

Co do samej myjni to jeśli nie ma się przy sobie monet to myjnia jest na chwilę obecną bezużyteczna - z obsługi nikogo nie ma a budka, w której siedział "rozmieniacz pieniędzy" jest zamknięta na 4 spusty.
Mnie kosztowało to dodatkowe 20 minut jeżdżenia i kombinowania bilonu po okolicy. Musiałem to zrobić 2 razy - 1 raz żeby w ogóle zacząć mycie a drugi raz bo okazało się, że chemia nie spłukała się do końca. Jest to - mówiąc bardzo delikatne - bardzo irytujące. Inne myjnie (choć nie tak nowoczesne i nie tak europejskie) jakoś potrafią mieć na miejscu obsługę to rozmieniania pieniędzy czy nawet automatyczne rozmieniarki. Na Kępińskiej trzeba mieć niesamowite szczęście żeby trafić na możliwość rozmiany pieniędzy. W środę byłem tam w okolicach godziny 16:00. W sobotę byłem tam ponownie autem żony - pomijam już kolejkę - także nie było możliwości rozmiany pieniędzy (była to godzina 11:10 czyli też nie jakaś północ itp).
Pomijam fakt irytacji ale na moich oczach gość, który podjechał do mycia Fiatem Ducato (chyba najwyższa i najdłuższa możliwa wersja) odjechał po chwili kiedy okazało się, że nie ma możliwości zdobycia bilonu. Pewnie zostawiłby trochę kasy w automatach bo busa miał konkretnie zaszczurzonego. Kwestia - ilu takich klientów odjeżdża poirytowanych, że przyjechali na darmo...
Co do samego efektu mycia to po całkowitym wyschnięciu przy progach i kołach tylnych zostało trochę filmu z brudu. Reszta auta umyła się bardzo dobrze - jak na myjnię bezdotykową oczywiście.
Pzdr.

fipa - 3 Marzec 2013, 19:44

Zdjęcia zaginęły w akcji.
wkr - 3 Marzec 2013, 19:49

Ostatnio będąc we Wrocławiu specjalnie podjechałem na tą myjnię, żeby przekonać się co to za "cudo". Już na starcie zdziwiłem się, że nie ma rozmieniarki banknotów, ani żadnej obsługi, która by to umożliwiła. Jest co prawda stacja shell parę kroków dalej ale nie wiadomo jak u nich z drobnymi. Na szczęście miałem przy sobie dychę w bilonie co okazało się i tak za mało ale o tym później. Wrzuciłem 2 zł i zacząłem pianować auto. Szybko okazało się, że to za mało, mimo tego, że samochód mam niewielkich gabarytów. Dorzuciłem jeszcze 2 zł i było ok. Piana chwilę poleżała, brud pościekał i zabrałem się do mycia zasadniczego proszkiem. Tutaj również wpadła "dwójka" i w miarę udało mi się oblecieć auto.Ciśnienie jest bardzo mocne i dobrze sobie radzi z domywaniem. Niestety potrzebna była kolejna złotówka na dokończenie. Auto wyglądało na czyste, więc zabrałem się za spłukiwanie gorącą wodą (program 3 bodajże). Jak zwykle zacząłem od 2 zł ale kolejny raz było to za mało i z dna kieszeni wydobyłem jeszcze dwie złotówki. Nadal nie byłem zadowolony ze spłukiwania i miałem wrażenie, że po pianie i proszku pozostało coś w rodzaju "filmu". Niestety drobne mi się skończyły, więc musiałem zabrać się za wycieranie tego co mi pozostało. I tu niemiła niespodzianka, po przetarciu fragmentu maski pojawiły się białe smugi i dalsze wycieranie musiałem sobie odpuścić. Zapewne jest to wina "niedopłukania" ale zwykle 2-3 zł na innych myjniach mi wystarczyło na zmycie chemii z auta.

W związku z powyższym uważam, że myjnia na Kępińskiej to dobra myjnia z porządną chemią i dużą jej zaletą jest właśnie piana XXL czego nie oferują inne bezdotyki. Fajnie rozpuszcza brud a późniejsze użycie proszku jest przyjemniejsze i trwa krócej niż na innych myjniach. Do odszczurzania auta jest jak znalazł ale nie jestem pewien czy nadaje się do bieżącego mycia, biorąc pod uwagę fakt, że obowiązuje zakaz wykładania się ze swoim sprzętem co poniekąd rozumiem. Trzy stanowisko to mało, zwłaszcza jak jedno zajmie ktoś z wiaderkami i swoimi zabawkami.

Moim zdaniem minusem jest krótki czas trwania programów a zwłaszcza piany XXL. Porażką jest też suszarka z której korzystałem przy innej okazji i nie sprawdza się wcale. Spróbowałem umyć auto w wersji ekonomicznej i 11 zł okazało się za mało a przecież nie wykorzystałem wszystkich programów. Pominąłem woskowanie i wodę osmotyczną. Uważam, że aby spokojnie umyć samochód wszystkimi programami po kolei potrzeba około 16-20 zł a to już trochę dużo jak na bezdotyk.

Niemniej jednak myjnia ta wybija się ponad inne i udowadnia, że można wyjechać z bezdotyku czystym autem. A czy to się opłaca niech sobie każdy przekalkuluje ;)

Thomas207 - 3 Marzec 2013, 22:31

Ja dzisiaj byłem z kolegą, oczywiście zaczęło się od wycieczki na Shella, po kase. Za 2 zeta udało mi się tym razem pokryć każde z aut pianą, robiąc dwie szybkie rundki wokół wozu. Trzeba mieć w tym troche wprawy i da rade za 2 zl opianowac zarowno wielkosci 207ki jak i Trojki w kombi.

Ja myje tak, że lece pianą za 2 zł, potem proszek za 5 zł i płukanie woda demineralizowana (ostatni program) za 5 zl. Efekt to bardzo czysty lakier, w sumie za 12 zl. Trojke kombi tez sie za tyle udało umyć.

Potem jeszcze było grane odkurzanie, tylko moim zdaniem rura troche za krotka, bo albo trzeba przestawiac auto zeby zmienic strone, albo przekładać rure przez całe auto ;)

snap - 3 Marzec 2013, 22:38

narzekacie, ze nie ma gdzie kasy rozmienic, ze rura za krotka. gorzej niz baba w ciazy 8-)
faraon3021 - 3 Marzec 2013, 23:27

snap napisał/a:
narzekacie, ze nie ma gdzie kasy rozmienic, ze rura za krotka. gorzej niz baba w ciazy 8-)

Czyta wlasciciel , poprawia bledy i wszystko jest ok :)

hornet - 3 Marzec 2013, 23:31

Ja byłem w sobotę 1 raz na tej myjni. Właściciel był na miejscu i pokazał co i jak. Auto nie widziało myjni od stycznia, więc syf był konkretny. W sumie umyłem za 9 zł i auto czyściutkie. Nie rozumiem tekstów odnośnie rozmieniania kasy :P . Jedziesz na taką myjkę to licz się z tym, że trzeba wcześniej przygotować gotówkę ;) .
Manolito77 - 4 Marzec 2013, 02:17

hornet napisał/a:
Nie rozumiem tekstów odnośnie rozmieniania kasy :P . Jedziesz na taką myjkę to licz się z tym, że trzeba wcześniej przygotować gotówkę ;) .

Po pierwsze:
Rozumiem, że kolega taką wizytę na myjni planuje ze 2 tygodnie wcześniej, zapisując tą datę w kalendarzu na czerwono i od samego rana już tupie nogami, nie mogąc się doczekać mycia. Ja tak niestety nie planuję i często na myjnie bezdotykowe wpadam jadąc przy okazji załatwiania czegoś na mieście. Od miesiąca mam remont na jamie i często bywam w Castoramie na różnych zakupach. Niestety po takich zakupach nie mam w portfelu w bilonie więcej jak 6-8pln (mówię o bilonie UŻYTECZNYM na tej myjni bo każdego bilonu nie przyjmuje) a za 6-8 pln raczej ciężko dobrze - jak dla mnie dobrze - umyć auto. Mam za to w portfelu bardzo często jakieś papierowe banknoty.
Po drugie:
W jakiejś wypowiedzi właściciel myjni stwierdził tu zdaje się, że pracuje nad tym aby była ciągła możliwość rozmiany papierów na bilon. Wcześniej faktycznie mogłem jechać w ciemno o każdej porze dnia na myjnię i ZAWSZE ktoś był. Ostatnimi czasy ciężko trafić na możliwość rozmiany pieniędzy.
Po trzecie:
Skoro myjnia ta aspiruje do miana bycia najlepszym bezdotykiem we Wrocławiu to chyba należałoby pomyśleć o takich podstawach jak możliwość dostania bilonu akceptowalnego we wrzutniach.
Po czwarte:
faraon3021 napisał/a:
Czyta wlasciciel , poprawia bledy i wszystko jest ok :)

Amen!
Pzdr.

bulpit - 4 Marzec 2013, 08:39

Odnośnie drobnych i rozmianki.

Przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 18 do 7 rano istnieje możliwość rozmienienia pieniędzy w budzie naprzeciwko myjni.

Sobota i niedziela staram się być na myjni tak szybko jak się da.
W piątki jadę na myjnie po pracy.

Manolito77 w tą sobotę musieliśmy się rozminąć. Byłem na miejscu po godzinie 12.

Ideałem jest ROZMIENIARKA ale nie są to tanie rzeczy ;)

A osobiście jak jeździłem na inne myjni samoobsługowe najpierw szedłem do jakiegoś sklepu rozmieniałem na drobne i dopiero jechałem na myjnie i nigdy nie było problemu ;)

faraon3021 - 4 Marzec 2013, 09:27

bulpit, czasy sie zmieniają , klient jeździ po świecie, oglada i zaczyna wymagać u siebie ;)
hornet - 4 Marzec 2013, 15:37

Nie planuję mycia 2 tygodnie wcześniej, ale chyba nikt nie jeździ na myjnię z partyzanta :) . Jak każdy zabieram swoje klamoty do osuszenia etc. i w takim przypadku rozmieniam sobie kasę koło domu gdzieś w sklepie.
red - 4 Marzec 2013, 16:15

Ja jak najbardziej. W planach mam mycie np. za kilka dni, ale siedzę sobie i nagle strzał do głowy, że sam bezdotyk by się przydał. I nigdzie nie ma drobniaków, więc wtedy Kępińska odpada (a polubiłem już tą myjnię). Choć wczoraj pojechałem do konkurencji i rozbiłem bank na rozmieniarce, więc jest trochę bilonu na zapas ;)
hornet - 4 Marzec 2013, 17:25

Red, ale to są chyba pojedyncze "strzały" :D . No chyba, że tylko ja mam zawsze bilon gotowy :P . Zresztą nie ważne. Ja na Kępińską nie narzekam i wg mnie to obecnie najlepsza myjnia we Wrocławiu.
red - 4 Marzec 2013, 17:45

Jak się ma joba i 2 auta do mycia to nie takie pojedyncze :) Też sądzę, że to najlepszy bezdotyk we Wro, a rozmieniarka by tylko uatrakcyjniła jeszcze bardziej.
pardi - 4 Marzec 2013, 21:43

A ja bym chciał mieć taką myjnię u siebie , Manolito77 coś ześ się strasznie uparł na tą myjnie ciągle tylko krytykujesz :dontknow: wolny rynek.Jeszcz siętaki nie urodził co by kazdemu dogodził :D bez urazy ;)
faraon3021 - 5 Marzec 2013, 00:36

pardi, znalal, zalozyl temat, opsal blaski, pokazuje i cienie.
Czyli wszystko jest ok :-]

Manolito77 - 5 Marzec 2013, 01:20

pardi, piszesz o tym krytykowaniu jakbym nic innego nie robił. Po to założyłem ten temat aby pokazać, że jest wreszcie we Wrocławiu porządna myjnia, która dobrze domywa i ma konkretną pianę. Nie przeszkadza mi brak kratek do trzepania dywaników (bo i bez tego można sobie poradzić bez konieczności opuszczania stanowiska), nie przeszkadza mi za krótka - ponoć - rura do odkurzacza (osobiście uważam że jest ok bo używałem i nie zauważyłem aby mi jakoś jej brakowało przy lataniu wokół e39). Jedyną wadą jest właśnie problem z dostępem do bilonu na miejscu. Najbardziej to irytuje kiedy skombinujesz jakiś bilon, oblecisz auto i nagle kończy się program a okazuje się, że na aucie są resztki niespłukanej piany/szamponu/wosku. I co wtedy? Ano musisz wyjechać z myjni, dymać gdzieś po okolicy za bilonem żeby wrócić i dokończyć płukanie auta. Dostrzegam taki problem z perspektywy korzystającego z danej usługi więc go sygnalizuje. Trudno żebym pisał same ohy i ahy skoro jakieś niedociągnięcia są. Zresztą nawet bulpit napisał, że czyta forum i wszelkie usterki i niedogodności stara się usuwać. . Wiadomo, że rozmieniarka to droga sprawa. Ja mam w każdym razie nadzieję, że w jakiś sposób problem z bilonem uda się rozwiązać..
I jeszcze odnośnie pisania o tym problemie z dostępnością bilonu - nie napisałem o tym bo się dopiero teraz obudziłem. Po otwarciu myjni jeździłem w ciemno, w różne dni, o różnych porach i ZAWSZE był ktoś, kto mógł rozmienić papiery na bilon. Od około 2 tygodni (przynajmniej 2 tygodnie temu przyjechałem na myjnię po jakiejś dłuższej absencji) jest problem z bilonem - na 3 wizyty ani razu nie trafiłem na możliwość rozmiany bilonu. Ten 3 raz jechałem już z góry z założeniem, że takiej możliwości nie będzie więc gdzieś przy okazji zachowałem bilon i płaciłem w sklepach papierami żeby trochę monet zdobyć (dobrze, że to zrobiłem bo znów odjechałbym z kwitkiem albo krążył po okolicy w celu nakombinowania bilonu z braku obsługi). Dlatego jest to irytujące - wcześniej nie było z tym problemu a ostatnio stał się on wręcz nagminny.
Pzdr.

zak - 5 Marzec 2013, 11:58

Ja dopiero w zeszłym tygodniu trafiłem na ten temat na forum, w sobotę byłem na myjni.
Auto wyglądało zdecydowanie lepiej niż po innych myjniach bezdotykowych, ale film mimo wszystko pozostał. Być może gdybym dał pianie więcej czasu na popracowanie byłoby lepiej, ale w sobotę z kolejką innych chętnych za plecami, pianę zmyłem dosyć szybko.
Po umyciu bałbym się wycierać auta do sucha szmatką (lub czymkowiek je suszycie), tak samo sprawa wygląda z nakładaniem np QD po takim myciu, można sobie narobić problemów.

Myjnia fajna, bedzie moim podstawowym wyborem żeby na szybko odświeżyć auto. Ale gdy auto ma być idealnie czyste i przygotowane do dalszej zabawy, zostaje wiaderko.

bulpit - 5 Marzec 2013, 23:40

bilon itp.

Opcje są dwie.

Pierwsza myjnia we Wrocławiu która przez przypadek nie wypiaskuje Wam lakieru bo jest w 100% na chemii płynnej ale niestety jest problem z rozmienianiem banknotów.

bądź

inne myjnie na chemii proszkowej - no ale są rozmieniarki bądź obsługa na stacji z wielką chęcią rozmieni banknoty.

"hornet pisze: Jak każdy zabieram swoje klamoty do suszenia etc."

Skoro można zapanować nad własną chemią ściereczkami itp to nie widzę problemu aby po drodze do auta rozmienić banknoty na bilon.

Wybacz Manolito77 ale byłeś jednym z pierwszych jak nie pierwszy z waszego forum. Myłeś auto już x razy. Wiesz co potrafi TA myjnia. A skoro tak to można przewidzieć ile trzeba na umycie fury. Bierzemy drobne + zapas + 5zł i jest ok. No ok +10zł.

Zapytam się:

MYJNIA ma MYĆ ???

czy ?

MYJNIA ma ROZMIENIAĆ PIENIĄDZE ???

Rozmieniarka będzie ale wszystko w swoim czasie. Nie od razu Kraków zbudowano!

faraon3021 - 5 Marzec 2013, 23:47

bulpit napisał/a:
MYJNIA ma MYĆ ???

czy ?
MYJNIA ma ROZMIENIAĆ PIENIĄDZE ???

2013 rok, srodek europy.
:o chyba jedno i drugie :P

bulpit - 5 Marzec 2013, 23:59

"faraon3021" ok zgodzę się bo i dla mnie było by to bardziej wygodne i komfortowe. Tylko nie zawsze na wszystko wystarcza. No chyba że masz trochę euro na zbyciu??

A teraz do wszystkich: Zakupcie i wybudujcie myjnię TEJ JAKOŚCI co na Kępińskiej ( łatwo gadać i narzekać że nie ma tego czy tamtego) a zobaczymy czy wystarczy wam kasy na wszystko co zaplanowaliście??

faraon3021 - 6 Marzec 2013, 00:23

Cytat:

"faraon3021" ok zgodzę się bo i dla mnie było by to bardziej wygodne i komfortowe. Tylko nie zawsze na wszystko wystarcza. No chyba że masz trochę euro na zbyciu??

Ile?(bede z tego mial)
Cytat:
a zobaczymy czy wystarczy wam kasy na wszystko co zaplanowaliście??

My tu troche pomarudzimy. Takie czasy ludzie placa i wymagaja.
A tak naprawde to Tobie uciekaja pieniadze. :/ Troche szkoda.

kamil_rosen - 6 Marzec 2013, 01:10

Wiadomo, że nie od razu Kraków zbudowano. Ale faraon3021 trafnie to posumował. Mimo iż masz najlepsza myjnie we Wrocławiu, nie masz rozmieniarki i klienci uciekają. Bo u mnie w mieście są cztery bezdotyki, a jeżdżę tylko na ten gdzie się da kasę rozmienić. Bo często gęsto wracam późno w nocy i myślę, a opłukam auto za 2-3zł wodą. Ale drobnych brak, więc rozmieniarka, bach i myje. Fakt, 2-3zł mało. Ale ja tak myję co 2-3 dzień. W skali tygodnia jest to już ok 10-15zł. A inne myjnie tracą bo do nich nie pojadę, bo nie mam jak pieniędzy rozmienić. A tak szczerze, to mnie np strzyka jaka chemia jest na danym bezdotyku, bo jak masz czyste auto to opłukam jest za 2-3zł wodą, a auto woskuje co 2-3 miesiące, więc Colli mi tyle wytrzyma nawet jak go pare razy potraktuje chemią z Ehrle, które jest na prawdę mocna. Więc nie każdy patrzy na mega pianę, a na inne aspekty. Jak choćby wspomniana kratka do wytrzepania dywaników. Chyba to nie jest mega koszt, a też uprzyjemnia korzystanie. Oczywiście super, że jest piana która domyje auto, ale dla mnie osobiście to bezużyteczne. Bo zazwyczaj myję wodą, a raz na jakiś czas umyję chemią a później i tak myje na dwa wiadra, więc mnie to wsio ryba czy domyje, czy nie domyje. Tak że nieraz błahe z pozoru rzeczy zaważają o funkcjonowaniu danego miejsca :) Ale trzeba mieć nadzieję, że wszystko zostanie dopracowane. Ale myślę, że powinieneś to założyć jak najszybciej, bo inwestycja zwróci się raz, dwa.
zak - 6 Marzec 2013, 11:32

Bulpit nie traktuj przekazywanych tu uwag jako ataku, czy wydziwiania. Masz fajną myjnię, wpisy forumowiczów mówią o tym jak mogłoby być jeszcze lepiej, wygodniej, co z punktu widzenia użytkownika jest fajne a co nie. Nie musisz płacić za badanie rynku, masz je za darmo. Ostatecznie to Ty decydujesz, z których pomysłów skorzystasz a z których nie.
Sam sobie policz ile kosztowałoby zatrudnienie pracownika, który byłby na miejscu i rozmieniał pieniądze, ile kosztuje Twój czas spędzony na miejscu vs koszty leasingu maszyny. Jeżeli w tej chwili przychody nie pozwalają Ci na inwestycję w taką maszynę, no trudno pewnie da się z tym żyć. Z naszej perspektywy sprawa wygląda tak, że nie mamy po 5 lat żeby dymać po sklepach, stacjach i innych okolicznych przybytkach i prosić się o rozmianę papieru na bilon. Mam drobnę to jadę tam gdzie jest najlepiej/najfajniej - w tej chwili u Ciebie, nie mam jadę tam gdzie przyjmą ode mnie inną formę płatności - terminal na kartę też by załatwił sprawę, a pewnie może być nawet tańszy niż rozmieniarka.

Manolito77 - 6 Marzec 2013, 22:56

bulpit, z całym szacunkiem dla Ciebie odnośnie tego, że zdecydowałeś się zorganizować myjnię z dobrą chemią ale chyba zbyt ostro odbierasz to co piszę jako atak. No więc wbij sobie do głowy jedno - to nie jest atak a jedynie sygnalizowanie tego, co dla potencjalnego klienta może być uciążliwe. Zdaj sobie sprawę z tego, że po prostu tracisz część klientów którzy nie czytają tego forum, nie wiedzą, że wcześniej trzeba sobie skombinować bilon i najzwyczajniej w świecie odprawiasz ich z kwitkiem.
Pisanie, że myjnia jest do mycia a nie do rozmieniania pieniędzy to nic innego jak - niejako - zrzucanie odpowiedzialności na potencjalnego klienta. No bo jeśli nie ma bilonu to - tak jakby - niech spada na drzewo. Przecież nie o to chodzi.
Zamiast trzymać się tego, że pracujesz nad możliwością dostępności bilonu piszesz, że przecież można jechać tam gdzie są rozmieniarki ale za to będziemy mieli zamiast szamponu proszek. Sorry ale trochę nie rozumiem takiego podejścia do tematu. Skup się na faktycznym problemie zamiast pisać o proszkach i myjniach, które są od mycia a nie rozmieniania pieniędzy.
Podsumowując - 20 lat temu idąc zagrać w żyda na karuzeli na miejscu można było do woli rozmienić każdą ilość papierów na bilon. Obecnie mamy rok 2013 i trzeba planować wcześniej dodatkową trasę na myjnię żeby nabyć kilka monet. Chyba nie o to w tym chodzi. Ja Ci tylko sygnalizuję, że tracisz przez to klientów (piszę to obserwując co się dzieje kiedy czasem podjeżdżam na Kępińską) - co z tym zrobisz to już jest Twój biznes.
Pzdr.

faraon3021 - 7 Marzec 2013, 00:50

U mnie na myjni byl fajny automat; Tetminal na karte(praktycznie od kilku lat nie uzywam gotowki) ktory sprzedawal zetony, robiac promocje w stylu 6 w cenie 5-ciu itp. Dodatkowo doladowywal "breloczki" robiac okresowe promocje - cos jak klucz usb
Nie trzeba dorzucac zetonow, jednak trudniej kontrolowac plynace pieniazki i zawsze wyda sie wiecej niz bylo zaplanowane.
Nie kusil zlodzieja bo nie bylo w nim kasy ;)

Thomas207 - 7 Marzec 2013, 17:50

No właśnie, fajne by były takie karty z doładowaniami jak sa na AutoSpa np.
muzycom - 9 Marzec 2013, 18:53

No proszę. Cieszę się, że taka myjnia jest. Jutro podjadę sprawdzić pianę :)
maciej.szkwarek - 10 Marzec 2013, 18:20

Witam Kolegów.

Dzisiaj zawitałem na Kępińskiej i oto moje wrażenia:

- za 4zł spokojnie pokryłem całe auto pianą wraz z nadkolami i kołami a i jeszcze chwila czasu została to od spodu ile się dało to rzuciłem pianę (auto golf 4 )

- płukanie zrobiło na mnie ogromne wrażenie gdyż takiego ciśnienia jeszcze nie widziałem na żadnej myjni bezdotykowej (lancy jedną ręką nie dałem rady utrzymać co u konkurencji jest niespotykane) jest to bardzo pomocne przy płukaniu auta z piany;

- bardzo uprzejmy właściciel, który służy pomocą (np. jak się nie umie wrzucić monety :p ) i drobnymi;

- po wyschnięciu auta nie wierzyłem własnym oczom, że bez dotykania auta też można je umyć, krótko mówiąc auto było CZYSTE (swoją drogą, że bardzo zapuszczone nie było ale dobre 4 tyg. nie było myte , trochę km się zrobiło a i garażuję niestety pod chmurką :/ );

Podpisuję się pod wszystkimi komentarzami odnośnie tego, że jest to najlepsza myjnia w mieście (jak dla mnie jest to najlepsza myjnia z jakiej miałem przyjemność korzystać), i zapewne przyjadę nie raz jeszcze (muszę wypróbować odkurzacz - kolega ostro się musiał siłować, gdyż jego moc ssąc jest również niespotykana u konkurencji. Dzisiaj już nie miałem siły na dalsze sprzątanie)

Podsumowując: Polecam każdemu kto jeszcze się zastanawia czy warto jechać na Kępińską - nie zawiedzie się.

pozdrawiam.

pioteropa - 10 Marzec 2013, 20:08
Temat postu: Myjnie
Myjnia na Kępińskiej jak by nie było jest to na chwilę obecną( moim zdaniem :) )najlepsza myjnia we Wrocławiu mi za 2 zł udało się oblecieć całe autko aktywna a w całości za 10zł całkiem całkiem je ogarnąć . :mrgreen: :good:
BiLu - 10 Marzec 2013, 22:19
Temat postu: Re: Myjnie
pioteropa napisał/a:
Myjnia na Kępińskiej jak by nie było jest to na chwilę obecną( moim zdaniem :) )najlepsza myjnia we Wrocławiu mi za 2 zł udało się oblecieć całe autko aktywna a w całości za 10zł całkiem całkiem je ogarnąć . :mrgreen: :good:

Pewnie do czasu otwarcia Karkonoskiej - myjnia jest skończona, ale cały czas baner informuje "Wkrótce otwarcie" :/

muzycom - 27 Marzec 2013, 19:55

Byłem i naprawdę myjnia daje radę. Bardzo fajna piana, porządne ciśnienie, dobre odkurzacze.

Nigdy tak dokładnie auta na bezdotyku nie umyłem...

Talent - 4 Kwiecień 2013, 20:33

Pomimo niesprzyjającej aury byłem dziś na myjce przy ul. Kępińskiej. Generalnie rzecz biorąc wrażenia bardzo pozytywne, piana XXL super gęsta i bardzo dobrze domywa. Jednak nie byłbym sobą gdybym nie wyjął swoich dwóch wiader i rękawicy ;D Na myjni byłem ok godziny 17. Na trzy stanowiska nie było nikogo oprócz mnie, wieć spokojnie po myciu pianą XXL domyłem golfa w każdych zakamarkach, niekt się nie czepiał itp, na prawde bardzo pozytywne wrażenia. Szkoda tylko że plac nie jest ciut większy bo jak się woskuje auto i zaczną się zjeżdżac ludzie to czasami na auto leci mgiełka. Generalnie rzecz biorąc myjnia na duży plus :)

Pomimo temperatury ok. 2 stopnie udało mi sie nałożyć cleaner i wosk lusso. Stałem przy okdkurzaczach, również nikt nie miał o to pretensji.

Franek - 4 Kwiecień 2013, 20:36

W sumie było sporo dyskusji w tym topicku.
Fajnie, że właściciel nie ma zastrzeżeń i w sumie myślę, że przez ten temat przekonał się, że na dwia wiadra nie znaczy że ktoś na myjkę wyda mniej, A i klientów przybędzie.

maciej.szkwarek - 4 Kwiecień 2013, 21:18

Talent, ja podobnie jak Ty ostatnio jak bylem to suszyłem auto na stanowisku od odkurzacza (też mi "zawiewało ze stanowisk na auto) i szef nic nie mówił także duży pozytyw ode mnie dla szefa :)
Shaddy - 7 Kwiecień 2013, 16:10

BiLu napisał/a:
Pewnie do czasu otwarcia Karkonoskiej - myjnia jest skończona, ale cały czas baner informuje "Wkrótce otwarcie" :/

Ano dokładnie :/ Coś chyba z papierami walczą.

Ciekawe rzeczy piszecie o tej myjni na Kępińskiej mi niestety totalnie nie po drodze. Ostatnio za to myję auto służbowe (żeby nie katować nowego czarnego lakieru szczotami, a móc płacić Routex'em) na myjkach BP. Jednak jedyna, która faktycznie myje przyzwoicie to ta na Kromera. Karkonoska to pomyłka, Hallera - ostatnio ciągle trafiam jak nie działa.

P.S. Przy korzystaniu z karty prepaid (do kupienia w kasie za 5 zł) a nie ze złotówek, czas jednej jednostki jest dłuższy. Golfa za 8-9 zł myjesz z proszkiem, płukaniem, woskowaniem i laniem zdemineralizowaną do woli.

cash - 8 Kwiecień 2013, 17:00

Shaddy, masz jeszcze na legnickiej PB przy domu handlowym "ASTRA", myjka nówka, więc powinno być ok.
Shaddy - 8 Kwiecień 2013, 21:02

A faktycznie. Thx za przypomnienie. Starość nie radość... :P Niestety przy trzech autach w domu to służbowe skazane jest na najmniejszą ilość uwagi. Resztę floty myję na Pułaskiego gdzie za 7 złotych można pobawić się samemu.
Thomas207 - 8 Kwiecień 2013, 21:51

Jest kiepska raczej, przynajmniej zimą słabo domywała z piasku. Lepiej myje BP na Kromera.
lakikwap - 8 Kwiecień 2013, 23:03

Ogólnie chyba te myjki na BP bardzo fajne.
OsiemKilo - 10 Kwiecień 2013, 17:53

"Detailingowe mycie auta" :o
http://www.groupon.pl/ofe...S-Plus/19993771

rychu - 13 Kwiecień 2013, 19:28

Czy kawałek dalej od Wrocławia, a dokładnie w okolicy Świdnica-Wałbrzych-Jedlina jest jakiś bezdotyk?
Jestem teraz na Rajdzie Świdnickim i po jeździe w deszczu po tych wąskich, zasypanych piachem dojazdówkach auto wygląda tragiczne - nie mogę na to patrzeć normalnie ;)

maciej.szkwarek - 13 Kwiecień 2013, 23:20

Shaddy, Gdzie na Pułaskiego masz jakąś myjnię? bo mam blisko a w sumie nie kojarzę :)
Shaddy - 14 Kwiecień 2013, 12:15

Myjnia jest na odcinku między Kościuszki, a wiaduktem w kierunku PKSu. Po lewej stronie patrząc na południe na lekkiej górce vis a vis sklepu z art. p.poż. Mycie 7, odkurzacz 5 zł.
maciej.szkwarek - 14 Kwiecień 2013, 13:12

Shaddy, Dzięki, tyle razy tamtędy jechałem i nic nie widziałem... to jest bezdotykowe czy jak tam ma się sprawa z myciem np. w niedziele wieczorem ?
hornet - 14 Kwiecień 2013, 14:18

rychu napisał/a:
Czy kawałek dalej od Wrocławia, a dokładnie w okolicy Świdnica-Wałbrzych-Jedlina jest jakiś bezdotyk?
Jestem teraz na Rajdzie Świdnickim i po jeździe w deszczu po tych wąskich, zasypanych piachem dojazdówkach auto wygląda tragiczne - nie mogę na to patrzeć normalnie ;)

Ehrle jest w Świdnicy (ul. Rolnicza 5 i Rzeźnicza 2) oraz w Wałbrzychu (al. Podwale) ;) .

red - 14 Kwiecień 2013, 14:42

A jedzie ktoś dzisiaj wieczorem na wiadrowe mycie na Auto Spa / CMK? Bo tak się właśnie zastanawiam czy się wybrać...
The Shade - 14 Kwiecień 2013, 15:12

dzisiaj jest niedziela i nie wykonujemy niezbędnych prac ;)
Shaddy - 15 Kwiecień 2013, 07:32

maciej.szkwarek napisał/a:
Shaddy, Dzięki, tyle razy tamtędy jechałem i nic nie widziałem... to jest bezdotykowe czy jak tam ma się sprawa z myciem np. w niedziele wieczorem ?

To jest zwykła myjnia gdzie właściciel umożliwia samodzielne umycie swojego auta. Czynna od 9 do 19 od pn do sb.

Tomek WRO - 15 Kwiecień 2013, 08:21

W sobotę widziałem, że Ehrle jest na Krakowskiej przy "bliźniakach" - tym sklepie z art. lakierniczymi :) nie wiem jak gługo jest tam ale jest :-]
Shaddy - 15 Kwiecień 2013, 20:50

Jest już ok 2 lata, ale chyba najgorsze w mieście. Mieszkam w pobliżu i jedynie dywaniki jeżdżę tam płukać zimą. W tej okolicy znacznie lepsze jest na Lukoil'u na skrzyżowaniu Bardzkiej i Armii Krajowej.
BiLu - 21 Kwiecień 2013, 14:28

Czy AutoSpa na Braterskiej w ramach "oszczędności" w programie 1 (z proszkiem) stosuje już samą gorącą wodę bez proszku? Wczoraj byłem na szybkim płukaniu i niestety program 1 to tylko gorąca woda była...
bodi - 13 Maj 2013, 18:55

Hej. To ja tez sie wlasnie umylem na Krepickiej. :)

Zostawilem 13 zl na Puga 307CC, caly program wraz z malym przesuszeniem. Ale juz widze jak moznaby zoptymalizowac.
Ogolnie jestem zadowolony.

Niestety mam kawalek do tej myjni - znacie moze jakies myjnie bezdotykowe na zachod od ul. Milenijnej?

Pozdrawiam

Thomas207 - 13 Maj 2013, 22:24

Kepinska sie zawija z obecnego miejsca i przenosi sie na Krakowska ;)
Tomek WRO - 13 Maj 2013, 22:30

Thomas207, fajnie, będę miał bliżej na dobry bezdotyk ew. jesienną porą na wiaderka :D
cash - 13 Maj 2013, 22:40

Cytat:
Kepinska sie zawija z obecnego miejsca i przenosi sie na Krakowska

znacyz się powstaję nowa? :P

hornet - 13 Maj 2013, 22:43

Thomas207 to jest pewne info? Ja też miałbym wówczas rzut beretem :D .
Thomas207 - 13 Maj 2013, 22:44

cash napisał/a:
znacyz się powstaję nowa?

Przenosza obecna z tego co wiem. To znaczy tak mnie poinformowal gosc z ochrony w zeszlym tygodniu, jest jakis problem z dzierzawa obecnego miejsca.

bodi - 14 Maj 2013, 08:35

No to będę miał jeszcze dalej :(
Przy okazji mam pytanie - jak długo czekacie po nałożeniu piany? (domyślam się, że zależnie od wyrazu twarzy kolejnego w kolejce :) - ale ile w minutach?)

maciej.szkwarek - 14 Maj 2013, 08:50

bodi, ja odczekiwałem około 3-5 min ewentualnie jak już widziałem, że dużo spłynęło ;)

Thomas207, jak dla mnie ok bo zdecydowanie bliżej będę miał, chociaż i tak nie po drodze :o

red - 14 Maj 2013, 20:17

Ciekawe w które miejsce na Krakowską. Ale to dobrze, będzie rzut beretem dosłownie :D
Shaddy - 16 Maj 2013, 23:37

I mnie cieszy Krakowska, z Radwanic rzut beretem. Ciekawe tylko w które miejsce.
bodi - 17 Maj 2013, 10:52

Czyli to tylko mi się pogorszy? Choć i tak już teraz mam daleko?

Swój samochód umyłem, egzamin zdany, ale mam inne pytanie, choć forum to kosmetyka aut.
Następne zadanie to umycie mojego choppera - większość motocykla to chromy, trochę skóry, plastikowa przezroczysta szyba i trochę lakieru.

Wiecie może jak na poszczególne elementy będą wpływały poszczególne programy?? Głównie chodzi mi o chromy oraz o szybę plastikową.
Chromy, żeby nie zeszły. Szyba, żeby nie zmatowiała.

Których programów na poszczególne części unikać??
Czy na koniec pojechać nabłyszczaczem, czy poprzestać na płukaniu, a potem szmatka i wycieranie?

I czy macie jakieś inne rady?

Z góry dzięki.
Pozdrawiam

muzycom - 20 Maj 2013, 09:52

Siedzenia na pewno nie z Eko?
bodi - 20 Maj 2013, 10:09

Siedzenia prawdopodobnie tak. Sakwy już nie. Nie bardzo chce mi się je przy takim myciu demontować :)
(teoretycznie wszystko można zdemontować: sakwy, szybę, chromowane tłumiki i pozostałe elementy, ale gdzieś jest granica :) )

muzycom - 20 Maj 2013, 10:11

Eko spokojnie zniesie większe PH. Sakwy o ile nie są powlekane folią zdejmij.
Manolito77 - 20 Maj 2013, 15:38

hornet napisał/a:
Thomas207 to jest pewne info? Ja też miałbym wówczas rzut beretem :D .

Ze 2 tygodnie temu sam właściciel myjni pisał mi na PW, że miasto nie przedłużyło/wypowiedziało mu umowę dzierżawy gruntu (knują tam coś innego) więc zawija myjnię z Kępińskiej i przenosi ją gdzieś na Krakowską (nie wiem gdzie dokładnie ale miał tam też na początku schody ze zgodą na dojazd i nie wiem czy to rozwiązał jakoś czy znalazł jakąś inną miejscówę na Krakowskiej). Zapewne więc już dopiął ten temat więc i tutaj napisze dokładnie kiedy zawiją Kępińską i na którą dokładnie miejscówę. Wiadomo - na Krakowską raczej jeździł nie będę bo z mojej okolicy dojechać w tamte rejony to jest porażka na całego i niezbyt się to opłaca.
Tak czy inaczej - trzymam kciuki aby na nowej miejscówie szczęście bardziej dopisało i myjnia mogła funkcjonować tam długo i bez zakłóceń.
Pzdr.

bodi - 20 Maj 2013, 22:17

muzycom napisał/a:
Eko spokojnie zniesie większe PH. Sakwy o ile nie są powlekane folią zdejmij.

Dzięki za radę.
Która część mycia jest taka kwaśna? Może ją pominę? :)
Piana jak rozumiem jest neutralna... Woda też...

Birkhof - 23 Maj 2013, 23:21

Jak Krakowska to świetnie, akurat jeżdżę tam do pracy :D :D
Troll71 - 24 Maj 2013, 01:56

Witam ,

Szukam dobrej myjni ręcznej we Wrocławiu.
Nie zawsze mam czas aby własnoręcznie zająć się swoim samochodem, a wszystkie myjnie i pseudo car spa nie spełniają moich oczekiwań. Czy macie coś godnego polecenia? :o

Birkhof - 24 Maj 2013, 07:31

Troll71 napisał/a:
Witam ,

Szukam dobrej myjni ręcznej we Wrocławiu.
Nie zawsze mam czas aby własnoręcznie zająć się swoim samochodem, a wszystkie myjnie i pseudo car spa nie spełniają moich oczekiwań. Czy macie coś godnego polecenia? :o

Zależy jaka lokalizacja ale mogę polecić automyjnię na Bystrzyckiej 69B, Basja na Borowskiej i Ślężna 182 (chłopaki są czasem zawaleni robotą) - mają też sklep automuza.pl / cardetailer.pl

Zawsze możesz też podjechać do chłopaków tutaj: wroclawcarspa.pl - Juliana Tuwima 16. Tylko często też są pewnie zawaleni robotą.

Pozdro

Troll71 - 24 Maj 2013, 09:05

Lokalizacja nie ma znaczenia. Dla profesjonalnej roboty jestem w stanie przejechać przez miasto raz w tygodniu.

Basja zdecydowanie nie spełnia moich oczekiwań. Zwykła myjnia jakich wiele...
Szukam czegoś gdzie moje auto po kilku wizytach nie będzie wymagało ponownej korekty i zabezpieczania...

Pozdrawiam

Birkhof - 24 Maj 2013, 09:44

Troll71 napisał/a:
Lokalizacja nie ma znaczenia. Dla profesjonalnej roboty jestem w stanie przejechać przez miasto raz w tygodniu.

Basja zdecydowanie nie spełnia moich oczekiwań. Zwykła myjnia jakich wiele...
Szukam czegoś gdzie moje auto po kilku wizytach nie będzie wymagało ponownej korekty i zabezpieczania...

Pozdrawiam

Hej, faktycznie gdybym układał w kolejności to Basje bym na ostatnim miejscu ustawił.

W takim razie w kolejności - wg mnie - od najbardziej profesjonalnej roboty: carspawroclaw.pl, Ślężna 182, Bystrzycka (tu jest chłopak, chyba właściciel, który bardzo się stara, z tego co podejrzałem pracuje na KENOTEK i nawet po podstawowym myciu używa kompresora do wydmuchania wody ze szczelin).

Co do carspawroclaw lub na Śleżną najlepiej chyba się umówić telefonicznie na konkretną godzinę. A bynajmniej zadzwonić czy z marszu przyjmą :-)

Jakbyś testował którąś z opcji to daj znać czy jesteś zadowolony :-)

Troll71 - 24 Maj 2013, 09:48

Mieszkam na krzykach więc wypróbuje w najbliższym czasie i napiszę jak wrażenia :) .

Dzięki za pomoc :good:

Pozdrawiam

Shaddy - 30 Maj 2013, 07:06

Czy coś wiadomo może odnośnie nowej lokalizacji myjni z Kępińskiej? Z tego co wiem to w starym miejscu działa tylko do końca maja. Od kiedy "na nowym"?
wkr - 4 Czerwiec 2013, 10:04

Up! Czy myjnia jest jeszcze czynna w "starej" lokalizacji ?
miodek - 4 Czerwiec 2013, 13:44

Mam info z pierwszej ręki, od właściciela z niedzieli. Myjnia na kepińskiej bedzie działać do sierpnia (tylko nie wiem czy z sierpniem łącznie czy w sierpniu już bedzie zamknięta). Na miejscu gdzie teraz jest myjnia ma być wybudowany Lidl. Nowa lokalizacja tak jak ktoś już wspominał to Krakowska i podobno pozwolenia itp są już w znacznej części załatwione.
wkr - 4 Czerwiec 2013, 15:17

miodek, :good:
Manolito77 - 6 Czerwiec 2013, 14:07

miodek napisał/a:
Na miejscu gdzie teraz jest myjnia ma być wybudowany Lidl.
Już chyba trochę na łeb upadli. Lidl jeden już jakieś 800m dalej - przy ul. Obornickiej/stacji Shell. Ciekaw jestem na ile mają oszacowanych potencjalnych odbiorców z Lidla na Kępińskiej. Chyba, że bazują tylko na klientach z ul. Kamieńskiego bo Polanka i Różanka jednak bliżej ma do Obornickiej.
Pzdr.

Shaddy - 7 Czerwiec 2013, 23:37

Nie takie głowy jak my ustalają lokalizację dla sklepów Lidl, Bierdonka etc. Pojedź na Ołtaszyn, tak pomiędzy trzema Biedronkami zrobisz spacer, który zajmie Ci mnie niż 15 min, a każdej jest naprawdę spory ruch. Tu akurat podejrzewam bardziej bliskość stacji Shell. Jeszcze tego nie rozpracowałem, ale firmy lubią być obok siebie.
I na koniec mojego OT to choć nie lubię Biedronki, Lidli i innych to ich model prowadzenia interesu zasługuje na Nobla.

P.S. Czekam z utęsknieniem na przeprowadzkę na Krakowską :)

native - 8 Czerwiec 2013, 11:15

Ja też czekam! tym bardziej że będę miał bliżej ;) jak jeszcze znajdzie sie tam miejsce żeby spokojnie sobie wytrzeć auto to bedzie w ogóle super.
Shaddy - 8 Czerwiec 2013, 11:24

Mieszkam w Radwanicach i jeżdżę Krakowską codziennie, ale jakoś nie bardzo wiem gdzie byłoby tyle wolnego placu na 3 stanowiska. Obstawiam więc jakieś zakamarki. Tak czy inaczej będzie git bo blisko :)
jankess - 8 Czerwiec 2013, 12:54

Szkoda, że tak daleko :( Z muchoboru kawał drogi :x
bulpit - 10 Czerwiec 2013, 23:30

Przenosiny myjni z Kępińskiej na Krakowską

Myjnia na Kępińskiej działać będzie na 100% do końca lipca a na 80 % do 4 sierpnia włącznie.

Od 5 sierpnia rozpocznie się rozbiórka obiektu. (jeśli jakieś terminy ulegną zmianie to oczywiście postaram się was o tym poinformować)

Odnośnie Krakowskiej papiery, papiery i jeszcze raz papiery ale ciągle do przodu ;) i oby tak dalej.

O dokładnej lokalizacji poinformuję po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Ale powiem że myjnia będzie widoczna z z ulicy.

vtec - 11 Czerwiec 2013, 15:32

Witam Wszystkich,

To mój pierwszy post nielicząc przywitania. Właśnie sprawdzałem czy Kępińska jeszcze działa i zaraz się tam wybieram opłukać samochód. Przepraszam, że może nie w tym wątku, ale korzystam, że czytają tu osoby z Wrocławia. Mieliście ostatnio coś takiego na samochodach:

http://www.twojapogoda.pl...jemniczy-deszcz

Zachodziłem w głowę co to jest. Okazało się, że dopadł nas piasek z Sahary. Będziemy mieli teraz afrykańskie swirle ;-)

Pozdrawiam,
Vtec

faraon3021 - 12 Czerwiec 2013, 19:54

vtec napisał/a:
Okazało się, że dopadł nas piasek z Sahary. Będziemy mieli teraz afrykańskie swirle ;-)

Ja mam to kadego roku. :/

jankess - 13 Czerwiec 2013, 09:04

Dzisiaj z rana odwiedziłem BP na Legnickiej z własnym arsenałem... Z rana, więc pusto. Ale postanowiłem nie iść na przypał tylko grzecznie się zapytałem, czy nie będzie to problem, jeśli oblecę sobie autko swoim szamponem z wiadrami - gość się rozejrzał, 4 stanowiska wolne, pusto - i zgoda otrzymana :D 20 minut później zaczęła już się robić kolejka, więc jako tako zdążyłem ;)

Pierwsza samodzielna walka na bezdotyku zakończona sukcesem ;)

Shaddy - 14 Czerwiec 2013, 10:59

jankess zawsze twierdziłem, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Kiedyś byłem w Karpaczu i był taki ścisk, że nie było już gdzie auta zostawić. Podjechaliśmy pod bramę starszej babci i zapytaliśmy czy za 5 zł możemy u niej w ogródku przyparkować na parę godzin. Babcia powiedziała, że spoko za darmo możemy, a jak wróciliśmy to jeszcze kompot z rabarbaru nam dała, "bo pewnie chłopcy pić Wam się chce". Sorry za OT.

bulpit napisał/a:
O dokładnej lokalizacji poinformuję po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Ale powiem że myjnia będzie widoczna z z ulicy.

:good: Grunt to frontem do klienta. Czekamy zatem :)

Tomek WRO - 23 Czerwiec 2013, 10:12

Wczoraj byłem opłukać z kurzu auto na ehrle na krakowskiej. Dostałem info od pracownika z autobliźniaka żeby nie używać wody demineralizowanej. Klienci wczoraj narzekali, że zostają plamy na lakierze i uszczelkach. Pewnie w tygodniu jakiś serwis naprawi to.
andrew9 - 24 Lipiec 2013, 13:09

Manolito77 napisał/a:
miodek napisał/a:
Na miejscu gdzie teraz jest myjnia ma być wybudowany Lidl.
Już chyba trochę na łeb upadli. Lidl jeden już jakieś 800m dalej - przy ul. Obornickiej/stacji Shell. Ciekaw jestem na ile mają oszacowanych potencjalnych odbiorców z Lidla na Kępińskiej. Chyba, że bazują tylko na klientach z ul. Kamieńskiego bo Polanka i Różanka jednak bliżej ma do Obornickiej.
Pzdr.

Przeglądam temat od początku i sam miałem to napisać. Ale LIDL stara się właśnie konkurować z Biedronką - po części asortymentem i niektórymi przynajmniej cenami, a od jakiegoś czasu także lokalizacjami. Mam jednak wrażenie, że trochę nieudolnie (ale trudno oceniać).

Żeby nie było zupełnie OT - kilka postów wcześniej ktoś pytał o dobrą myjnię ręczną we Wrocławiu. Sprawdzę polecone, natomiast też dzisiaj czytając forum trafiłem na ogłoszenie takiej:

http://www.lackprotect.pl/

Czy na jej temat ktoś może się wypowiedzieć?
(w sumie to najbardziej interesuje mnie tutaj kompleksowa usługa - z dokładnym czyszczeniem wnętrza. Bo późniejsze - regularne mycie - wolę już raczej robić sam)

bulpit - 1 Sierpień 2013, 08:43

Myślę że ma dobrą informację:

Myjnia przy ul. Kępińskiej jeszcze troszkę podziała.

W sierpniu można się jeszcze bez problemu myć.

Jak będę wiedział o terminie zamknięcia poinformuje wasz oczywiście o tym fakcie.

red - 1 Sierpień 2013, 08:45

bulpit napisał/a:

andrew9 - 1 Sierpień 2013, 08:55

Dobrze wiedzieć, chętnie w końcu wypróbuję :)

Ostatnio nawet miałem, ale jak podjechałem (bardziej, żeby zobaczyć, gdzie to jest i jak wygląda) to zapowiadało się na deszcz, więc zrezygnowałem. Ale w weekend już chętnie.

[ Dodano: 1 Sierpień 2013, 14:49 ]
Jeszcze dopytam - jako, że nigdy wcześniej nie myłem samochodu na tego typu myjni - czy trzeba na coś uważać? Mam tu na myśli głównie nie uszkodzenie czegoś - np. lakieru, bo kilka osób pisało, że myjka ma bardzo dobre ciśnienie.

(sorry za post pod postem, ale piąty raz próbuję edytować poprzedni i cały czas otrzymuję informację o błędzie..)

cash - 1 Sierpień 2013, 23:48

andrew9, uważaj na odpryski i generalnie 30cm to takie minimum, bliżej nie przykładaj strumienia, przy myciu programem 2, lanca trzymana oburącz :D
Ziuum - 2 Sierpień 2013, 14:34

Można mieć pecha, to zależy nie tylko od odległości, ale i od "sikawki" (bez skojarzeń:D)
Manolito77 - 3 Sierpień 2013, 21:36

bulpit napisał/a:

No to gitarrra!!! :good:
Akurat jak wrócę w poniedziałek z urlopu z Władka to będę mógł ogarnąć auto. Tak jak za 2 tygodnie kiedy wrócę z następnego urlopu na Słowacji. :song:
Pzdr.

Thomas207 - 4 Sierpień 2013, 19:50

Dobre info, bo akurat mam do ogarniecia 508 po wyjezdzie do Chorwacji, zobaczymy jak sobie myjnia da rade z muchami po 2500 km autostrada ;)

Jakby ktos chcial wpasc to jutro bede pewnie kolo 20-21 na myjni na Kepinskiej.

letis - 5 Sierpień 2013, 11:53

Tomek WRO napisał/a:
Wczoraj byłem opłukać z kurzu auto na ehrle na krakowskiej. Dostałem info od pracownika z autobliźniaka żeby nie używać wody demineralizowanej. Klienci wczoraj narzekali, że zostają plamy na lakierze i uszczelkach. Pewnie w tygodniu jakiś serwis naprawi to.

Tomek ta myjnia to sorry gregory ale pożal się... u mnie zostawia straszne plamy na całym aucie (osad jakiś biały). Czekam na otwarcie myjni na Krakowskiej i mam nadzieję że z sąsiadem z Radwanic się kiedyś wybiorę na wspólne mycie :P

red - 6 Sierpień 2013, 15:07

Thomas207 napisał/a:
Jakby ktos chcial wpasc to jutro bede pewnie kolo 20-21 na myjni na Kepinskiej.

I co tam, byłeś myć? Bo ja wjechałem ok 20:10 i Cię nie widziałem.

Manolito77 - 6 Sierpień 2013, 15:08

Byłem wczoraj na Kępińskiej około 20:30-21:00 i myjnia dała radę z robalami po 500km trasie z Władka.
Za tydzień jeszcze trasa Wrocław - Besenova - Wrocław więc też będzie opcja do mycia.
Pzdr.

Thomas207 - 6 Sierpień 2013, 18:03

red, bylo dac znac, w koncu pojechalem wczesniej bo mialem po drodze ;)
Shaddy - 28 Sierpień 2013, 21:43

letis napisał/a:
Tomek ta myjnia to sorry gregory ale pożal się... u mnie zostawia straszne plamy na całym aucie (osad jakiś biały). Czekam na otwarcie myjni na Krakowskiej i mam nadzieję że z sąsiadem z Radwanic się kiedyś wybiorę na wspólne mycie

Na Krakowskiej to można ewentualnie opłukać dywaniki gumowe. Niestety jest to chyba najgorsza myjnia w mieście. Podpowiem, że znacznie lepiej radzi sobie myjnia na Lukoil'u na Bardzkiej. Tyle tylko, że ostatnio coś strasznie skrócili czas mycia za 1 zł :/

Manolito77 - 29 Sierpień 2013, 10:26

Mam nadzieję, że właściciel nie ma nic przeciwko temu, że to info tu wrzucam.
Kępińska zostaje jeszcze do końca września - co mnie mocno cieszy. Tak to ocenia Michał "Bulpit", z którym rozmawiałem na myjni przedwczoraj wieczorem na miejscu.
Pzdr.

automobile - 5 Wrzesień 2013, 22:46

Manolito77, a jakieś szczegóły apropo nowej lokalizacji też mówił, tzn. gdzie na Krakowskiej ona stanie, ile stanowisk i kiedy się tego można spodziewać?

Druga sprawa, rozmawiałem na Kępińskiej kilka miesiący temu z człowiekiem od CMK myjnie, wspominał coś o swojej nowej myjni na Karkonoskiej (tudzież w okolicy tejże ulicy), ktoś coś wie na ten temat? Nie miałem już potem przyjemności go spotkać, a strona internetowa cmkmyjnie.pl milczy sobie póki co.

BiLu - 6 Wrzesień 2013, 09:24

automobile napisał/a:

Druga sprawa, rozmawiałem na Kępińskiej kilka miesiący temu z człowiekiem od CMK myjnie, wspominał coś o swojej nowej myjni na Karkonoskiej (tudzież w okolicy tejże ulicy), ktoś coś wie na ten temat? Nie miałem już potem przyjemności go spotkać, a strona internetowa cmkmyjnie.pl milczy sobie póki co.

stoi gotowa, wypasiona, z banerem na płocie "wkrótce otwarcie" już od dawna...

cmk - 7 Wrzesień 2013, 11:12

BiLu napisał/a:
stoi gotowa, wypasiona, z banerem na płocie "wkrótce otwarcie" już od dawna...

Myjnia przy ul. Karkonoskiej nie jest wyprodukowana przez CMK myjnie.
Jedyna do tej pory myjnia we Wrocławiu wyprodukowana przez nas to myjnia przy ul. Kępińskiej 1. W tym roku powstanie jeszcze jedna we Wrocławiu ale do czasu uzyskania PnB nie zdradzę lokalizacji.
Pozdrawiam Zespół CMK myjnie

Manolito77 - 9 Wrzesień 2013, 15:43

automobile napisał/a:
Manolito77, a jakieś szczegóły apropo nowej lokalizacji też mówił, tzn. gdzie na Krakowskiej ona stanie, ile stanowisk i kiedy się tego można spodziewać?

Nie padło miejsce odnośnie konkretnej lokalizacji a i ja też jakoś nie wnikam bo dla mnie to już mocno odległa miejscówa. Póki co cieszę się, że jeszcze działa Kępińska bo mam rzut beretem od jamy.
Co do startu na Krakowskiej to zapewne nie wcześniej jak początek roku przyszłego, mooooooże sama końcóweczka obecnego choć jeśli się jeszcze przedłuża procedura ze zdobyciem PnB to pewnie bardziej początek 2014.
To są oczywiście tylko moje prywatne rokowania.
Pzdr.

bodi - 9 Wrzesień 2013, 21:46

A czy na Kępińskiej zmieniły się ceny (czasy)? Podjechałem sobie ostatnio moim Jagiem XJ longiem (czyli ze 2x więcej blachy niż w dotychczas mytych pojazdach), wrzuciłem 2 zecisze ,zapianowałem cały i nie wiedziałem co dalej pianować :) wystarczyło mi jeszcze na pół samochodu.
Kwestia nabytej wprawy (nie miałem wiele okazji), czy zmienił się czas?

pozdrawiam

Thomas207 - 9 Wrzesień 2013, 23:02

No wlasnie, ja 508ke tez oblecialem za 2 zl dwa razy dookola + nadkola z felgami... :dontknow:
red - 10 Wrzesień 2013, 09:52

Chyba coś się zmieniło, bo mam podobne spostrzeżenia do piany XL 8-)
walz - 12 Wrzesień 2013, 12:04

Miałem nadzieję, że myjnia na Krakowskiej wystartuje szybciej :/ Niestety bezdotyki w tej okolicy to straszna parówa. Byłem ostatnio na lukoilu, to tylko straciłem swój czas, nie mówiąc o tych kilku złociszach :thumbdown:
bulpit - 13 Wrzesień 2013, 12:40

Odnośnie czasów przy Kępińskiej.
Od samego początku funkcjonowania myjni po dziś dzień czasy są takie same i nigdy nie były zmieniane.

[ Dodano: 13 Wrzesień 2013, 12:43 ]
Myjnia przy Kępińskiej działa do 6.10.2013
6 października (niedziela) jest ostatnim dniem funkcjonowania myjni.
Od 7 października (poniedziałek) rusza rozbiórka.

Przybliżony czas uruchomienia i oddania do użytkowania myjni w nowej lokalizacji (ul. Krakowska) podam już niebawem.

Talent - 21 Wrzesień 2013, 20:25

a czemu rusza rozbiórka ? byłem tam dzisiaj i bardo fajnie sie myło ;( moja ulubiona myjka to jest ;)
kubisimo - 22 Wrzesień 2013, 15:20

gdzieś głębiej jest napisane, że problemy z dzierżawą terenu.
bulpit - 28 Wrzesień 2013, 21:10

Dokładnie jakiś czas temu dostałem wypowiedzenie umowy dzierżawy terenu i muszę się zawijać z całym dobytkiem :(
Thomas207 - 5 Październik 2013, 12:35

Jedzie ktos dzis albo jutro na pozegnanie Kepinskiej? :)
miodek - 5 Październik 2013, 19:56

Ja jutro jadę :cry: okolo 19 będę.
Thomas207 - 6 Październik 2013, 11:37

Tez wpadne o 19. Ktos jeszcze?
Manolito77 - 8 Październik 2013, 10:05

Ja po powrocie ze Słowacji wczoraj podjechałem na Kępińską z nadzieją, że może się coś jeszcze przesunęło z rozbiórką to bym sobie auto po trasie ogarnął. Jednak nie ma zmiłuj - zobaczyłem jedynie, ze rozbiórka myjni się rozpoczęła i nici z mycia. Trzeba będzie ręcznie auto gdzieś ogarnąć.
Pzdr.

bulpit - 17 Październik 2013, 04:16

21 października rusza budowa myjni przy ulicy Krakowskiej 124-126
red - 17 Październik 2013, 09:09

bulpit, nareszcie, bo nie ma gdzie auta umyć w mieście :) Znasz może szacunkowy czas zakończenia?
Arkady - 19 Październik 2013, 16:02

najwyższa pora :)
letis - 23 Październik 2013, 13:19

Robota idzie pełną parą :) Ciężki sprzęt na miejscu ostro walczy, przyłącza widzę że też się robią i bardzo dobrze :)
Czekamy :)

letis - 30 Październik 2013, 06:56

Pytanko mam koledzy, czy macie jakąś myjnie do której jak pojedziecie wiecie że umyją wam auto nie wycierając ścierą i środki użyte będą troszkę lepsze niż ludwik? Zima się zbliża, raczej na bezdotyku auta się nie ogarnie (a niestety nie mam garażu itp). No i żeby mycie nie kosztowało worek złota :)
Thomas207 - 30 Październik 2013, 14:18

W pasazu grunwaldzkim daja rade. Raz wprawdzie mylem (z zimowego syfu) i szkod nie narobili.
bulpit - 4 Listopad 2013, 20:15

letis napisał/a:
Zima się zbliża, raczej na bezdotyku auta się nie ogarnie

Błędne myślenie.
Jeszcze trochę cierpliwości i ruszy myjnia na Krakowskiej (przy ŚLIMAKU) a tam czy to lato czy to zima auto swe domyjesz. Programy od 1 do 4 są na ciepłej wodzie a suszarką wydmuchasz wodę z pod uszczelek, klamek, zamków i auto rano otwierasz bez problemu. Wiem bo sam testowałem przy -12 stopniach :)

letis - 4 Listopad 2013, 20:17

No mam nadzieję że lada moment otworzą w sumie będę miał bardzo blisko.
Manolito77 - 6 Listopad 2013, 14:35

Jak będzie w miarę sucho to pewnie tam od czasu podjadę na odszczurzenie auta. Jeśli będzie breja zimowa na ulicach to jechanie na drugi koniec miasta mija się z celem bo po umyciu i powrocie na drugi koniec Wrocławia auto znów będzie uwalone... :/
Co do zimowego mycia to potwierdzam - nie raz myłem na Kępińskiej auto mocno uwalone solą i breją i nie dość, że wszystko ładnie schodziło to jeszcze nie było problemów z uszczelkami itp, choć nie używałem suszarki (może dlatego, że przed zimą uszczelki zawsze smarnę jakimś preparatem do tego celu).
Pzdr.

OsiemKilo - 6 Listopad 2013, 16:18

Potwierdzam, że dobrze zabezpieczone uszczelki nie stwarzają problemów zimą. Jednak jak ma sie auto otwierane tylko z kluczyka to może zrobić sie problem i wcześniejsze wysuszenie niewiele pomoże.
Korzystałem z myjni na kępińskiej zeszłej zimy kilka razy i domywanie auta naprawdę było bardzo dobre, ale jeśli chodzi korzystanie z suszarki w zimie to jestem na nie :thumbdown: . W minusowych temperaturach przewód od suszarki był cały skuty lodem, był ciężki a jak przypadkowo otarł mi sie o lakier to :cry: naszczęście obeszło się bez ran na lakierze ;)
Więcej napewno sie skuszę na suszenie auta w srodku zimy ale mycie jeździł będe :)

maciek-drummer - 12 Listopad 2013, 18:25

Czy ta piana XXL była bezpieczna dla wosków ??? Bo zastanawiam się czy nie będę tam jeździł ze swoją ręczną pianownicą
red - 12 Listopad 2013, 19:57

Zjadała aż piszczało. Jej cel to dobrze domywać, a nie pieścić woski :)
Arkady - 13 Listopad 2013, 18:44

ktoś wie kiedy otwierają myjnię przy ślimaku?

[ Dodano: 14 Listopad 2013, 10:33 ]
Sami sobie odpowiem, bo dzisiaj tamtędy przejeżdżałem :)
Na moje oko to myjnia (przy ślimaku, ul. Krakowska) w tym roku nie ruszy, grzebią się jeszcze w ziemi :(

bulpit - 16 Listopad 2013, 21:24

Co do myjni na Krakowskiej przy ślimaku.

18.11.2013 zakończą się prace ziemne
19.11.2013 ruszamy z układaniem kostki i montażem konstrukcji oraz technologii. Etap ten zajmie około 2 tygodni i myjnia będzie funkcjonowała. Ale. Jak zawsze musi być jakieś ale ;) Od nadzoru budowlanego trzeba jeszcze uzyskać dopuszczenie do użytkowania obiektu. Ale jestem dobrej myśli że w połowie grudnia ruszymy z myciem ;)

Trzymajcie kciuki i módlcie się za dobrą pogodę i o to aby nadzór budowlany szybko przyszedł na odbiór obiektu ;)

Arkady - 17 Listopad 2013, 23:56

Dzięki za info - dzisiaj byłem specjalnie w kościele :)
native - 18 Listopad 2013, 16:15

miejscówka jak dla mnie super ;) więc bede stałym klientem, trzymam kciuki za planowe otwarcie.
Thomas207 - 30 Listopad 2013, 13:29

Kiedy otwarcie? Gdzie teraz myc auto oprocz Autospa?
balcerek - 30 Listopad 2013, 15:20

Strzegomska-Rogowska powstaje myjnia na 99% CMK ! :ad:
Manolito77 - 2 Grudzień 2013, 09:25

Ooooo - Strzegomska/Rogowska to zawsze jednak bliżej mi tam niż do Krakowskiej. :song:
pioteropa - 14 Grudzień 2013, 10:18

Jakies nowe info w sprawie otwarcia Krakowskiej ?
Tomek WRO - 14 Grudzień 2013, 11:05

Byłem w tygodniu na bezdotyku na Wyszyńskiego przy Jaracza koło Shella. Nie polecam. Mycie podstawowe jest szamponem, ciśnienie niby mocne ale nie domywa. Po całości zabiegu stwierdziłem, że VPNSF jest mocniejsza niż tamtejszy szampon. Auto było tak samo brudne jak przed tym "myciem".
bodi - 15 Grudzień 2013, 16:22

Thomas207 napisał/a:
Kiedy otwarcie? Gdzie teraz myc auto oprocz Autospa?

Właściwe pytanie to: Gdzie myć?
W Autospa nie ma niestety aktywnej piany. Mycie jest proszkiem.

Chyba trzeba będzie wyciągnąć myjkę + pianownicę z pakamery ;)

Thomas207 - 15 Grudzień 2013, 22:48

Ja na chwile obecna uskuteczniam mycie na BP na Legnickiej (skrzyzowanie z Milenijna). Nikt sie poki co nie czepia o wiadra, a bylem juz z 3 razy.
Tomek WRO - 16 Grudzień 2013, 10:15

Na Autospa lub innym bezdotyku jest możliwość nalania wody do wiareka? Czy lepiej zakupić pokrywki i wieźć wodę z domu? Nie chce mi się w domu sprzętu rozkładać, za zimno, zaraz ciemno ;) A tu hyc szybko umyję i do garażu :)
red - 16 Grudzień 2013, 10:23

Lepiej weź z domu - napełniane z lancy trwa bardzo długo...
Thomas207 - 16 Grudzień 2013, 14:58

Ja mam wiadra z Castoramy z pokrywka, daja rade sie przewiezc bez powodzi w aucie ;)
cash - 16 Grudzień 2013, 15:15

Byłem dziś na BP/Legnicka stałem w kolejce :D kiedy już nadeszła moja kolej zauważyłem , że ktoś z obsługi dziwnie obserwuje wszystkich myjących, taki troche psychiczny "poganiacz" godzina 12 w południe co trzeci auto to taxa... chyba najlepiej na pułaskiego zajechać na myjke i wziąć sobie stanowisko za kilka zł na kilka min i na legalu bez stresu sobie ogarnąć auto.
Tomek WRO - 16 Grudzień 2013, 21:43

Piotrek a, w którym miejscu jest ta myjka na Pułaskiego? Dzisiaj byłem u rodziców to wziąłem magi i marolexa. Chciałem opłukać na ehrle na LUKoil ale była zamknięta. Narazie zapowiadają pogodę bez mrozów to można ogarnąć jakieś wiadra :)
cash - 16 Grudzień 2013, 22:42

Tomek WRO, https://maps.google.com/maps?q=wroclaw&hl=pl&ie=UTF8&ll=51.098724,17.044666&spn=0.000347,0.000567&sll=37.0625,-95.677068&sspn=40.409448,74.267578&t=h&hnear=Wroc%C5%82aw,+Wojew%C3%B3dztwo+dolno%C5%9Bl%C4%85skie,+Polska&z=21 liście zasłaniają stanowiska, jedno z nich jest na wynajem, z cennika wynika, że oplaca sie tylko umyc i spadac :) bo za inne zabawy to juz sie zaplaci słono mimo, że sam wszystko robisz :mrgreen:
native - 17 Grudzień 2013, 11:22

zupełnie o tym miejscu zapomniałem, a mam je pod domem. to jest na powietrzu czy w jakimś budynku?
red - 17 Grudzień 2013, 11:29

Takie wiaty są - tutaj widok ze street view.
dw4463757 - 17 Grudzień 2013, 13:26

Standardowo pojechałem na Pułaskiego bo po zamknięciu Rychtalskiej tam cały czas myję, a tu... Koniec samoobsługi.
Dlaczego? Bo to trzeba szybko myć, bo nie ma czasu na "takie rzeczy", no i to się w ogóle nie opłacało. Więc miejscówka spalona.

cash - 17 Grudzień 2013, 16:55

To może castorama/magnolia u góry, powiedzmy 3cia w nocy z wiaderkami :D w takim swietle zacieków pan nie zrobisz ;)
red - 17 Grudzień 2013, 17:35

Po zamknięciu sklepów wyłączają tam światła :thumbdown:
Tomek WRO - 17 Grudzień 2013, 17:36

Do której na AutoSpa gonią z wiaderkami? Mam do ogarnięcia swoje 3 auta :o
cash - 17 Grudzień 2013, 18:24

red, też dobrze :evil:
Tomek WRO, nie łatwiej Ci pod domem? :P

Tomek WRO - 17 Grudzień 2013, 18:39

Piotrek no łatwiej ale jak jest ciepło i dłużej jaśniej ;) Przygotowanie, mycie, suszenie/docieranie potem sprzątnięcie całego bałaganu zajmuje mi ok 2-2,5h i muszę zmieścić się do 15-16 bo potem już ciemno mam a światło tylko pod garażem. Jutro kończę pracę o 18 i odbieram kogoś przed 20 z pkp więc mógłbym ten czas jakoś rozsądnie zagospodarować :D
native - 17 Grudzień 2013, 22:46

to uderzaj na Auto Spa o tej godzinie to juz nie bedzie za duzo ludzi tam
bulpit - 30 Grudzień 2013, 22:57

Jeśli jutro 31.12.2013 uda się odebrać papier od straży pożarnej to zanosimy komplet dokumentów do nadzoru budowlanego i czekamy na dopuszczenie obiektu do użytkowania. Mając ten papier myjnia zostaje otwarta na wasze podboje :) Trzymać kciuki za odbiór!!!!
red - 31 Grudzień 2013, 09:17

Trzymam mocno! Już mam dość tych polewaczek i ciśnienia jak z konewki na innych bezdotykowych "myjniach".
native - 31 Grudzień 2013, 15:18

czekamy na otwarcie =]
dw4463757 - 3 Styczeń 2014, 13:53

Czy dzisiaj można już z wiaderkami podjechać wieczorem? ;)
Shaddy - 7 Styczeń 2014, 20:12

Michał czy jest szansa na mycie przed weekendem?
native - 11 Styczeń 2014, 21:23

jak tam coś się ruszyło w temacie otwarcia?
bulpit - 13 Styczeń 2014, 14:30

Odbiór Odbiór i po odbiorze :)
Wszystko pozytywnie.
Potrzebujemy jeszcze kilka dni aby uruchomić całą technologię.

Wstępny termin na udostępnienie myjni dla klientów planowany jest na najbliższą niedzielę 19.01.2014.

Gdyby miało się coś zmienić będę pisał.

Pozdrawiam

Thomas207 - 13 Styczeń 2014, 18:45

Rewelacja :)
Manolito77 - 14 Styczeń 2014, 09:17

To w sumie przenosiny z Kępińskiej poszły w miarę płynnie. ;)
OsiemKilo - 14 Styczeń 2014, 22:35

Ja wczoraj już nawet wjechałem na teren myjni, prawie sie ustawiłem na stanowisku jednak załapałem, że nie ma automatów na wrzucanie kasy i ścian między stanowiskami :P Wstrzeliłem sie w moment kiedy było na chwilę otwarte bo koparka przejeżdzała :D
Może w przyszłym tygodniu zrobimy jakies zbiorowe mycie aut na krakowskiej?

balcerek - 15 Styczeń 2014, 11:53

Jestem za :D
native - 15 Styczeń 2014, 12:00

a jest tam gdzieś z boku miejsce żeby myjki nie blokować?
Manolito77 - 15 Styczeń 2014, 13:01

Jeśli gabaryt i zagospodarowanie będzie takie jak na Kępińskiej to spokojnie jest na kostce brukowej miejsce na jakieś auto z boku do wycierania itp, itd.
Na Kępińskiej był ten dodatkowy plus, że do myjni przylegał dość spory utwardzony plac więc można tam było i z 10 aut postawić i sobie dopieszczać po umyciu czy też przed umyciem na myjce.
Pzdr.

OsiemKilo - 15 Styczeń 2014, 17:31

No tutaj z przestrzenią na kostce tak średnio. Miejsce ogólnie jest na wjazd auta na stanowisko jednak myśle, że 3-4 aut mozna z boku postawić wliczając 2 stanowiska do odkurzania. Poza kostką jest ziemia ale czy można na nią wjechac to nie wydaje mi się.
native - 15 Styczeń 2014, 18:02

to co może w niedziele na otwarcie wieczorkiem? żeby dużo ludzi nie było :P
letis - 15 Styczeń 2014, 19:00

Nice idea :) Ja się tam piszę :) Ostatnio kupę kasy straciłem na "płukowsiku" na przeciwko praktikera. Może teraz uda się umyć auto w spokoju :P
OsiemKilo - 15 Styczeń 2014, 22:26

Ja w sumie z chęcią bym sie pojawił tylko pytanie o której mielibyśmy się spotkać, bo wyjeżdzam na weekend i wrócę pewnie po 18 w niedzielę. W zasadzie po trasie fura będzie sie nadawała w sam raz do mycia, jednak osobiście wolałbym np. poniedziałek albo inny dzień tygodnia ale to już jak uważacie.
cash - 15 Styczeń 2014, 22:30

otwarcie zimowego sezonu? :D
dw4463757 - 15 Styczeń 2014, 22:37

A czy ktoś może napisać, bo nie mogę znaleźć info, gdzie dokładnie na Krakowskiej to się znajduje? Tak jakby przyrównać np. do Traugutta i Selgrosa? :D
kubak89 - 15 Styczeń 2014, 23:42

dw4463757, https://maps.google.pl/maps?q=51.087843,17.068767&hl=pl&ll=51.087711,17.069567&spn=0.002894,0.006968&num=1&t=h&z=18
native - 16 Styczeń 2014, 00:01

to co może 18-19?
kubak89 - 16 Styczeń 2014, 00:07

Nie ma co się umawiać :) jeszcze nie wiadomo czy będzie czynne.
Manolito77 - 16 Styczeń 2014, 08:27

Dokładnie. Najpierw niech Bulpit potwierdzi datę otwarcia potem będzie można zacząć licytację terminu spotu.
Pzdr.

OsiemKilo - 16 Styczeń 2014, 11:51

No pewności 100 procentowej nie ma, Bulpit jednak pisał o niedzieli i ja osobiście usłyszałem, że będzie otwarte w niedziele. Jak udało mi się wjechać na myjnie to facet co wyszedł do mnie powiedział, że w niedziele będzie już otwarte.
Jednak mimo tego lepiej/bezpieczniej byłoby się umówić na jakiś dzień tygodnia ;)

Shaddy - 16 Styczeń 2014, 23:09

Dobrze, że myjnia 24h, bo zapowiadają się niezłe kolejki :) Dobrze też, że mam do niej rzut beretem. Czekam cierpliwie na otwarcie :)
balcerek - 17 Styczeń 2014, 08:58

Kolejna CMK przy Strzegomskiej już prawie wybrukowana :)
Manolito77 - 17 Styczeń 2014, 09:57

balcerek napisał/a:

Tam będę miał trochę bliżej niż na Krakowską. ;)

cash - 17 Styczeń 2014, 10:28

Tylko sądząc po osiedlach jakie ją otaczają, to koleka bedzie nie mała...
Manolito77 - 17 Styczeń 2014, 12:52

Być może - zwłaszcza, że to prawie w środku osiedla stoi (o ile dobrze kojarzę). Kepińska jednak była trochę schowana i pewnie nie wszyscy o niej wiedzieli ale i tam czasem się zdarzała kolejka 4-5 aut ale też i pory całkiem spokojne gdzie wjeżdżało się prosto na stanowisko.
Pożyjemy, zobaczymy.

balcerek - 17 Styczeń 2014, 12:52

Zawsze możesz zadzwonić do mnie i zapytać jak wygląda sytuacja mam świetny widok z okna :lol:
bulpit - 17 Styczeń 2014, 22:29

Krakali krakali no i wykrakali :(

Niedzielne mycie nieaktualne.

Przenosin a raczej przestoju nie wytrzymały regulatory ciśnienia. Na obecna chwilę ciśnienie nie powala.

W środę mają być u nas elementy do wymiany. Jeśli wszystko będzie ok i nie urodzi się nic nowego to planowanie uruchomienie nastąpi w czwartek - piątek

Oczywiście będę informował na bieżąco o postępach w pracy i planowanym uruchomieniu myjni.

Pozdrawiam

Tomek WRO - 17 Styczeń 2014, 22:33

bulpit, dzięki za informację. W takim razie bierę jutro opryskus i jadę na jakąś sikawkę jutro po południu
jarekcrx - 23 Styczeń 2014, 15:28

jakie newsy w temacie?
bulpit - 23 Styczeń 2014, 19:52

Newsy w temacie dobre :)

Jutro piątek 24.01.2013 od godziny 15 puszczamy obiekt do użytku dla klientów :)

Pozdrawiam i zapraszam na Pianę i konkretne ciśnienie ;)

kubak89 - 23 Styczeń 2014, 20:05

bulpit napisał/a:
Newsy w temacie dobre :)

Jutro piątek 24.01.2013 od godziny 15 puszczamy obiekt do użytku dla klientów :)

Pozdrawiam i zapraszam na Pianę i konkretne ciśnienie ;)

O, to już od roku czynne :-] :P

dw4463757 - 23 Styczeń 2014, 20:28

Dalej można z zachowaniem zdrowego rozsądku, w miarę szybko i sprawnie wpadać z wiadrami? :)
Manolito77 - 24 Styczeń 2014, 13:23

dw4463757, myślę, że zmiana lokalizacji nie zmieniła wcześniejszych ustaleń właściciela. Jeśli zrobisz to z głową i bez przegięć (wskazane kiedy na myjni jest luz i sprawnie ogarniane) to sądzę, że problemu nie będzie. Ale to piszę jedynie jako własne odczucie. Najlepiej uzyskaj info od najbardziej zainteresowanego - bulpita.
Pzdr.

dw4463757 - 24 Styczeń 2014, 15:51

Dlatego właśnie wolę zapytać się właściciela, i przy okazji będzie informacja dla wszystkich :)
red - 24 Styczeń 2014, 15:57

Ja bym proponował nie pytać właściciela na forum o takie deklaracje, oficjalne stanowisko znamy i przy tym najlepiej zostać. Piotrek, IMHO załatw to na PW.
cash - 24 Styczeń 2014, 17:16

jakaś ustawaka w weekend? :)
native - 24 Styczeń 2014, 17:29

Ja chętnie bo już felgi mam w innym kolorze :thumbdown: i jestem bardzo ciekaw czy samo cisnienie i 4nano da rade :P
red - 24 Styczeń 2014, 17:48

Jezdemnatak :)
dw4463757 - 24 Styczeń 2014, 18:06

red, right
native - 24 Styczeń 2014, 21:50

tylko mamy mróz, mi to akurat nie przeszkadza bo mam jeszcze plusik w garazu.

to który dzień i jaka godzina bo ja mam otwarty grafik.

cash - 24 Styczeń 2014, 21:59

native napisał/a:
ja mam otwarty grafik

również ;)

OsiemKilo - 25 Styczeń 2014, 14:52

Ja tez sie piszę :) może w niedziele o 17 ?
native - 25 Styczeń 2014, 17:32

mi tam pasuje
letis - 25 Styczeń 2014, 20:28

Zazdraszczam wszelkiego rodzaju garaży itp :P Jutro z tego co widzę koło 17 ma być ok -10stopni... długo chyba tam nie postoimy... Ja zobaczę czy chorubsko które się przypałętało da radę podleczyć może też się pojawię :)
headstar66 - 25 Styczeń 2014, 21:11

Jako nowy użytkownik forum muszę powiedzieć, że dzisiaj po 13 był pełen luz, Autko ładnie umyte (po dłuższej trasie całe w soli). W porównaniu z myjką naprzeciw Praktikera to tu usługa super premium. Oby tak zostało :-]
cash - 26 Styczeń 2014, 12:14

to 17 :good:
OsiemKilo - 26 Styczeń 2014, 16:32

Ja pewnie nie będe mył fury ze względu na mróz ale na pewno przyjadę.
red - 26 Styczeń 2014, 18:38

Panowie, dzięki za spota :good:
native - 26 Styczeń 2014, 19:43

Fura umyta, myjka daje rade :-]

Teraz wystarczy rozmrozić

andrew9 - 28 Styczeń 2014, 07:52

balcerek napisał/a:

Na tą bardzo niecierpliwie czekam.. :)

Wiadomo chociaż orientacyjnie kiedy może być otwarcie?

Chociaż na Krakowską też bym się tymczasem przejechał, bo już na samochód nie mogę patrzeć, a jak ostatnio byłem na BP przy Kromera to w zasadzie tylko opłukałem auto..

Czy nie mając garażu nie boicie się myć na mrozie?

automobile - 28 Styczeń 2014, 10:28

Jak nie masz garażu to możesz auto umyć, a potem zajechać na jakiś ciepły parking, np. w Pasażu Grunwaldzkim, czy Arkadach. Zrobisz zakupy, pójdziesz do kina, a auto sobie przeschnie trochę :)
Seba86 - 28 Styczeń 2014, 11:09

Dokładnie podziemny garaż i fura ładnie sobie obeschnie ;)
balcerek - 28 Styczeń 2014, 16:20

Z tego co wiać to na Stzegomskiej wyszli z ziemi ułożyli puzle to tyle.
Shaddy - 29 Styczeń 2014, 07:54

Cytat:
Czy nie mając garażu nie boicie się myć na mrozie?

Ja myję od czasu do czasu swoje służbowe na tych myjkach i przy lekkim mrozie (do -5) auto mi jeszcze nie zamarazło. Dobrze jest przetrzeć progi bo tam się zbiera woda, która potem zamarza. A z blach wodę zbierze podmuch powietrza. Jasne parę zamarznietych kropli zostanie ale nie ma tragedii.

andrew9 - 31 Styczeń 2014, 06:50

No swego czasu czytałem, że do -10 można, tylko żeby pozaklejać zamki. Ale chyba dotyczyło myjni automatycznych, które jednak są w pomieszczeniu, gdzie temperatura jest wyższa, a potem samochód jest w miarę dobrze suszony. Przy ręczny, na zewnątrz trochę jednak bym się bał.

A i na parkingach podziemnych temperatura nie zawsze jest dodatnia - ostatnio sprawdzałem w Renomie i też było kilka stopni na minusie.

Ostatecznie właśnie w Renomie chciałem samochód umyć bo jest tam jakaś myjnia, ale trudno się było dostać, a i myją chyba parowo i nie do końca byłem do tego przekonany (jednak na samochodzie było trochę zaschniętej soli i bałem się jak to zejdzie i czy nie zaczną trzeć rysując). Natomiast wczoraj w końcu umyłem przy Koronie (też na parkingu) i w sumie jestem zadowolony chociaż drogo było straszliwie..

Za umycie i nawoskowanie zapłaciłem 38 zł (w sumie chcialem samo mycie za 28, ale źle się zrozumieliśmy). Efekt jest bardzo dobry, ale to samo na tej myjni teraz na Krakowskiej zrobiłbym sam za max 12-14. Taki więc chociaż samochód chciałem już umyć i ok, raz mogę tyle zapłacić (jeszcze dzisiaj w świetle dziennym obejrzę, czy wszystko na pewno jest ok (trochę się jednak boję, że ktoś coś maźnie, porysuje itp.) to jednak docelowo tylko Krakowska i mam nadzieję niedługo Strzegomska wchodzą w grę. Nawet z dojazdem, który niestety teraz mam dość spory.

Tomek WRO - 31 Styczeń 2014, 22:18

Z racji dodatniej temperatury pojechałem dzisiaj na Krakowską. Piana XXL, potem płukanie ciepłą wodą. Na aucie jest Colli, a że zima słaba to on dalej siedzi :-]

Co do samej piany to szkoda, że jej czas jest krótszy od czasu lania wody. Piana na omegę kosztowała 3zł a za 5zł spokojnie można opłukać. Jak na szybki bezdotyk, szczególnie że miesiąc auto nie myte - zadowolony jestem z tej myjni. A latem częściej będę wpadał na opłukanie. Potem wyjazd na obwodnicę i auto wysuszone :D

Pytanie do właściciela myjni: jak jest różnica w płukaniu ciepłą wodą demineralizowaną a tą w osmotyczną czy jakoś tak. Po demineralizowanej nie mam zacieków.

letis - 1 Luty 2014, 10:29

Pierwszy raz odwiedziłem dzisiaj myjnię po przenosinach... Powiem tak ... Mega nie mam pytań :P Tylko zastanawiam się czy to etyczne tak "wykańczać" konkurencję w okolicy :P

Chyba będziecie musieli poprawić troszkę drogę dojazdową bo już widać że użytkownicy wytaczają swoją :P

PS
Ładny Touran tam stoi.... czaje się na coś podobnego :)

Shaddy - 1 Luty 2014, 10:42

Paweł, konkurencja poniekąd sama się wykończyła jakością świadczonych usług. Też już jestem po myciu swoich aut, efekt zarówno na srebrnym jak i na czarnym lakierze w pełni zadowalający :) :) :)
hornet - 1 Luty 2014, 12:26

Konkurencja ze swoimi sikawkami to chyba do podlewania trawników się nadaje :D .
red - 1 Luty 2014, 13:07

No raczej, dzisiaj kolejka taka, że auta na ulicy stoją :song: Trochę ten wjazd krótki, często będzie taka sytuacja.
native - 1 Luty 2014, 14:05

haha a miałem dzisiaj jechać, i tak sobie pomyślałem że kolejka pewno na ulice.... no cóż pojade wieczorem :P
red - 1 Luty 2014, 14:06

Też się zjawię wieczorem, bo muszę żonowóz odszczurzyć :)
Tomek WRO - 1 Luty 2014, 14:29

Hehe a ja dalej stoję w kolejce. Również stałem na ulicy. Dzisiaj plukam volvo bo żona narzeka, że brudnym jeździ
native - 1 Luty 2014, 14:50

to co, która godzina :P :P:P
Tobiusz - 1 Luty 2014, 15:41

Koledzy mam pytanie - czy na Krakowskiej jest rozmieniarka banknotów czy tak jak poprzednio trzeba się uzbroić przed myciem?
letis - 1 Luty 2014, 15:56

Jest obsługa która chętnie pomoże w temacie :) Jest nawet szyld że rozmieniają pieniądze :)
Tobiusz - 1 Luty 2014, 15:57

o! To już wiem gdzie wieczorem będzie mycie :)
red - 1 Luty 2014, 17:22

native, jakby co na mnie nie czekaj, bo już byłem tam przejazdem i udało mi się jakoś wbić (czekałem z 15 minut).
OsiemKilo - 1 Luty 2014, 18:32

No ja wczoraj byłem w końcu odszczurzyć swoje auto i faktycznie ruch jak na grunwaldzkim. Jeszcze ze znajomym się spotkałem to troche tam postałem i praktycznie cały czas jakieś auta się myły.
Tobiusz - 1 Luty 2014, 21:14

Byłem dzisiaj koło 17 i muszę powiedzieć - piana jak śmietana! :)

jeszcze 2 tygodnie temu chodził mi po głowie pomysł z zakupem pianownicy ale po dzisiejszym myciu już wiem że nie ma takiej potrzeby :good:

Kolejka była, ale że działają 3 stanowiska to wszystko szło całkiem sprawnie.
Szkoda, że teren dookoła (szczególnie z tyłu przy odkurzaczu) jest słabo oświetlony. Można by pomyśleć o jakimś doświetleniu :-]
Ciśnienie faktycznie jak kolega Bulpit obiecał - jest moc!

Generalnie całość oceniam na 4+! Z tak porządnej myjni jeszcze nie miałem okazji skorzystać.

jedyny minus (oczywiście nie dla właściciela) - kolejki... czuć oddech ludzi z kolejki na plecach i piana nie poleży zbyt długo.

Tomek WRO - 1 Luty 2014, 21:52

Tobiusz, pianowownicę możesz sobie zakupić bo piana XXL żre nie tylko brud ale i LSP ;) No może nie odrazu ale jakbyś często mył to napewno. Latem i późną jesienią nieraz sam podjeżdżałem pod jakiś bezdotyk, szybko obleciałem marolexem z magi a potem płukanie myjką.
kubak89 - 1 Luty 2014, 23:08

Myjnia jest czynna 24 godziny na dobę? Bo jutro koło 8 rano będę w okolicy i zastanawiam się czy będzie otwarta?
bulpit - 1 Luty 2014, 23:11

Planów odnośnie myjni na krakowską jeszcze troszkę jest tylko nie na wszystko funduszy wystarcza.

Oświetlenie odkurzaczy postaram się zamontować w tym tygodniu.

Rozmienianie pieniędzy takie pewne jest pomiędzy godzinami 18 a 8 rano. Poza tymi godzinami to 50-50. Jeśli mogę tylko siedzieć na myjni to jestem i rozmieniam zwłaszcza w tygodniu. W weekendy na 95% ktoś będzie przez cały dzień na rozmiance.

Jeśli tylko się uda to do połowy roku będzie rozmieniarka do banknotów z systemem lojalnościowym który to pozwoli wprowadzić pewne gratisy po doładowaniu karty jak i możliwość wystawiania FV. Ale to wszystko kwestia gotówki :)

W planach są uchwyty do dywaników na stanowiskach myjących.

Oraz planowane jest wybrukowanie bądź wysypanie tłuczniem większej ilości placu. Będzie wtedy miejsce na lepsze ustawienie kolejki jak i dzięki temu powstaną miejsca gdzie będzie można wytrzeć auto po umyciu itp.

[ Dodano: 1 Luty 2014, 23:13 ]
"kubak89" myjnia na Krakowskiej jak i 99% myjni bezdotykowych jest czynna 24h/7dni w tygodniu :)

dw4463757 - 1 Luty 2014, 23:33

1,5 litra Magifoam na auto, parę minut, 8zł za płukanie gorącą wodą i auto wyglądało na 95% czyste ;) Duża zasługa LSP + gorąca woda + Magi 50ml/litr piany :) Na pewno będę wracał na krakowską.
Shaddy - 2 Luty 2014, 09:03

bulpit napisał/a:
Jeśli tylko się uda to do połowy roku będzie rozmieniarka do banknotów z systemem lojalnościowym który to pozwoli wprowadzić pewne gratisy po doładowaniu karty jak i możliwość wystawiania FV. Ale to wszystko kwestia gotówki :)

:good: :good: :good:

native - 2 Luty 2014, 19:27

super bulpit, że nie spoczywasz na laurach tylko dalsze inwestycje w planach. :good:
Lobuz - 3 Luty 2014, 17:05

6km, 7zł, wrażenia bezcenne, auto czyste, banan na twarzy i mimo kilku aut, samo oczekiwanie nie jest tragedią. Teren mógłby być troszkę większy ale źle też nie jest.
Ogólnie pozytywnie i można polecać :) :ad:

dave90 - 4 Luty 2014, 13:42

O której robi sie luźniej, coby autko na 2 wiaderka sobie umyć? ;)
Kondzior - 4 Luty 2014, 14:21

Moglibyście mi podać dokładny adres w/w myjni na Krakowskiej? W którym ona jest miejscu?
Byłem dzisiaj pod nr. chyba 88 i wydaje mi się, że to nie ta o której tyle tutaj mowy.

kubak89 - 4 Luty 2014, 14:25

https://maps.google.pl/maps?q=51.087843,17.068767&hl=pl&ll=51.087711,17.069567&spn=0.002894,0.006968&num=1&t=h&z=18
Kondzior - 4 Luty 2014, 14:41

kubak89, Dzięki czułem że pomyliłem miejsce.
malin71 - 4 Luty 2014, 20:53

dzisiaj byłem z kolegą czystym autem, żeby przetestować pianę i mimo, że nie było czego myć to jestem pod dużym wrażeniem tej myjni. Jutro przyjadę autem, które od lipca stało nieruszane i ani razu nie umyte :D
Tomek WRO - 4 Luty 2014, 21:18

Znów byłem dzisiaj ale innym autem na myjni na Krakowskiej. Biorąc pod uwagę wizytę w piątek, sobotę i dzisiaj stwierdzam, że kolega bulpit powinien postawić znaki informacyjne lub wytyczyć kierunek poruszania się po terenie. Podczas każdej z wizyt auta inaczej poruszały się i robiło się zamieszanie
bulpit - 4 Luty 2014, 22:03

dave90 napisał/a:
O której robi sie luźniej, coby autko na 2 wiaderka sobie umyć? ;)

Luźniej. Ostatnio to tak w okolicach godziny 24 ;)

malin71 - 5 Luty 2014, 00:45

najgorsze jest to, że jak są zajęte 3 stanowiska myjące, to w kolejce zmieszczą się max.3-4 auta, za dużo niepotrzebnej ziemi dookoła, można by z tego zrobić 'parking' dla oczekujących ;)

piana naprawdę konkret :good:

Thomas207 - 5 Luty 2014, 19:32

Ja wczoraj bylem ok 19 i bylo juz luzniej, tzn jak wjechalem na stanowisko to pozostale byly puste. Moglem sobie pogadac z bulpitem i poczeka az piana splynie ;)
jankess - 10 Luty 2014, 16:07

Koledzy, czy na strzegomskiej to też ta sama myjnia się będzie otwierała? ;)

Widziałem przedwczoraj banery "piana XXL" itp, widziałem też że coś tam już powstaje (szkielet myjni dostrzegłem). Coś wiadomo? ;)

Miejsce idealne, 500metrów od domu... :-]

Thomas207 - 11 Luty 2014, 07:01

Tez bedzie pod szyldem CMK ale inny wlasciciel.
miskieusz - 13 Luty 2014, 21:13

jankess napisał/a:
Koledzy, czy na strzegomskiej to też ta sama myjnia się będzie otwierała? ;)

Widziałem przedwczoraj banery "piana XXL" itp, widziałem też że coś tam już powstaje (szkielet myjni dostrzegłem). Coś wiadomo? ;)

Miejsce idealne, 500metrów od domu... :-]

też czekam;)
ciekawe kiedy otworzą.
Na Krakowską cały czas się nie mogę wybrać a szczur już straszny. Często starałem się odwiedzać Kępińską. Najlepiej było jak kiedyś zajechałem a tam pusto... a dosłownie tydzień wcześniej inne auto myłem :mrgreen:

Shaddy - 16 Luty 2014, 14:54

Nowa lokalizacja CMK chyba się sprawdza. Ciąglę widzę tam ruch. To dobrze, ja mam tak blisko, że nawet póżno wieczorem mogę na szybko podjechać, a właściciel raczej nie zwinie interesu z braku klientów.
Czekam z utęsknieniem na opcję klucza z doładowaniem i faktury - dojdzie trzecie (służbowe) auto do bardzo częstego mycia :)

misiek87fm - 16 Luty 2014, 20:33

Dokładna lokalizacja nowego CMK to Krakowska 122
Dzisiaj wpadłem tam po 14:00 i byłem mega zadowolony - w końcu myjnia która zasługuje na nazwę bezdotykowa!
Pianka konkret, mycie pod wysokim ciśnieniem rewelacja, mało gdzie w Polsce jest gorąca woda na tego typu myjniach!
Dużo jeżdżę po Polsce (auto służbowe) i myjni bezdotykowych o tego typu standardach może z 5 w życiu udało mi się odwiedzić. Także polecam CMK na Krakowskiej.
Czekam na opcje tej karty z doładowaniem i wystawianiem FV, wtedy będę jeszcze częściej wpadał :)

Dziś wyglądało to tak :)

Thomas207 - 16 Luty 2014, 22:14

Tez bym z chęcią skorzystał z opcji klucza na doładowanie :)

Ruch jest spory, dobrze ze podjazd krótki to maks 3 auta w kolejce stoją.

ZnanyFachowiec - 18 Luty 2014, 16:32

Ja byłem tydzień po otwarciu to lepiej to działało a teraz piana bardziej rozwodniona, ciężej auto spłukać i zostają plamy i zacieki. Znowu kolejna myjnia poszła na ilość i oszczędność a nie na jakość.
Thomas207 - 18 Luty 2014, 17:07

Ja bylem ostatnio w niedziele i nie zauwazylem spadku jakosci. Udalo mi sie za 12 zeta umyc C5 w kombi - 2 zl standardowo na piane, 6 zl mycie, 4 zl plukanie.
Eryczek - 18 Luty 2014, 17:24

ZnanyFachowiec napisał/a:
Ja byłem tydzień po otwarciu to lepiej to działało a teraz piana bardziej rozwodniona, ciężej auto spłukać i zostają plamy i zacieki. Znowu kolejna myjnia poszła na ilość i oszczędność a nie na jakość.

Zabrzmiało jak głos konkurencji :P

kubak89 - 18 Luty 2014, 19:27

Byłem dzisiaj pierwszy raz. Ogólnie najlepszy bezdotyk jaki widziałem.
Mam tylko jedno pytanie. Najpierw użyłem piany XXL, odłożyłem pistolet na miejsce (chciałem chwile poczekać przed przejściem do kolejnego programu). Ku mojemu zdziwieniu minuty dalej ubywały. Czy to normalne, że minuty ubywają nawet podczas niekorzystania z żadnego programu? A może coś źle zrobiłem?

miodek - 18 Luty 2014, 19:28

Eryczek napisał/a:

Zabrzmiało jak głos konkurencji

Co do jakości mycia nie mam żadnych zastrzeżeń, moim zdaniem myjnia myje tak samo jak na Kępińskiej i tak samo jak na obu otwarciach.
Zaobserwowałem jedną zmianę a mianowicie po zmianie programu z mycia zasadniczego (chyba 2 program) na płukanie, mija trochę więcej czasu zanim z lancy przestaje być podawana woda ze środkiem myjącym.
Po dwóch wizytach na myjni opanowałem technikę i po prostu wcześniej przełączam program z mycia na płukanie, tylko takie wnioski mi się nasuwają względem tego co było na Kępińskiej.

red - 18 Luty 2014, 20:38

Na Kępińskiej było to samo - przełączenie z 2 na 3 trwało bardzo długo, tutaj niestety też tak jest. Pytanie do Michała, czy jest możliwa zmiana tego, bo faktycznie trzeba o tym pamiętać dużo szybciej :)
ZnanyFachowiec - 19 Luty 2014, 00:29

Nie, nie jestem z konkurencji ale niestety mi to nie pasuje no i do tego rzeczywiście długo leci jeszcze jakaś piana po zmianie na płukanie. Można to jakoś dopracować??? Bo jakby nie patrzeć to impuls ucieka na takie zmiany programu. Poza tym mam wrażenie że ten wosk niewiele daje.
automobile - 19 Luty 2014, 09:32

Nie, nie jestem z konkurencji ale niestety mi to nie pasuje no i do tego rzeczywiście długo leci jeszcze jakaś piana po zmianie na płukanie. Można to jakoś dopracować??? Bo jakby nie patrzeć to impuls ucieka na takie zmiany programu. Poza tym mam wrażenie że ten wosk niewiele daje.

Jasne, nie jesteś z konkurencji, ale 6 minut po założeniu konta na tym forum zacząłeś swoje narzekania na nową dobrą myjnię we Wrocławiu. Nikogo tu nie przekonasz jako 6-minutowy ekspert. :thumbdown:
Lepiej zadbaj o swoją myjnię, dołóż pianowanie, popraw ciśnienie i wydłuż programy, a potem pochwal się efektami - pojedziemy, sprawdzimy i ocenimy :-]

Morgan - 19 Luty 2014, 12:41

Byłem na nowej myjce i ja ;) W końcu pasuje mi lokalizacja - po drodze do pracy mam więc można rano auto przepłukać. Byłem ok. 6:00 - kolejki brak :D
Zazwyczaj korzystam z ehrle bo mam blisko domu + nierobiąca problemów obsługa (swoja piana, wiaderka itp). Jeśli chciałbym korzystać tylko z tego co oferuje myjnia to CMK jest zdecydowanie lepsza od Ehrle i innych dostępnych w okolicy np. na BP czy innych tesco. Ale w dalszym ciągu jest to tylko bezdotyk, który wiaderka nie zastąpi mi nigdy.
Umyłem średnio brudne auto kompaktowe za 12zł (2zł na pianę, 10 na pozostałe programy, bez suszenia). Na aucie Colli 476 z jesieni, uzupełniany w między czasie różnymi psikaczami - coś tam się jeszcze trzyma. Efekt zadowalający. Jak na bezdotyk to nawet powalający. Ale, jak już pisałem, idealnie nie jest - wiaderka nie zastąpi. Mimo wszystko 98% ludzi będzie mega zadowolonych.
Plusy:
- gęsta piana XXL
- gorąca woda pod wysokim ciśnieniem
- dobry efekt, w krótkim czasie i za relatywnie małe pieniądze
Minusy:
- piana XXL spływa z auta momentalnie. Nie było kolejki więc poczekałem parę min i znikała w oczach
- wolne przełączanie między programami
- brudne stanowiska - pełno piachu i błota, musiałem uważać żeby sam się nie ubrudzić gorzej niż auto ;)

Ogólnie będę pojawiał się częściej na szybkie poranne płukania między normalnymi myciami. Jak na bezdotyk jest git :good:

ZnanyFachowiec - 20 Luty 2014, 19:44

automobile napisał/a:

Jasne, nie jesteś z konkurencji, ale 6 minut po założeniu konta na tym forum zacząłeś swoje narzekania na nową dobrą myjnię we Wrocławiu. Nikogo tu nie przekonasz jako 6-minutowy ekspert. :thumbdown:
Lepiej zadbaj o swoją myjnię, dołóż pianowanie, popraw ciśnienie i wydłuż programy, a potem pochwal się efektami - pojedziemy, sprawdzimy i ocenimy :-]

No i co Ci do tego kiedy założyłem konto? Problem z tym jakiś masz? Chciałem to założyłem i nic Ci do tego. Nie każdy czytelnik musi mieć konto. Tak jak stwierdziłeś może to i dobra myjnia ale po umyciu mojej multipli za 11zł mogłoby być lepiej. Niech się cieszą że dziele się swoimi sugestiami a nie jadę do konkurencji.

Thomas207 - 20 Luty 2014, 22:27

Może trzeba nauczyć sie właściwie korzystać z myjni?
native - 20 Luty 2014, 23:02

jeżeli wosk z myjni niewiele daje to proponuje zainwestować w inny np:

http://tiny.pl/qjvlv

kubak89 - 20 Luty 2014, 23:12

Panowie, ponawiam swoje pytanie:
Najpierw użyłem piany XXL, odłożyłem pistolet na miejsce (chciałem chwile poczekać przed przejściem do kolejnego programu). Ku mojemu zdziwieniu minuty dalej ubywały. Czy to normalne, że minuty ubywają nawet podczas niekorzystania z żadnego programu? A może coś źle zrobiłem?

pawelpp - 20 Luty 2014, 23:15

Na każdej myjni raczej tak jest, że dajesz STOP, przestaje lecieć ale...zegar dalej tyka !
Trzeba wrzucać kasę na raty, albo zap...ać wokół auta na czas :)

native - 20 Luty 2014, 23:17

dokładnie, trzeba kase na oko wrzucać jak chyba wszędzie.

Prosimy o klucze !

bulpit - 22 Luty 2014, 18:41

Hej
Dziś wieczorem najpóźniej jutro odpowiem na wszelkie wasze pytania "zarzuty" i propozycje ;)

[ Dodano: 23 Luty 2014, 10:32 ]
misiek87fm napisał/a:
Dokładna lokalizacja nowego CMK to Krakowska 122

Obrazek

Dokładny adres to Krakowska 124-126 ;)

[ Dodano: 23 Luty 2014, 10:34 ]
Thomas207 napisał/a:
Tez bym z chęcią skorzystał z opcji klucza na doładowanie :)

Ruch jest spory, dobrze ze podjazd krótki to maks 3 auta w kolejce stoją.

Nad kartami lojalnościowymi Ciągle pracuję :)

A "krótki podjazd" już się znacznie wydłużył. Jest ułożony nowy wjazd gdzie się ustawia kolejka.

[ Dodano: 23 Luty 2014, 10:46 ]
kubak89 napisał/a:
Najpierw użyłem piany XXL, odłożyłem pistolet na miejsce (chciałem chwile poczekać przed przejściem do kolejnego programu). Ku mojemu zdziwieniu minuty dalej ubywały. Czy to normalne, że minuty ubywają nawet podczas niekorzystania z żadnego programu? A może coś źle zrobiłem?

Wszystko robiłeś dobrze i wszystko jest normalne.

Na każdej z myjni bezdotykowej czas zaczyna lecieć od momentu wrzucenia pierwszej monety bez znaczenia czy program jest wybrany czy tez nie.
Robiłem ostatnio test na 3 obiektach. Wrzucałem 1zł nie wybierałem żadnego programu i po 45s impuls znikał.

[ Dodano: 23 Luty 2014, 11:01 ]
red napisał/a:
Na Kępińskiej było to samo - przełączenie z 2 na 3 trwało bardzo długo, tutaj niestety też tak jest. Pytanie do Michała, czy jest możliwa zmiana tego, bo faktycznie trzeba o tym pamiętać dużo szybciej :)

Było tak na Kępińskiej, jest na Krakowskiej i będzie na Strzegomskiej. Zasada jest taka. Pompka dozująca przestaje dozować chemię w momencie zmiany programu na płukanie. Trzeba jednak pamiętać że przewody wysokiego ciśnienia mają swoją długość gdzie jest jeszcze nagromadzona chemia z poprzedniego programu i trzeba zawsze dać czas na wyczyszczenie się tych przewodów z chemii. A to niestety troszkę trwa. Ktoś już podsunął pomysł jak sobie z tym radzić ;)

[ Dodano: 23 Luty 2014, 11:02 ]
Thomas207 napisał/a:
Może trzeba nauczyć sie właściwie korzystać z myjni?

[ Dodano: 23 Luty 2014, 11:06 ]
pawelpp napisał/a:
Na każdej myjni raczej tak jest, że dajesz STOP, przestaje lecieć ale...zegar dalej tyka !
Trzeba wrzucać kasę na raty, albo zap...ać wokół auta na czas :)

Dokładnie tak jak piszesz. Wciśnięcie przycisku STOP zatrzymuje maszyny ale nie czas. I tak jest na każdym obiekcie!!!

[ Dodano: 23 Luty 2014, 11:15 ]
Morgan napisał/a:

- piana XXL spływa z auta momentalnie. Nie było kolejki więc poczekałem parę min i znikała w oczach - tak samo jak na Kępińskiej - nic się nie zmieniło

- wolne przełączanie między programami - ten temat wyjaśniłem wyżej
- brudne stanowiska - pełno piachu i błota, musiałem uważać żeby sam się nie ubrudzić gorzej niż auto ;) - Stanowiska są sprzątane średnio co 2-3dni. Robimy wszystko co w naszej mocy aby było czysto :)

[ Dodano: 23 Luty 2014, 11:19 ]
VW Touran myty za 12zł programami 1,2,3,4,5
2zł na pianę
10zł na całą resztę

jarekcrx - 23 Luty 2014, 19:38

byłem ostatnio i moim zdaniem niektóre powyższe opinie to czepianie się na siłę. Nie znam innej myjni, której jakość można by chociaż próbować porównywać.
Z myjek samoobsługowych trzeba się nauczyć korzystać - to nie jest zbyt trudne:
- przygotować sobie bilon wcześniej lub stojąc w kolejnce żeby później nie zajmować stanowiska bezczynnie szukając po zakamarkach monet
- przechodzić między programami z wyprzedzeniem - zmieniać program przyciskiem na następny kilkanaście sekund wcześniej
- najpierw wrzucić kilka pln które przeznaczamy na pianowanie auta. Kiedy leży ona już na aucie, na liczniku jest cały czas zero więc nic nam nie ucieka. Wrzucamy kolejną kasę jak już chcemy zacząć "mycie zasadnicze".
PS pozdrowienia dla hejterów z konkurencji ;] trochę tanie te zagrywki

maciek-drummer - 24 Luty 2014, 07:43

Panowie czy znacie we Wrocławiu myjnię bezdotykową gdzie można podjechać na spokojnie oblecieć auto swoją pianą a później wiadrem ?
Tomek WRO - 24 Luty 2014, 09:15

-Maciek-, a czytałeś ten temat? :wallbash:
Manolito77 - 24 Luty 2014, 10:50

Ciekawe rzeczy tu czytam. Byłem na CMK na Krakowskiej 19 lutego po trasie prosto ze Słowacji - auto było bardzo mocno zaszczurzone bo jadąc na Słowację w górach zastała nas mała zima i generalnie dużo syfu na drodze. Tydzień czasu ten syf leżał na aucie i miał czas i pogodę aby dobrze wyschnąć. W drodze powrotnej "nałożona" została kolejna warstwa syfu.
Po wizycie na myjni nie zauważyłem ani rozwodnionej piany, ani problemów ze spłukaniem, ani zacieków...
Konkurencja czy nie do końca umiejętne operowanie sprzętem na myjni? :o

Poza tym mam wrażenie że ten wosk niewiele daje.

Jeśli spotkał Pan gdzieś tego typu wosk w płynie, podawany z lancy, który "coś daje" to będę rad niesłychanie jeśli poda Pan lokalizację tego miejsca. Prawda jest taka, że tylko woski twarde, które się własnoręcznie naniesie na lakier "coś dają". Te w płynie są dobre jedynie dla własnego samopoczucia - nic więcej. Generalnie na myjniach bezdotykowych nie korzystam z programu "wosk" itp - dokładnie od czasu kiedy zacząłem na auto nakładać woski twarde.

Co do innych kwestii poruszanych tutaj - wszystko jest kwestią wypracowania swojej własnej techniki. Skoro chce rzucić pianę na auto i chwilę poczekać to wiadomo, że nie wrzucam do automatu 10pln czy więcej tylko wrzucę sobie 3pln, opianuję auto i potem chwilę czekam. Później można wrzucić więcej monet bo nie ma potrzeby przerywania programów.

Wolne przechodzenie z jednego programu na drugi (mycie szamponem ---> płukanie). Przecież to logiczne, że węże z pomieszczenia technicznego gdzie jest dawkowana chemia do lancy nie mają 30cm a kilka/kilkanaście METRÓW więc zanim się szampon z nich wypłucze to minie kilkanaście sekund. Po prostu trzeba wcześniej włączyć program płukania i tyle.
Pzdr.

ZnanyFachowiec - 24 Luty 2014, 22:44

Byłem dzisiaj na myjni i zapianowałem auto za 8 zł, dwa razy po 4 złote. Czekałem aż piana spłynie i jeszcze raz nałożyłem za 4zł. Potem na programy wydałem 12zł i teraz dopiero to auto jest perfekcyjnie umyte.
Mycie wysokim ciśnieniem - 4 impulsy
spłukiwanie - 2 impulsy
woskowanie - 1 impuls
spłukiwanie - 1 impuls
suszenie- 4 impulsy

pbobek - 25 Luty 2014, 12:57

Bardzo ciekawy wątek. Przeczytałem na prawdę cały :D
jankess - 26 Luty 2014, 11:17

Na Strzegomskiej prace trwają :good: Dzisiaj rano widziałem że ktoś tam działał :) Jakiś przybliżony czas otwarcia? 8-)
Strzegomska232a - 9 Marzec 2014, 17:42

Witam wszystkich, Strzegomska już działa. Zapraszam na pianę XXL.
cash - 9 Marzec 2014, 17:47

Elagancko, myjnia "pod domem" :evil:
jankess - 10 Marzec 2014, 08:30

Nooo elegancko :D to może dzisiaj wpadne :D
Kruger75 - 10 Marzec 2014, 09:26

W którym miejscu na Strzegomskiej?
kubak89 - 10 Marzec 2014, 09:48

Zapewne Strzegomska 232a.
cash - 10 Marzec 2014, 10:56

Kruger75,
https://maps.google.com/maps?q=Wroc%C5%82aw,+Polska&hl=pl&ie=UTF8&ll=51.109708,16.955879&spn=0.00392,0.009066&sll=37.0625,-95.677068&sspn=40.409448,74.267578&oq=wroclaw&hnear=Wroc%C5%82aw,+Wojew%C3%B3dztwo+dolno%C5%9Bl%C4%85skie,+Polska&t=m&z=17&layer=c&cbll=51.109708,16.955879&panoid=nF8BWp95-47e73ODozReqA&cbp=12,225.16,,0,6.82

Za bramą :P

Kruger75 - 10 Marzec 2014, 10:59

Dzieki. W sumie z roboty niedaleko...
jankess - 10 Marzec 2014, 21:37

Auto nie jest super brudne ale podjade jutro. I zobaczymy jak się sprawuje :D
CMKmyjnie - 10 Marzec 2014, 22:04

Witam,
Miło nam poinformować, że został uruchomiony kolejny obiekt naszej firmy CMK myjnie
Przeprowadzka z Kępińskiej na Krakowską koło ślimaka zakończyła się sukcesem o czym już wiecie.
Obiekt przy ul.Strzegomskiej 232a koło Żabki i Moto-akcesoria został oddany do użytku.
Zapraszamy na obydwa obiekty GWARANTUJĄC WYSOKĄ JAKOŚĆ MYCIA.
Pozdrawiamy wszystkich
Zespół CMK myjnie

jankess - 12 Marzec 2014, 08:37

No to jako pierwszy chyba zdam relację - małą, bo małą, ale zawsze coś ;)

Mimo że auto nie było brudne to moja ciekawość nie pozwoliła mi usiedzieć w domu na tyłku skoro na myjnie rzut beretem :mrgreen:

Na pianę przeznaczyłem 4 zł - w sumie 2 razy obleciałem auto dookoła.

Odczekałem ok 5 minut aż piana spłynie (chociaż i tak jeszcze trochę jej siedziało na aucie) . Poczekałbym jeszcze dłużej ale narzeczona poganiała :song:

Potem mycie z detergentem, następnie płukanie czystą wodą i szybkie nabłyszczanie.

Na całość wyłożyłem 10 zł ;)

Nie powiem jak sobie radzi w mega brudem bo takiego nie miałem na aucie, ale rano stwierdziłem, że auto jest ładnie odświeżone i czyste :)

2 fotki - zaraz po nałożeniu piany i jakieś 5 minut po nałożeniu.

Jak podjechałem było cicho, głucho i pusto - godz. 18:40 :D Zaraz po mnie podjechały 2 auta i ludzie nieśmiało się czaili, oglądali, ale chyba w końcu umyli auta :D

Manolito77 - 19 Marzec 2014, 10:16

Byłem na Strzegomskiej zdaje się w poniedziałek. Z racji tego, że myłem się już na wszystkich 3 myjniach (Kępińska, Krakowska, Strzegomska) mogę napisać, ze wszystkie 3 myjnie oferują taką samą jakość mycia, identyczne ciśnienie w lancach, gęstość piany XXL i skuteczność mycia.
Z rozmów z właścicielem firmy CMK wynika, że sprawa tych myjni we Wrocławiu jest mocno rozwojowa ale nie będę zdradzał ewentualnych lokalizacji. Zrobi to już właściciel firmy CMK kiedy uzna za stosowne i sprawa będzie pewna na 100%.
Pozdrawiam.

Tomek WRO - 19 Marzec 2014, 12:18

Manolito77 napisał/a:
Z rozmów z właścicielem firmy CMK wynika, że sprawa tych myjni we Wrocławiu jest mocno rozwojowa

I to się bardzo chwali :good:

dave90 - 20 Marzec 2014, 12:14

I ja dorzucę swoje 3 grosze... jako bodajże pierwszy klient na Strzegomskiej (myłem w nocy dzień przed oficjalnym otwarciem :D )

Taka sama jakość jak na Kępińskiej i Krakowskiej, czyli mega zaje###cie

Ciśnienie, piana, detergenty wszystko OK i w dodatku nie muszę całego miasta wzdłuż przemierzać, żeby auto umyć, a to się ceni :D

Od otwarcia już 3 razy myłem( 2x swoje i 1x teścia auto) , bo 10 zł za takie mycie to nie pieniądz, a lubię jak moja BMW się świeci :)

kruszon - 17 Kwiecień 2014, 15:20

Witajcie,
mój znajomy otworzył nową myjnię samoobsługową na Karkonoskiej obok salonu AUDI. Ktoś już korzystał? Bo mi się zbytnio nie opłaca jechać z drugiego końca miasta :)
Profil na FB:
https://www.facebook.com/...wroclaw?fref=ts
I fotka na zachętę:

Shaddy - 17 Kwiecień 2014, 22:00

W końcu... Chyba ponad rok stała z banerem na płocie "wkrótce otwarcie".
wkr - 5 Maj 2014, 23:21

Szukam we Wrocławiu miejsca na samodzielne umycie samochodu i odświeżenie lakieru one-step. Mam wszystkie potrzebne graty, łącznie z maszyną polerską. Potrzebuję jedynie miejsca pod dachem lub wiatą na maksymalnie jeden dzień. Czy ktoś z Wrocławia orientuje się czy istnieją w ogóle takie miejscówki gdzie można za drobną opłatą ogarnąć samochód własnoręcznie ?
Manolito77 - 6 Maj 2014, 15:48

kruszon napisał/a:
Witajcie,
mój znajomy otworzył nową myjnię samoobsługową na Karkonoskiej obok salonu AUDI. Ktoś już korzystał? Bo mi się zbytnio nie opłaca jechać z drugiego końca miasta :)

Sam jestem ciekaw jak ze SKUTECZNOŚCIĄ mycia na tym obiekcie. Czy przynajmniej jest tak skuteczna jak myjki CMK? Jeśli skuteczność taka jak innych myjek karcherowych typu BP itp to co z tego, że ładna i nowa i dużo stanowisk skoro to jedynie strata pieniędzy.
Jak ktoś przetestuje (ale jakieś zaszczurzone auto a nie tylko przykurzone) niech zda relację.
Pzdr.

BiLu - 7 Maj 2014, 23:30

Właśnie wróciłem z tej myjni.
Całość prezentuje się bardzo okazale i jest to zdecydowanie największa myjnia tego typu we Wrocławiu.
O godz. 22 zastałem tam 1 osobę korzystającą ze stanowiska i nie było nikogo więcej.

Auto nie miałem jakoś specjalnie zabrudzone, ale poza szczotką postanowiłem przetestować wszystkie programy:

Bardzo ładnie pachnie (kokosem?) program woskowania, program na felgi podawany jest z osobnej lancy rozpylając mgiełkę, "aktywator" wolałbym zastąpić aktywną pianą z pianownicy, ale ten step chciałem wytestować (w przyszłości wolę swoją glorię w tym miejscu).
Po całym procesie za parę złotych ;) zająłem stanowisko, które interesowało mnie najbardziej, czyli osuszanie powietrzem:

Na osuszanie poszła piątka, ale na aucie spoczywają resztki cherry glaze, więc rewelacji się nie spodziewałem.
Z pewnością na dobrze kropelkującym LSP ten bajer będzie przydatny.

Thomas207 - 8 Maj 2014, 06:54

No dobra, ale jak efekty mycia? Jak felgi?
BiLu - 8 Maj 2014, 23:08

Na felgach pozostał brudny "film" - przydałoby się pędzelkowanie po nałożeniu preparatu; ten etap można sobie pominąć przy założeniu, że masz coś swojego do psiknięcia na felgi.
Pozostałe programy bez większych zastrzeżeń, ale też i auto nie było jakoś specjalnie zapuszczone.
Suszenie stosować będę wyłącznie na w miarę świeżym wosku.

Tomek WRO - 9 Maj 2014, 09:25

Taka sama myjnia, o której napisał BiLu jest też w Jelczu. Kiedyś pojechałem na test i zawiodłem się. Auto raczej mocniej przykurzone, na aucie był Carbon. Po samej płukance w porównaniu do myjni na Krakowskiej zostały mi ślady i auto raczej po płukaniu wyglądało jak przed. Na Krakowskiej było odwrotnie :good: tam widoczniej mocniejsze ciśnienie jest :o Kiedyś podjadę z opryskusem do Jelcza i napiszę jak poszło.
BiLu - 9 Maj 2014, 12:18

Faktycznie CMK ma większe ciśnienie.
red - 16 Maj 2014, 19:00

Byłem wczoraj z ciekawości - obiekt faktycznie robi wrażenie, bardzo dużo stanowisk, duży porządek, ogromny wybrukowany plac z dużą ilością miejsca do swobodnego ustawienia się i dokończenia prac, przyzwoicie oświetlony, widać, że dużo pieniędzy zainwestowane. Super miejsce na spota jakby co :)

Suszarka fajny pomysł, w miarę wygodna w użyciu (wąż nie jest tak gruby i twardy jak na CMK), jednak trochę za słabo dmucha. Ciekawostką okazuje się automat do prania tapicerki - chyba pierwszy raz coś takiego widziałem. Niestety całe to bardzo pozytywne wrażenie psuje ciśnienie - jest po prostu przeciętnie do bólu, program "płukanie" podaje jedynie zimną wodę (w przeciwieństwie do CMK).

No cóż, widać, że CMK już zmanierowało mnie ciśnieniem, ale tutaj z kolei przydałoby się więcej stanowisk :)

BiLu - 17 Maj 2014, 00:05

akurat jeśli chodzi o płukanie to najskuteczniej się je robi twardą, zimną woda ;)
red - 17 Maj 2014, 01:26

Tak, tylko mnie chodzi o program środkowy, nie ostatni z nabłyszczaniem/osuczaczem. Jak chcę podziałać tylko wodą na zabezpieczonym aucie to płukanie ciepłą + ostatni program tzw. nabłyszczanie (zimną) najlepiej się sprawdza. 2x zimna w tym przypadku mniej zdziała :)
OsiemKilo - 4 Czerwiec 2014, 23:25

Co do myjni cmk na strzegomskiej to trochę krytyki z mojej strony. Byłem jakiś czas ze znajomym i piana dosłownie spłynęła z auta, to samo było dzisiaj jak pojechałem na szybko obmyć furę. Natomiast w piątek byłem innym autem na krakowskiej i piana była porządna (gęsta). Także na strzegomskiej jest chyba coś nie tak.
Co do myjni przy karkonoskiej (za audi) to byłem jakiś miesiąc temu opłukać furę bo była przykurzona i ciśnienie było tak do dupy, że nic brudu nie ruszyło. Na felgach zabezpieczonych powłoką brud był kompletnie nie wzruszony. Może mieli coś chwilowo "nie halo" jednak na pewno drugi raz tam nie pojadę bo nie ma tam dla mnie nic nadzwyczajnego. Jednak trzeba przyznać, że stanowisko do umycia busa jest bardzo rzadko spotykane i fajna sprawa z tym odkurzaczem piorącym, tylko ciekawe jak się sprawdza w akcji :o

cash - 4 Czerwiec 2014, 23:33

OsiemKilo napisał/a:
Także na strzegomskiej jest chyba coś nie tak.

tez tak uwazam, poszła piana, wszystkie programy poza osuszaniem, kiedy auto wyschło, było mase "filmu" z brudu, jak dla mnie bardzo kiepsko tym bardziej, że są to pierwsze chwile nowej myjni...

miodek - 5 Czerwiec 2014, 00:32

Coś na rzeczy musi być bo nawet moja dziewczyna będąc ze mną w sobotę na myjni stwierdziła że ta piana jest inna, że nie ma takiej bitej śmietany jak na kępińskiej (na krakowskiej jeszcze ze mną nie była). Miejmy nadzieję, że coś się w temacie zmieni bo myjnia jest mi bardzo po drodze.
OsiemKilo - 10 Czerwiec 2014, 01:30

no to czekam na jakieś info czy sytuacja uległa zmianie, bo ja sobie powiedziałem, że moja noga tam nie postanie dopóki się to nie poprawi. A wszystko przez myjnię na krakowskiej, człowiek wybredny się zrobił jak cholera :P co wyjade z innej myjni to mam uczucie, że wywaliłem kase w błoto :dontknow:
tomi1985 - 10 Czerwiec 2014, 08:34

Z pogarszającą się jakością myjni to chyba jakieś fatum, u mnie w mieście na kilka myjni była jedna z dobrą chemią, a teraz już i jej właściciele zaczęli oszczędzać na chemii i czasie mycia :/
comando - 13 Czerwiec 2014, 10:17

tomi1985, o której mówisz ?
bronson66 - 23 Czerwiec 2014, 18:43

Dorzucę od siebie kilka słów dotyczących myjni na Strzegomskiej.
Ponieważ auto było brudne jak diabli w sobotę wybrałem sie na mycie. Piana aktywna rzadka, spływa momentalnie. Cisnienie w lancy na myciu zasadniczym i spłukiwaniu też takie jakieś słabiutkie. Mówię sobie trudno może tak ma być. W niedzielę drugim autem pojechałem na Krakowską, pomimo że musiałem zrobić 7 km w jedną stronę. Piana gęsta nie spływa tak szybko. Ciśnienie w lancy szacuję na około 20-30% więcej niż na Strzegomskiej.
Wnioski: mimo, że mam daleko będę korzystał z myjni na Krakowskiej. Strzegomską dodaję do swojej "czarnej listy" mając jednak cały czas nadzieję, że nastąpi znacząca poprawa jakości piany i cisnienia. :thumbdown:

balcerek - 23 Czerwiec 2014, 20:11

Taką samą opinie mam o Strzegomskiej. Jutro przejdę się do chłopaków i zwrócę uwagę na problem. :wallbash:
Lampart - 24 Czerwiec 2014, 22:45

a myślałem już, że to tylko moje subiektywne odczucie jeśli chodzi o myjnię na Strzegomskiej... Jak widać opuścili się na jakości.
Thomas207 - 24 Czerwiec 2014, 22:49

No ja tez bylem z 3 razy ostatnio i za kazdym razem zostaje delikatny film brudu na lakierze (na Krakowskiej nie ma tego efektu). Co do cisnienia nie mam zastrzezen, jedynie do chemii.
Manolito77 - 25 Czerwiec 2014, 11:14

Dawno już na Strzegomskiej nie byłem ale widzę po komentach, że najwidoczniej coś się musiało tam skisić. Trzeba będzie więc póki co jeździć na Krakowską (choć tam mam sporo dalej i dojazd trochę bardziej kijowy).
Pzdr.

mrook69 - 11 Lipiec 2014, 17:38

Na Małopanewskiej będzie jakaś nowa myjnia. Czy ktoś wie coś więcej o tym?
maciek-drummer - 11 Lipiec 2014, 21:50

Jeszcze w fazie budowy, ale też ręce zacieram będę miał blisko, a i tak jeżdzę z własnym arsenałem tak więc aby ciśnienie było ;)
cyymek - 12 Lipiec 2014, 06:51

No ja mogę dodać że po ostatnim myciu białego auta na Krakowskiej rozczarowala mnie skuteczność piany. Poszła 2 x piana do tego długie mycie i solidne płukanie. Po chwili ukazał się film brudu na aucie no i pozostało tylko do czyści ręcznie z QD.
OsiemKilo - 13 Lipiec 2014, 00:01

cyymek, pytanie o ktorej myjni piszesz?
perelka - 14 Lipiec 2014, 11:53

Ja osttanio też rozglądałam się za umyciem auta, sprawdzałam grupony itd, i znalazłam na kochanowskiego , akurat przez powołanie się na favore, daja 15 procent, wiec cenowo wychodzi pdoobnie jak na myjni przy jakies stacji paliw za pakiet podstawowy. Jakby ktoś był zainteresowany to dodaje link do ich oferty.
http://www.favore.pl/1898...lnoslaskie.html

cash - 27 Lipiec 2014, 22:06

Byłem ostatnio, na CMYK/strzegomska i sytuacja się poprawiła, auto dobrze się domyło, więc póki co jest okej :good: